Přejít na obsah

Americká hypoteční krize


safi

Doporučené příspěvky

Toto kolovalo v E-mailu vic o tom nevim.

Podle me je to mozne, zacalo me to zajimat, protoze pred par dny byl v televizi dokument o Batovi a ten o tom mluvil, ze to bude prospesne. Podle me ma Amerika tak velky dluh, ze ho bude obtizne splatit. Dolar je znacne oslaben protoze Iran, Kuvajt a Brunej prestaly prodavat ropu za dolary a presly na menovy kos. Dokonce o tom uz uvazuje i Saudska Arabie.

 

Nasel jsem podrobnosti ve Vikipedii: http://cs.wikipedia.org/wiki/Amero

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto kolovalo v E-mailu vic o tom nevim.

Podle me je to mozne, zacalo me to zajimat, protoze pred par dny byl v televizi dokument o Batovi a ten o tom mluvil, ze to bude prospesne. Podle me ma Amerika tak velky dluh, ze ho bude obtizne splatit. Dolar je znacne oslaben protoze Iran, Kuvajt a Brunej prestaly prodavat ropu za dolary a presly na menovy kos. Dokonce o tom uz uvazuje i Saudska Arabie.

 

Nasel jsem podrobnosti ve Vikipedii: http://cs.wikipedia.org/wiki/Amero

 

dolaru se ted celkem dari :) je to velmi komplexni problem. dolar, ropa do toho ruzne dolarove dluhopisy co vlastni ostatni staty, Cina a jejich juan a expozice v USA. je to na delsi debatu, ktera neni sem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO
K doktorum: ano, jsou spatne hodnoceni, vzhledem k tomu, jakou maji zodpovednost, kvalifikaci a vzdelani, ALE...

bez jakýchkoli politických keců okolo si to přestávám myslet - tohle je u mne to ALE

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Vy jste fakt horší jak malý děti, furt s tou krizí. Pořád dokola ty samý bulvární kecy o krizi. Nesmíte světovládě na všechno hned skočit.

Zkus tohle jit vykládat sklářům z Crystalexu

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus tohle jit vykládat sklářům z Crystalexu

 

 

Treba je to jen muj nazor ale tam byly ve srabu jiz peknych par let a tohle je jen dorazilo nebo to byla jen zaminka jak se na necoo vymluvit no nevim. Koupily totiz ve vesnici co ziji rodice zamek i s parkem, vybudovaly tam "rekreacni stredisko" kurty, minigolf atd.. ale jiz dost dlouho to tam jen tak chatra (je pravda ze tam zas tak moc nechodim). Ale ze je nejaka krize jsem pocitil i ja vyplacely se nizsi 13ty platy ale zase to muze byt castecne jen zaminka jak usetrit nejakou tu kacku (tomu ale neverim).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Zkus tohle jit vykládat sklářům z Crystalexu

sklářství bylo na hraně již několik let. Ale to nemění nic na tom, že nějaká recese je, ale je zbytečné a myslím i nesmyslné to, jaká masáž probíhá v médiích. Na druhou stranu se mi líbí citát od Warrena Buffetta:Když teče krev, je třeba nakupovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sklářství bylo na hraně již několik let. Ale to nemění nic na tom, že nějaká recese je, ale je zbytečné a myslím i nesmyslné to, jaká masáž probíhá v médiích. Na druhou stranu se mi líbí citát od Warrena Buffetta:Když teče krev, je třeba nakupovat.
No já nevím, nemusím koukat do novin, ale myslím je nezvratné že nezaměstnaných masově přibývá. Takže bych to neviděl tak optimisticky jako "lehké zavlnění". Ten Crystalex myslím není nejlepší příklad. Západ něco takovýho nepozná od války a Amerika jakbysmet. Upraveno uživatelem ramon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já nevím, nemusím koukat do novin, ale myslím je nezvratné že nezaměstnaných masově přibývá. Takže bych to neviděl tak optimisticky jako "lehké zavlnění". Ten Crystalex myslím není nejlepší příklad. Západ něco takovýho nepozná od války a Amerika jakbysmet.

 

makroekonomická data napříč všemi zeměni světa hovoří jasně.....sorry za OT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před časem jsem toto vlákno jako zakladatel uzavřel, protože se vyvinulo směrem, kterým jsem nechtěl. Každopádně ačkoliv se setkáváme ve virtuální prostoru, reálný svět se nás také dotýká.

 

Pokud bude chtít řešit téma finanční krize/ hosdpodářské recese, použijte k tomu prosím toto vlákno, ať to nemusíme řešit třeba v Prim vláknu. :thumbsup_anim:

 

P.S. Pokud je někdo z moderátorů jiného názoru, tak ať si s témto vláknem udělá co chce :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před časem jsem toto vlákno jako zakladatel uzavřel, protože se vyvinulo směrem, kterým jsem nechtěl. Každopádně ačkoliv se setkáváme ve virtuální prostoru, reálný svět se nás také dotýká.

 

Pokud bude chtít řešit téma finanční krize/ hosdpodářské recese, použijte k tomu prosím toto vlákno, ať to nemusíme řešit třeba v Prim vláknu. :thumbsup_anim:

 

P.S. Pokud je někdo z moderátorů jiného názoru, tak ať si s témto vláknem udělá co chce :thumbsup_anim:

I see, someone summones me from darkness!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ať už Marx pravdu má či nemá (IMHO je to blábol a nemá), současná situace je něco jiného. Marx tvrdí, že příčinou krise nadvýroby je prohlubující se vykořisťování dělnické třídy, která si tak nemůže dovolit kupovat nové a další výrobky.

 

Dnes jde hlavně o to, že díky přerozdělování a státním zásahům došlo k naprostému pokřivení cen, takže ty neplní svoje funkce. Není poskytnuta správná informace -> není motivace k přehodnocení výhodnosti a risik -> nekoná se realokace zdrojů. Dalším problémem je to, že v určitém okamžiku začne být pro dodavatele výhodné investovat nikoli do inovací, snižování ceny, marketingu apod. ale do dalšího ohýbání podmínek (například tlaky amerických universit na zvýšení hranice daňové odečitatelnosti školného, tlak českých lékárníků na zákaz prodeje volně dostupných léků mimo lékárny), což vede mj. k úpadku kvality produktů.

 

Konkrétně na hypotečním trhu by se našlo dost příkladů: prvně je to daňová odečitatelnost hypotečních úroků, která zvyšuje koupěschopnost a poptávku po určitém druhu služeb a zboží, budí dojem, že investovat do stavebnictví je výhodné a stahuje do stavebnictví a služeb, spojených s bydlením zdroje, které by za rovných podmínek skončily někde úplně jinde. Další level pak jsou různá administrativní opatření, která podporují a pobízejí tržní (či spíše už "tržní") subjekty k nezodpovědnému a riskantnímu jednání. V lepším případě na to jednání doplatí ostatní zákazníci, v horším se poskytnou státní záruky či jiná pomoc a zaplatí to všichni.

 

Státní monopol na peníze a nekrytá měna tomu taky moc nepřidá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ, Obama v Us, to vidí jinak a dobře dělá. JJ, protože to co píšeš, jsou jen vykostěný, teoretický, ekonomický poučky, jak od Klause. Je historickou pravdou, že jediným řešením hospodářský krize, byla a je válka a to by nedopadlo dobře. :(

Základem prosperity, je stabilita a zvyšující se životní úroveň celé společnosti- všech a garantované (i dotované) jistoty, jako je např. bydlení a jídlo, to je nejlepší prevence, na bolševickou revoluci a chaos. ;) Život, není jen jen o cenách a marketingu !

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...