Přejít na obsah

PARNIS Big Pilot 47mm


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny čtenáře této sekce,

 

rád bych se s Vámi podělil o zkušenost s hodinkami, které jsem dostal loni k narozeninám ( tedy po tom, co jsem si je vybral :) ).

 

Zakoupeny byly na jednom čínském e-portálu a dle prodejce se jedná o PARNIS Big Pilot hand winding swan neck 47mm.

Strojek je asijský klon Unitas 6497, pravděpodobně Seagull ST-3600, 17 kamenů, 21.600 b/h, mikroregulace tzv. labutí krk,

zdobení strojku a plotny ala Panerai, funkční luminiscence,diamantová korunka s průměrem 10mm, tvrzené minerální sklo a průhled šroubovacím dýnkem na strojek s modřenými šroubky zdobený ženevskými pruhy, pásek o šířce 24mm...

 

Tyhle kukačky mne vyšly na 92 USD.

 

S hodinkami jsem po obdržení nic nedělal, pouze jsem vyměnil pásek za černý, kožený extra prodloužený CONDOR...

 

Po roce každodenního nosení jsem vysledoval přesnost strojku +4sec/den +-1sec.

 

Přiložené fotky nejsou moje, hádá se se mnou foťák i telefon  :frusty:

 

Přeji všem, aby jim jejich hodinky dělaly radost, jako mně  :clap:

 

 

 

post-55269-0-64639300-1523912812_thumb.jpeg

post-55269-0-19281900-1523912836_thumb.jpeg

post-55269-0-46554600-1523912883_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k té přesnosti strojku a stabilitě nebo odchylce nebo jak bych to nazval neodborně... Pohrál jsem si s tím husím krkem, je tam samozřejmě Etachron...

 

A po pár pokusech jsem teď na tom tak, že za týden je celkové číslo -1sec/týden +-1sec/den. Samozřejmě je to nesmysl řešit u takových hodinek přesnost

 

v řádu jednotek sec/den, ale určitou vypovídací schopnost ten údaj má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...
  • po měsících...
  • po měsících...

Je to sice starší vlákno, ale přispěju také postřehem...v těch strojcích od Seagullu mám trochu guláš, ale ten Tvůj s mikroregulací labutím krkem by měl být ST36, klon Unitasu 6497. Teď jsem si tady na fóru pro srandu pořídil Parnisky flieger 44mm, abych vyzkoušel na ruce, a musím říct, že sedí pěkně a ten strojek - je tam ST3600, tedy bez mikroregulace labutím krkem, mě fakt baví - pěkně se na něj kouká a přesnost mi přijde fakt super. Jediné co mi chybí, je hacking sekundové ručičky, ale to se dá přežít.

 

Jinak jsem četl několiv UK a US fór, kde se kluci zabývali kvalitou zpracování a přesností. Výsledek je, že oproti UNITASU je konečný finiš povrchů, leštění atd. o krapet slabší, ale celkově přesnost a zpracování dílů identické. Seagully z výroby rovněž mají problém s čistotou strojku, někde kousek vlasu či chlupu, zapatlané olejem, ale to se dá vyřešit komplet rozborkou a vyčištěním. Jinak přesnost těhle strojků je fakt super a dají se zregulovat tak, jak máš Ty - tedy na +- 1 sekundu denně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...