Přejít na obsah

dron s kamerou


Doporučené příspěvky

Malinko to tady opráším, akorát řeším nějakého létajícího / natáčejícího zmetka. Rád bych slušné video/fotky a zároveň co nejmenší velikost, jelikož ho chci brát třeba na dovolené, tzn. třeba i do příručáku do letadla. Asi nejvíc mě i vzhledem k funkcím (hodně se mi líbí např. ovládání gesty) zaujal dnes už vlastně docela starý DJI Spark... vzít / nevzít, případně proč ne a co místo něj?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Malinko to tady opráším, akorát řeším nějakého létajícího / natáčejícího zmetka. Rád bych slušné video/fotky a zároveň co nejmenší velikost, jelikož ho chci brát třeba na dovolené, tzn. třeba i do příručáku do letadla. Asi nejvíc mě i vzhledem k funkcím (hodně se mi líbí např. ovládání gesty) zaujal dnes už vlastně docela starý DJI Spark... vzít / nevzít, případně proč ne a co místo něj?

Hele jsme na tom podobne, Spark je dneska uz relativne zastaraly a snad brzo bude Spark 2, nasel jsem Xiaomi fimi x8 se nebo Parrot Anafi ktere jsou dneska asi lepsi volba ale nemaji nektere preventive colission schopnosti ale zase obraz vypada o hodne lepe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

EU resp komise pro leteckou bezpečnost schválila nové nařízení ohledně dronů, všichni povinné zkoušky, zákaz létání pokud jsou pod ním lidi a všechny drony evidované na ÚCL, platnost od roku 2020. Docela pakárna, jak jsem o dronu dříve uvažoval, tak teď na to kašlu. Informaci jsem zachytil včera na Radiožurnálu. Víc o to nevím. Berte to pouze jako informaci. :furious:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Schválně na ně taky mrknu, díky. Šel jsem primárně po DJI, jakožto osvědčené značce, se kterou nejsou problémy. Přemýšlel jsem i o Mavic AIR, který je ještě skladnější, ale zase s dvojnásobnou cenovkou, kterou si asi úplně neobhájím...o tolik lepší mi nepřijde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ferrycz: Máš pravdu, něco takového nejspíš bude, ale nevypadá to nijak extra hrozivě, toho bych se úplně nebál, registrovat dron mi nijak nevadí a udělat nějaké online zkoušky také ne, takže za mě v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Schválně na ně taky mrknu, díky. Šel jsem primárně po DJI, jakožto osvědčené značce, se kterou nejsou problémy. Přemýšlel jsem i o Mavic AIR, který je ještě skladnější, ale zase s dvojnásobnou cenovkou, kterou si asi úplně neobhájím...o tolik lepší mi nepřijde.

Me treba zabery z Aira prijdou znatelne lepsi nez ze Sparku ktere mi dnes už prijdou nic moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano kameru má určitě lepší, to je bez pochyb, ale jestli až tak moc, že bych vypláznul dvojnásobek, tím už si tak jistý nejsem. Alespoň však není starý jako Spark, škoda, že Spark už nemá nějakého nástupce, čekat nechci.

Jinak jsem koukal na ten Parrot a Xiaomi a buď jsem to jen nepostřehl v popisech, nebo oproti DJI chybí ovládání gesty, což je zrovna u mě jedna z věcí, kterou vážně chci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to, že gesta umí zatím právě jen u DJI a to mě vážně nadchlo. Akorát zase čtu, že v tomto režimu umí akorát fotit a ne natáčet, což je vlastně i logické, člověk by vypadal na videu tak trošku jak dement, když na dron bude mávat a kdo ví co ještě :)

S výdrží jsou na tom konkurenti o poznání lépe, to je fakt, nějakých 15-20 min vs 30 je slušný rozdíl. Taková kravina to je a vybrat nějaký je horší, než vybírat cokoliv jiného, to jsem se zase do něčeho uvrtal :D

Kdybych alespoň věděl, jak hodně mě to chytne, říkám si, že na start by ten Spark stačil a dá se koupit za pusu. Jenže úplně vidím, jak pak zjistím, že je to prostě už málo a pak upgradovat na Mavic se rovná nejdřív taky pěkně projet na prodeji Sparka.

To je jak s GoPro, staré stačí, stačí a najednou vidím, co dokáže nové a je to v háji :) Mno vědí, jak z lidí neustále tahat prachy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Já vybral sparka. Ve Full HD má lepší obraz než air - mrkni na youtube. Spark má jedny z nejhezčích barev. 4K nevyužiji - odmítám to stříhat a skladovat a při testu na 4K není od 2 metrů vidět rozdíl. Mám sparka hacklého - upravené letové parametry (65km/h, superrychlé klesání, stoupání) a FCC režim, takže dosah přes kilometr.

AIR vydrží ve vzduchu 16 minut, Spark 14 a baterky stoji míň - mám jich 5. Spark navíc jako jedinný spadá do režimu ?hraček? takže můžeš lítat skoro kdekoliv. Vítr mu problémy nedělá a super je že může startovat i přistávat do dlaně.

Za mě je zajímavý Spark nebo Mavic 2 ale tak je to o prachách - když rozsekáš Sparka, jseš v tom za třetinu a jak je DJI inteligentní tak rozbít drona není zas tak složité. Aira jsem vyřadil hned.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechceš pak napsat jak si se Sparkem spokojen? Já řeším úplně stejný nákup dronu jako ty. Nikdy jsem neměl a spark umí všechno, co bych využil. Mavic už je pro mě asi zbytečně drahý. Jak je to s tím hackem? Zvýšení výkonu asi dost ovlivní baterii, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Se Sparkem jsem spokojen velmi, zatím mi na něm nic nechybí, naopak možnost hacku je suprová. Na druhou stranu jsem už toho nalítal dost a celkově je dronařina fajn, ale omrzí to - po čase začnete lítat nesmysly a většinou to zkonči rozsekáním drona, takže uvažuji spíš, že to prodám. Teď jsem to měsíc třeba nevytáhl - ono taky když někam jedu tak mám s sebou děti a ty to nebaví. Pak je taky důležité si uvědomit že dost toho sežere střih a znova - zajímavé záběry nenatočíš na poli...

 

Jinak heck - podle mě nutnost - v originále ti dji dron klesa 3m/s a stoupá podobně, takže do 200m vystoupat zabere cca minutu a pul. Stejně vyklesat a u máš jen 10 minut flytime. K tomu musíš někam doletět a taky se vrátit. Takže samotného času na natáčení není tolik. Teď klesám 8m/s takze vyklesám ze 300m nahned. Stoupání 9 m/s takže instantjump do 300 m a zpět no problem.

Ona je hrozná sranda v 220 metrech řešit 25% baterky a klesání 2 m/s. Tady ti paradoxně rychlejši klesáni=rychlejší návrat=nižší výkon dost pomůže.

 

To samé FCC - v EU CE je dosah max 200m což je k ničemu. Ve FCC jsem byl i 650metrů daleko - super, ale zas člověk porušuje zákon. Ono by 200m stačilo ale stabilně - u CE už vypadával signál atd. a to je silně stresující. Dobré je, že je spark malinký a nenápadný - lidi na něj reagují v pohodě. Na fcb i silná komunita a spostu modu - třeba pro android telefony apka s novýma funkcema.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...