Jump to content

Modifikace Seiko v ČR

Recommended Posts

Dobrý den,

rozhodl jsem se poprvé modifikovat Seiko SKX. Jedná se o základní jednoduchou modifikace: výměna lunety, nalepení vložky na novou lunetu, výměna skla a tahu. Všechny díly mám u sebe.

Sháním hodináře který by mi to všechno dal dohromady a případně i ověřil vodotěsnost. Vzhledem k tomu, že jedná se o zcela nové hodinky a hodnocení hodinářství v našem městě jsou jedna horší než druha musím se obrátit na forum.

Mohl by někdo doporučit ochotného hodináře, který už má zkušeností s modifikaci Seiko SKX a je schopen kvalitně a rychlé tyto hodinky poskládat? Ideálně v Brně.

:helpsmilie:

Vím, že hodně lidi to dělají sami, dokonce i výměnu skla, ale já bych to raději nechal někomu kdo se v tom vyzná.

Nikdo se Ti do toho ze slušných hodinářů moc nepožene, je to drbání za málo peněz. 

• 2 weeks later...

Taky dávám všechno, ale výměnu skla raději svěřím odborníkům. Zkus si zjistit spíš hodináře na menším městě kolem Prahy. Třeba Beroun a podobně. Domluvíš se po telefonu a pošleš mu to poštou...

ahoj,

s lunetou by ti mohl pomoci někdo zdejší, spousta lidí si to dělali sami, to samý tah. Co se sklíčka týká, mohu s klidem doporučit hodináře pana Bradu ve Strašnicích, kontakt níže. Před rokem mi měnil sklo u monsterů, bylo to do dvou dnů, za tuším 300,- vč tlakovky. Tah ti zkrátí a vymění samozřejmě taky, lunetu bych řešil dodatečně.

http://www.hodinar.unas.cz/menu6.htm

Dobrý den,

můj muž provádí kompletní modifikace Seiko hodinek, v současnosti pro známě, ale může pomoci i jiným nadšencům s jejich modifikacemi. Soustředí se na  modifikace SKX007/009, modifikace Seiko Turtle má v plánu v budoucnu. Při modifikaci používá nástrtoje Bergeon. V rámci modifikací umí výměnu skla, ciferníku, ručiček, vymezovacího kroužku, lunety a lunetové vložky. Zatím nedělá výměny strojků. V případě, že byste si modifikaci chtěli udělat sami a nemáte potřebné nástroje, muž prodává originální Seiko nástroje a další doplňky jako třeba silikonový olej s aplikátorem. Je z Prahy. Ozvěte se, rád pomůže.

Fotografie budou k dispozici, nyní na vyžádání emailem.

• 1 year later...