Přejít na obsah

Jaké Omegy máte dnes na ruce?


farkyostrava

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 9,7tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pekne, myslim ze duvodem proc Omega dava ted skla z Pulsations stupnici je, ze uz jine nema :)
A ja po 10 letech prezul PO na origo tah, obrovsky me narostl machrindex a porozhlizim se po nejakym malym kolotoci :)

post-2867-0-25432500-1540978955_thumb.jpeg

Upraveno uživatelem Seamaster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pekne, myslim ze duvodem proc Omega dava ted skla z Pulsations stupnici je, ze uz jine nema :)

A ja po 10 letech prezul PO na origo tah, obrovsky me narostl machrindex a porozhlizim se po nejakym malym kolotoci :)

K te stupnici, to vypada na logicky argument.

(ja si pripadam trochu jak lekar :-))

 

Ja svoje 600 PO s METAS certifikaci prodal a prave jednim z duvodu byl masivni naramek. Ja jsem spis na ty stare plechace ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

M-72, on 31 Říj 2018 - 11:08, said:

Ja svoje 600 PO s METAS certifikaci prodal a prave jednim z duvodu byl masivni naramek. Ja jsem spis na ty stare plechace ;-)

Je fakt, že PO Master jsou mrchy těžký a obzvlášť to pociťuju, jak je střídám s SKX. Ale zas ta mikroregulace ve sponě je fajnová.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

První PO42mm jsou dle mého líbivější a poslední normálně nositelné PO univerzály (i ke košili) díky své výšce. 

XL jsou takové neotesané na lunetě - prostě rize potápěčské tooly - ale i tak jsou krásné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já střídám PO 8500 s AT 2500 a je pravda, že co se týká pohodlí, tak AT bezkonkurenčně vede...ale zase, jak říká Seamaster, ten machrindex u PO - k nezaplacení :)

 

To Seamaster: po čem by ses ohlížel, kdybys měl na ruce SOH na meshi? :) To bys musel přihodit ještě labutě a horskou dráhu :)  :) Jsem je kvůli tomu pustil, ten lesk jsem prostě nedával.

post-37091-0-53685200-1540986445_thumb.jpg

post-37091-0-12966100-1540986467_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ti nevim. Já sem vždycky měl Bondovky jako ty, co maj bejt blejskavý oblekový divery a POčka jako drsnější tool.

Tyhle poslední PO lezou Bondovkám trochu do zelí...

 

Mám to pocitově podobně... u mě prohrály novější PO vyšší stavbou, až moc blýskavým vzhledem a průhledem dýnka, který k toolům nepatří. Zase se mí líbí povedeným inhouse strojkem. 

 

Celkově jsou nové PO nádherné hodinky a dělají velkou parádu, ale už tam chybí ten odkaz na původní Seamaster 300 a jejich "tool feeling".

Ale každý to může cítit úplně jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám to pocitově podobně... u mě prohrály novější PO vyšší stavbou, až moc blýskavým vzhledem a průhledem dýnka, který k toolům nepatří. Zase se mí líbí povedeným inhouse strojkem. 

 

Celkově jsou nové PO nádherné hodinky a dělají velkou parádu, ale už tam chybí ten odkaz na původní Seamaster 300 a jejich "tool feeling".

Ale každý to může cítit úplně jinak.

 

No na rovinu, ty moje PO 600 m 42mm bych si právě kvůli výšce znovu nekoupil a v tomto rozměru na mě nepůsobí ani jako tooly. 45,5 mm jsem na ruce neměl, tam už je to možná jinak.  Mě prostě učaroval cifr, ručky/lumi, luneta a asi i strojek :) SMP a AT jsou s pohodlností nošení úplně jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No na rovinu, ty moje PO 600 m 42mm bych si právě kvůli výšce znovu nekoupil a v tomto rozměru na mě nepůsobí ani jako tooly. 45,5 mm jsem na ruce neměl, tam už je to možná jinak.  Mě prostě učaroval cifr, ručky/lumi, luneta a asi i strojek :) SMP a AT jsou s pohodlností nošení úplně jinde.

 

Já si zamiloval Seamaster 300 Master Coax v titanu - ale přišly mi naživo celkově až moc jakože chatrné nebo titěrné, nevím jak to přesně popsat (což jsem měl vlastně i s Moonama) a nesedl mi průhled dýnka. Jinak na fotkách jsou úžasné.

Nové PO 42mm mě jako tool neoslovily, ačkoliv jsou technicky i materiálově o velký kus dál než staré PO. Lekl jsem se hlavně výšky u verze 42mm (45mm už mi přijdou moc velké na mou ruku i vkus.). 

Nakonec jsem potkal stařičké PO42mm cal.2500 a i když bych raději nový Inhouse a nové hodinky, tak to byla láska na první pohled a o tom to je. Prostě magická přitažlivost zafungovala, sehnal jsem jedny v super stavu a jsem nadšený a možná to budou i ty pověstné definitivní, ačkoliv jsem po nich původně vůbec nepásl. Právě si dopřávají lázně v Pražském hodinářství - proto jsem dal starší fotku - omluva.

Ale neodsuzuji žádné Omegy - všechny mají svoje velké kouzlo a je dobře, že jich je tolik typů. Každý si najde ty svoje nej a nenosíme všichni stejné.  :cool02:   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No na rovinu, ty moje PO 600 m 42mm bych si právě kvůli výšce znovu nekoupil a v tomto rozměru na mě nepůsobí ani jako tooly. 45,5 mm jsem na ruce neměl, tam už je to možná jinak.  Mě prostě učaroval cifr, ručky/lumi, luneta a asi i strojek :) SMP a AT jsou s pohodlností nošení úplně jinde.

Ja kupoval v roce 2008 PO XL 2500 prave proto, ze 42mm SMP uz jsem mel, a ty 45,5 jsou proporcne vyvazenejsi, i kdyz jsou mi trochu velke. Ve 42mm jsem tu vysku nedaval, u tech novych s cal 8xxx uz vubec ne, jsou krasny, ale da se na ne divat jen shora. Nosil jsem svy Xl PO 10 let na cernym kaucuku a mely takovej sportovne/tool spirit, ted na tom tahu dost  ztezkopadnely, zestarly. Nevim, asi to vratim zpatky na gumu, navic jsem zacal nevim proc posilhavat po Mercedesech... :) samo s kouli, aby utahly maringotku :))

Posledni mesic jsem nosil v kuse AT 2500 Railmaster 39mm a naprosto super proporce. Cim jsem stasi, tim vic se scvrkavam, vcetne hodinek, rad nosim i 34 mm vintage.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PO 600 Co-Axial Master Chronometer

 

Tyhle jsou super hlavně z důvodu, že mají NORMÁLNĚ udělané koncovky, které nezasahují do tahu, ale tah do nich. Aspoň je to lehce zmenší. Tyhle bych si nechal i líbit. Samozřejmě ve 42mm verzi. :) 

 

Tohle nesnáším na svých Moonech a jejich novém tahu. Je pohodlný, ale koncovky přidají snad třičtvrtě centimetru na délku (lug to lug). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...