Přejít na obsah

Jaké Omegy máte dnes na ruce?


farkyostrava

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 9,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 4 hodinami, martar napsal:

:D jste se dneska domluvili, ne?

Moony s hesalitem jsou 1) bez debat krásnější a 2) není to vůbec tak nepraktické, jak by se mohlo v době hi-tech zdát a 3) cena servisu když bouchneš hesalit je o řád nižší

Bouchneš v jakem smyslu? Myslíš jakože vysklíš celej safír a vyměnit hesalit bude levnější? Tak on by tam snad šel dát i místo safíru hesalit a vyšlo by to stejně, ne?

Hezčí je subjektivní. Safírová verze má průhled na strojek, což je hezčí. Osobně mám safíry a hesalit jsem nechtěl právě, protože neměl průhled, logo nebylo kovový a celkově mi to přišlo jako kupovat okleštěnou verzi - jakože nemám na pořádný Omegy, tak koupím aspoň levný a budu dělat, že na to mám..

 

Upraveno uživatelem JayT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 53 minutami, JayT napsal:

Bouchneš v jakem smyslu? Myslíš jakože vysklíš celej safír a vyměnit hesalit bude levnější? Tak on by tam snad šel dát i místo safíru hesalit a vyšlo by to stejně, ne?

Zaprve safir je jako dil o nekolik radu drazsi, zadruhe je jine pouzdro nelze libovolne zamenovat.

Hezčí je subjektivní. Safírová verze má průhled na strojek, což je hezčí. Osobně mám safíry a hesalit jsem nechtěl právě, protože neměl průhled, logo nebylo kovový a celkově mi to přišlo jako kupovat okleštěnou verzi - jakože nemám na pořádný Omegy, tak koupím aspoň levný a budu dělat, že na to mám..

Toto je taky bizzare uvaha teda...

👍 a paya01 ma palec za dokonaly prirovnani :)
na JayT me zadny vhodny nenapada...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, JayT napsal:

Bouchneš v jakem smyslu? Myslíš jakože vysklíš celej safír a vyměnit hesalit bude levnější? Tak on by tam snad šel dát i místo safíru hesalit a vyšlo by to stejně, ne?

Hezčí je subjektivní. Safírová verze má průhled na strojek, což je hezčí. Osobně mám safíry a hesalit jsem nechtěl právě, protože neměl průhled, logo nebylo kovový a celkově mi to přišlo jako kupovat okleštěnou verzi - jakože nemám na pořádný Omegy, tak koupím aspoň levný a budu dělat, že na to mám..

 

Vysklený safír znamená safírový prach na ručkách, cifru a skrz otvor pro hřídelky možná i ve strojku. Generálka plus nový safír. Hesalit se vymění a jede se dál. Žádný bordel z něj neleze.

Ok, myslel jsem hezčí z ánfasu, tj. ze strany, na kterou se na hodinky člověk obvykle kouká. U moonů jsou verze hesalit i safír brány jako plnohodnotné varianty, hesalit je prostě víc pro puristy.

:D "Hesalit moony jsou okleštěná verze pro lidi, co nemají na pořádný Omegy" - TOP hláška! :D

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, martar napsal:

Vysklený safír znamená safírový prach na ručkách, cifru a skrz otvor pro hřídelky možná i ve strojku. Generálka plus nový safír. Hesalit se vymění a jede se dál. Žádný bordel z něj neleze.

Ok, myslel jsem hezčí z ánfasu, tj. ze strany, na kterou se na hodinky člověk obvykle kouká. U moonů jsou verze hesalit i safír brány jako plnohodnotné varianty, hesalit je prostě víc pro puristy.

:D "Hesalit moony jsou okleštěná verze pro lidi, co nemají na pořádný Omegy" - TOP hláška! :D

A v čem jsou hezčí ze strany? Safír je matnější a nejde tolik vidět ciferník? 
Já to nemyslel špatně. Než jsem koupil safíry, tak jsem koukal na oboje na Staromáku a tam vycházel rozdíl snad 40k a tím, že nebyl vidět kalibr, tak mi to přišlo o ničem a když už investovat tak ať člověk nelituje, že se spokojil s málem. Jinak ano, všude jsem četl, že hesalitová verze je nejautentučtější model púvodních Adrinových můnů 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hesalit je tenčí a má pozvolnější (větší) radius lomení při kraji, horní plocha je mírně vypouklá. Diky tomu je na ciferník vidět i šikmo ze strany, byť s mírným zkreslením. Esteticky má odraz světla na hesalitu diky vypouklejšímu tvaru jinou geometrii (pozvolnou, dégradé) a hedvábný lesk (akrylové sklíčko má prostě jiné fyzikální vlastnosti).

Safír je silnější, má relativně malý radius lomení při okraji, horní plocha je téměř plochá. Diky tomu vzniká při pohledu šikmo ze strany ostré optické lomení obrazu ciferníku a kvůli síle safíru je v některých úhlech vidět mléčné haló kolem ciferníku. Esteticky je odraz světla na safíru výraznější a díky jeho plochosti chybí efekt dégradé.

Nicméně tohle jsou věci důležité fakt jen pro puristy, při běžném pohledu jsou rozdíly zanedbatelné a průhled na zdobený strojek u safírovek rozhodně není k zahození.

Ať jen nekecám, jedna starší fotka dvou hesalitovek :)

post-30813-0-25390100-1488545236.jpg.859f63a14fc71c236991bf5ee2d5fc4c.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

před 30 minutami, Seamaster napsal:

Hlavne safirovy moony by NASA na mesic nikdy nepustila, takze moonwatch je jen jedna specifikace.
Vse ostatni je proste Speedmaster professional... aspon tak to mam nastaveny ja.

Mám to stejně. Jen nevím, jak do toho dogmatu napasovat existenci Skywalkerů. Zřejmě je ale rozdíl mezi zranitelným vypouklým safírem a mezi silným plochým safírem. Proto X-33 nebo třeba Fortisky nejsou takový problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 
Mám to stejně. Jen nevím, jak do toho dogmatu napasovat existenci Skywalkerů. Zřejmě je ale rozdíl mezi zranitelným vypouklým safírem a mezi silným plochým safírem. Proto X-33 nebo třeba Fortisky nejsou takový problém.

Skywalkery můžou do volnýho prostoru (EVA)?
Měl jsem za to, že ofiko kvalifikovaný pro EVA jsou jen hesalit moony. Jinak nahoru se tahá kdeco, rozdíl je právě v tom EVA.
Nový safírovky mají i rozdílný texty na dýnku a chybí tam právě zmínka o "flight qualified".

Pro normálního uživatele je výběr safír vs hesalit vyloženě otázkou osobní preference. Dýnko ze safirovek se da mimochodem za pár korun hodit i na hesalit, má to tady třeba kolega Pivas. Osobně nedávám ten mléčnej kroužek na safíru a u novýho tahu preferuju broušenou verzi která je u hesalitu. Jediný co mi přijde hezčí na nových safírovkách je to aplikovaný logo.

Zmínka o ušetřených penězích a neúplných hodinkách je úsměvná.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ragu, máš pravdu. Na EVA jsem zapomněl - hesalit moony jsou fakt po vice nez 50 letech jediné, které to mají. Já vychàzel u X-33 z toho "tested and certified by ESA", ale to zřejmě EVA nezahrnuje. Díky za korekci! :) 

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, martar napsal:

Hesalit je tenčí a má pozvolnější (větší) radius lomení při kraji, horní plocha je mírně vypouklá. Diky tomu je na ciferník vidět i šikmo ze strany, byť s mírným zkreslením. Esteticky má odraz světla na hesalitu diky vypouklejšímu tvaru jinou geometrii (pozvolnou, dégradé) a hedvábný lesk (akrylové sklíčko má prostě jiné fyzikální vlastnosti).

Safír je silnější, má relativně malý radius lomení při okraji, horní plocha je téměř plochá. Diky tomu vzniká při pohledu šikmo ze strany ostré optické lomení obrazu ciferníku a kvůli síle safíru je v některých úhlech vidět mléčné haló kolem ciferníku. Esteticky je odraz světla na safíru výraznější a díky jeho plochosti chybí efekt dégradé.

Nicméně tohle jsou věci důležité fakt jen pro puristy, při běžném pohledu jsou rozdíly zanedbatelné a průhled na zdobený strojek u safírovek rozhodně není k zahození.

Ať jen nekecám, jedna starší fotka dvou hesalitovek :)

post-30813-0-25390100-1488545236.jpg.859f63a14fc71c236991bf5ee2d5fc4c.jpg

Díky za info. Není to jen pro puristy. Já si právě všiml, že se ty moje moony ze strany dost lesknou a nejde videt ciferník. 
 

Tady moje. Teď nemám outdoor foto..

60AF8034-71E6-45CA-9652-1950943C65C0.jpeg

Upraveno uživatelem JayT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Tichus napsal:

A jste si jisti, ze jsou ty nove hesality flight qualified? Nasel jsem totiz nekolik clanku, kde pisou, ze nejsou. On v puvodnich moonech totiz byl i jinej strojek, ze jo, takze ty prave "moony" nejsou ani hesality...

Is the new Speedmaster NASA qualified?
 
 
Now, although NASA didn't ask for new watches (yet), the Omega Speedmaster Professional with caliber 3861 has been tested against the same standards that were used for the previous qualification.
 
Hesality jsou hezčí 😀😎. Mějte hezký den.
Upraveno uživatelem knihomol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od prvního modelu se strojkem 321 až po strojek 1861 (předposlední verze moonů), se jednalo o konstrukčně podobné řešení vycházející z Lemanie, procházející pomalou evolucí, a to jak estetickou (zdobení povrchů, změna tvaru můstků) tak funkční (změna tvaru pák, brzda Delrin apod.) Třeba ty moje z r. 2012 mají na dýnku ještě napsáno FLIGHT-QUALIFIED BY NASA FOR ALL MANNED SPACE MISSIONS. Stejný nápis na dýnku mají všechny standardní hesalit moony od r. 1971 až donedávna. U verzí se safírovým sklíčkem a průhledem na strojek to pochopitelně není, a zřejmě nejen kvůli safíru - na hodinkách chybí také vnitřní prachové víčko pod dýnkem a funkční vylepšení ve formě Delrin brzdy bylo z estetických důvodů obětováno. Na nových hesalit moonech (poslední generace) s inhouse chronometrem už je na dýnku něco jiného: FLIGHT-QUALIFIED BY NASA IN 1965 FOR ALL MANNED SPACE MISSIONS. Což reflektuje skutečnost uvedenou v předchozím postu, že ačkoliv byly vyrobeny podle NASA standardů a u Omegy prošly stejnými testy jako předchozí generace moonů, kvalifikaci NASA nemají (protože je NASA dosud netestovala).

20220712_074356.thumb.jpg.2eddc0e6b0fd7200d408aa41cfb16246.jpg

 

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...