Přejít na obsah

Natahovač automatů


Doporučené příspěvky

Alfonz: nevrtíš (delší dobu) - v hodinkách ti může zaschnout olej = budeš potřebovat servis. Vrtíš - hodinky se opotřebovávají = budou potřebovat servis. Tak si vyber. Ani hodináři na to nemají stejný názor.

 

V principu asi záleží kolik hodinek a jakou dobu bys chtěl vrtět. Jestli dlouhodobě udržovat nějaký chod, nebo spíš krátkodobě. Jak často se k nim dostaneš a budeš chtít řešit odchylku, ve vrtiči můžou mít odlišný chod než při běžném použití. Je na to spousta pohledů.

 

Nejlepší je najít si vlastní přístup a vybrat si, co pro tebe osobně bude z nějakého důvodu výhodnější, pohodlnější, toho se držet, systému se přizpůsobit  a dál moc nešpekulovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinými slovy:

  • Pokud si račmena pořizuješ jako "investici" a nehodláš je v nejbližších 5-10 letech nosit, pak samozřejmě nevrtět, protože pozáruční promazání+přetěsnění bude levnější než velký servis.
  • Normální chronomagor si ale své poklady kupuje spíš k tomu aby se nimi mohl chlubit - no a nic přitom nevypadá trapněji než drahé mechanické hodinky co buď stojí, nebo mají nesmyslný čas a datum. 

Za mě tedy minimálně sezónní kousky určitě vrtět, samozřejmě máš-li v čem  :cool02:

 

Jo - a pro ne úplně hluché lidi ta Bertova zmínka o Buben und Zorweg možná není úplně od věci, vzhledem k tomu že drtivá většina křapek na trhu je bez ohledu na značku a cenu založená na tomtéž čínském "kitu" (od pokovených pokovených čudlíků, přes modré LED a LCD, až po plastové převody z dětských autíček), který bez důkladného zakrytování vydává po pár týdnech provozu zvuky jak nasranej křeček v kleci... tak ať si pak nestěžujete ne tinitus a selektivní hluchotu  :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je to "natahovat automatem"?

Myšleno tím super strojkem co se sám vrtí :-D

 

Jsi tady 9 let a ani nevíš co je "natahovat automatem"  :lol2:

Nevím :-D Velice se omlouvám, ale jsem pouze obyčejný uživatel, co si občas udělá radost.

 

bude to nejspis: vrteti vrticem

:D jo jo 

Upraveno uživatelem Alfonz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinými slovy:

  • Pokud si račmena pořizuješ jako "investici" a nehodláš je v nejbližších 5-10 letech nosit, pak samozřejmě nevrtět, protože pozáruční promazání+přetěsnění bude levnější než velký servis.
  • Normální chronomagor si ale své poklady kupuje spíš k tomu aby se nimi mohl chlubit - no a nic přitom nevypadá trapněji než drahé mechanické hodinky co buď stojí, nebo mají nesmyslný čas a datum. 

Za mě tedy minimálně sezónní kousky určitě vrtět, samozřejmě máš-li v čem  :cool02:

 

Jo - a pro ne úplně hluché lidi ta Bertova zmínka o Buben und Zorweg možná není úplně od věci, vzhledem k tomu že drtivá většina křapek na trhu je bez ohledu na značku a cenu založená na tomtéž čínském "kitu" (od pokovených pokovených čudlíků, přes modré LED a LCD, až po plastové převody z dětských autíček), který bez důkladného zakrytování vydává po pár týdnech provozu zvuky jak nasranej křeček v kleci... tak ať si pak nestěžujete ne tinitus a selektivní hluchotu  :thumbsdown_anim:

 

 

Alfonz: nevrtíš (delší dobu) - v hodinkách ti může zaschnout olej = budeš potřebovat servis. Vrtíš - hodinky se opotřebovávají = budou potřebovat servis. Tak si vyber. Ani hodináři na to nemají stejný názor.

 

V principu asi záleží kolik hodinek a jakou dobu bys chtěl vrtět. Jestli dlouhodobě udržovat nějaký chod, nebo spíš krátkodobě. Jak často se k nim dostaneš a budeš chtít řešit odchylku, ve vrtiči můžou mít odlišný chod než při běžném použití. Je na to spousta pohledů.

 

Nejlepší je najít si vlastní přístup a vybrat si, co pro tebe osobně bude z nějakého důvodu výhodnější, pohodlnější, toho se držet, systému se přizpůsobit  a dál moc nešpekulovat.

 

Kluci díky moc za reakce. Já teda hodinky nosím a střídám, ale stane že prostě Omegy třeba 14 dní leží a tak proto řeším otázku života a smrti jestli natahovat nebo ne. Fakt to neznám. Jsou to moje první automaty...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

myslím, že pokud Omegy 14 dní nenosíš, klidně je nech úplně doběhnout a 14 dní nech ležet. ono když občas pořádně protáhnou péro, tak to nikdy není k zahození... :-) Vrtič používám spíš na překlenutí víkendů, abych v pondělí nemusel nastavovat hodinky od začátku včetně day/date. jinak já to řeším tak, že hodinky střídám - ě-š týdny nosím jedny, pak druhé... pak desáté. Do toho samozřejmě víkendovky, většinou vodotěsné "tooly". No a zbylé hodinky (některé Prim a spol. prostě nechávám ležet bez ohledu na zatuhnutí oleje). Ono, pokud jsou namazané správným olejem a ne olejem na šicí stroje, tak jim těch pár měsíců v klidu neuškodí. no a pokud mám chronovečer a chuť si všechny prohlédnout, tak si je všechny natáhnu a koukám, jak tikají... :-) Já z toho mám radost a hoďky si při tom protáhnou kolečka a ostatní příslušenství.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...