Přejít na obsah

Seiko Solar - nabijeni?


xvoloda

Doporučené příspěvky

Zdravim, poridil jsem solarni Seika s kalibrem V157. Hodinky pochazi od mistniho clena, kupoval jsem je ve stavu prakticky nenosenych. Donesl jsem je domu a nesly. Stahnul jsem anglickej navod z netu a zkousel na ne ruzne svitit. Vterinovka zacala skakat po dvou vterinach (znak nabijeni/nizke urovne baterie), sel jsem ven na slunko a hodinky se rozesly normalne. Vecer jsem je odlozil a rano nasel zastaveny. Rikam si: ok, nabil jsem je malo. Druhej den jsem je dal na okno a nechal je nabijet, po asi 5ti hodinach k nim dojdu a jsou zastaveny (z navodu jsem pochopil, ze to je znak plnyho nabiti). Nastavim cas a datum, zbytek dne nosim, vse ok. Vecer sundam z ruky a rano jsou zase zastaveny, cca hodinu po tom co jsem je polozil. Oba dny se vecer zastavily v momente preklapeni datumu. Vycvaknu a zacvaknu korunku a hodinky zase jdou... Nechapu to. Jakou mate s timto strojkem zkusenost vy? Mam je posilat na zarucni opravu, nebo neco delam blbe? Diky za postrehy

 

Edit: preklep

Upraveno uživatelem xvoloda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam stejny kalibr v hodinkach a funguje v pohode. 

Ale co mam zkusenosti s dobijenim uplne vybiteho solaru, tak "za oknem" (zvlast, kdyz je to dvojsklo nebo nedejboze trojsklo) mi obcas nesly dobit, blbly a sly treba par dnu a pak zase problem. Co se mi osvedcilo, tak jednoznacne prime slunce. A to nejlepe cely den na primem slunci venku na zahrade a jeste sem je otacel za slunickem. Pak uz sem problem nikdy nezaregistroval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si koupil tedka taky solary a docela me zajimalo, jestli z kramu prijdou nabite.. a jo, byly naplno a jedou.. uplne si představuju, jak to pred expedici maji na slunickove farmě... Jak tam, v hale jak na pěstování marjanky, maji tisice hodinek a sluni je.. a pak prijde objednavka, zahradnik jedny utrhne, zabali do krabice a posle.. :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se nám tady rozjíždí zajímavá diskuze. O sorálu ani Kineticu tu toho moc k nalezení není, takže budu rád, když sem každý kdo má nějakou zkušenost napíše svoje dojmy a pocity. Já se k soláru uchýlil, protože mě automaty prostě nechytly za srdce. Vyzkoušel jsem Seiko 5tky, ale protože nosím rád denně jiné hodinky, tak mě nebaví pořád seřizovat (navíc jsou day/date, takže nejhorší na seřízení). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se nám tady rozjíždí zajímavá diskuze. O sorálu ani Kineticu tu toho moc k nalezení není, takže budu rád, když sem každý kdo má nějakou zkušenost napíše svoje dojmy a pocity. Já se k soláru uchýlil, protože mě automaty prostě nechytly za srdce. Vyzkoušel jsem Seiko 5tky, ale protože nosím rád denně jiné hodinky, tak mě nebaví pořád seřizovat (navíc jsou day/date, takže nejhorší na seřízení). 

Viz třeba diskuse tady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

   Zdravím. Mám podobnou zkušenost. Před půl rokem jsem koupil nové Seiko SNE095P1 (solar, viz můj obr. , mají V158). Světla jsem jim dopřál dost, v zimě jsem pozoroval, že se občas zpozdily, večer nebo přes noc, někdy se dokonce zastavily. Pak šly třeba měsíc dobře. Nesignalizovaly vybitý akumulátor pomocí 2s intervalu vteřinovky. Poslal jsem je k reklamaci. Zkontrolovali akumulátor, že je OK , nechali si je měsíc v pozorování a závadu potvrdili - byla mechanického rázu, jak jsem si myslel. Poslali mi nové. 

 

Kromě tohoto problému jsem před tím pozoroval asi problém s vodotěsností (mají 10atm). Při koupání jsem problém nezaznamenal, ale v zimě při lyžování, když bylo sklíčko vystavené chladu tak se zevnitř trochu zamlžilo.

 

      Dnes jsem chtěl povolit řemínek a posunout tu tyčku s vysouvacíma koncema na pružinkách (nevím jak se to odborně jmenuje) a jeden ten konec té tyčky upadl. Použil jsem tyčku z jiných hodinek (půjdu zítra do autorizovaného servisu raději pro novou). 

     Vlezl jsem do tohoto fóra, abych varoval před koupí šmejdu značky Seiko.  

 

    Pokud máš hodinky v záruce, tak reklamace, jinak asi je jasné proč se jich dotyčný zbavoval. Možná by ti je opravili v autorizovaném Seiko servisu:

https://www.hodinky-koscom.cz 

Ale osobně, než platit cenu za opravu, raději bych koupil nějaké obyč. levné hodinky co dobře vypadají na baterku, jednou za 2 roky jí šel vyměnit a už bych neexperimentoval s žádnými drahými... 

Upraveno uživatelem LUF
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

    Pokud máš hodinky v záruce, tak reklamace, jinak asi je jasné proč se jich dotyčný zbavoval. Možná by ti je opravili v autorizovaném Seiko servisu:

https://www.hodinky-koscom.cz 

Ale osobně, než platit cenu za opravu, raději bych koupil nějaké obyč. levné hodinky co dobře vypadají na baterku, jednou za 2 roky jí šel vyměnit a už bych neexperimentoval s žádnými drahými... 

Co to tady meleš, ty kašpare. Ten dotyčný, kdo mu je prodal, jsem já a hodinky byly téměř nenošeny v bezchybným stavu. Nikdo se jich účelně nezbavoval, kdybych si byl vědom závady, poslal bych je na reklamaci. Tak tady neplácej nesmysly, vysouvací tyčko.

Upraveno uživatelem HDS1200
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně z těchto důvodů mám raději kinetic než soláry.

To je úplný nesmysl. V tomto počasí obzvláště. To není problém systému nabíjení, ale akumulátoru. Mám kineticky, od nova a naplno se mi je nepodařilo nabít ručním nošením(měsíc nonstop na ruce, za den těch 8km minimálně ujdu) a tak sháním indukční nabíječku, protože když leží víc jak 3 týdny, vypnou se. Jestli nepomůže nabíječka, půjdou na reklamaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...