Přejít na obsah

Co vám doma dnes kvete?


eloga

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 258
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 6 minutami, eloga napsal:

Edelweis jo? Máš +

 

Jojo, byl to jen takový pokus, jestli mi to na balkoně půjde. Vyrostla a zazelenala se rychle už loni, jenže ona kvete až druhý rok po zasazení a na jaře to vypadalo, že půjde do květinového nebe 😃 Ale pak se zbrchla a teď bude mít plno květů 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Roky jezdím do Alp, ale nikdy jsem na ni nenatrefil (a i kdyby, stejně bych ji tam nechal). Tak jsem si koupil semena. Akorát jsem s ní neměl zkušenosti, tak jsem jich zasel moc do malého květináče. Příště budu chytřejší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok, semena.cz nebo jak to je...., to jsem také udělal - jednou, Trifoliátu, když nic nevzešlo tak jsem jim  to napsal - ani omluva. Takže semena nijak nekupuju, většinou samosběr nebo vegetativní množení. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už ani nevím, kde jsem to kupoval, ale oni to všude neprodávají. Jak jsem psal, byl to pokus, vůbec jsem nečekal, že to takto vyroste a vykvete. Mám z toho docela radost. Jinak jo, co roste tady u nás a není chráněné, tak si klidně domů donesu. Jenže ono mi to stejně dlouho nevydrží 😃 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska kvete jih Afriky (klívie/řemenatka červená), tu mám po babičce, kytka bude mít pěkných pár desítek let. V zimě v chladnějším sklepě, od jara do podzimu září ve stinném koutu terasy :)

20210619_132458_copy_739x956.jpg.5cce7f6a6caeb2cd187d8581321fe96e.jpg

 

a vedle terasy kvete i východní pobřeží Severní Ameriky (podeňka virginská), kvete jen dopoledne, pak zavře květy a zase zítra :)

20210619_132529_copy_756x1008.thumb.jpg.3a0ce15ce65f207207fcc5c6d8742376.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 3 týdnech...

VS - ten citrus, to je Ponderosa ne?
Mě kvetl málo, mám jeden plod, už dlouho,

straspol - bez fotek to není ono, ovšem dík za pochopení, že takový mix sem jaksi nepatří, Uděláš nové vlákno že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...