Přejít na obsah

Timex TW4B01100


Radimk

Doporučené příspěvky

Při hledání letních otloukánků ve stylu "nasaď a zapomeň" jsem skončil u Timexů a konkrétně u modelu z řady Expedition TW4B01100.

Cesta k nim vedla přez Luminox / Traser a Casio, kdy požadavky byly plastové pouzdro, quartz pohon, ručičky, obstojná WR a celková odolnost, ale bez dalších zbytečných komplikací.

Díky cenovce pod 2000,- Kč jsem měl snadnější rozhodování, a to mezi Casiem a Timexem.

Casií mi prošlo doma už několik, zato Timexy jen jedny, a bylo rozhodnuto.

 

Objednal jsem na www. hodinarstvi.cz, které je avizovali za bezkonkurenční cenu a ve stavu "na skladě", nicméně, objednávku mi nepotvrdili, nebyly ani skladem, a už vůbec ne za tuhle cenu.

Na druhý pokus www. svetcasu.cz- hodinky do druhého dne na ruce a s cenou hluboko pod doporučenou prodejku.

 

První dojmy- balení v kartonové krabici, přebal, polštářek, záručák, nic co by oslnilo, ale ani neuráží.

K hodinkám samotným je problém sehnat nějaké TTD, a to včetně domovské stránky výrobce, kde už ani nefigurují.

Tak jen ve zkratce:

  • Datum s funkcí Quick-Date nastavení
  • Pouzdro z odolného polykarbonátu
  • Minerální sklo
  • Vodotěsnost 100M
  • Sířka pouzdra je 46 mm, výška 10 mm
  • Šířka řemínku 22 mm
  • Aktivní osvětlení Indiglo
  • Typ baterie CR2016
  • Řemínek je vyroben z nylonu o šířce 22 mm

 

Pouzdro je na omak stejné jako např. Traser, z čeho je ve skutečnosti vyrobeno asi nezjistím, nicméně nebude to žádný hitech, zkusil jsem rýpnout do (falešného) šroubu na místě stěžejky a otlak je na světě.

Strojovna je taktéž věcí záhady, Timex se prostřednictvím CZ zastoupení cachtá vlastními stroji, ale podle místních znalců v tom bude spíše Miyota movement, číslo nejsem bez otevření schopen dohledat.

Vteřinovka, jak je zvykem u levných quartzů skáče podle nálady, nicméně neškube, jde pravidelně ( a pořád stejně blbě) :)

 

Pouzdro samotné je v úpravě "SHOCK", což by mělo obnášet vnitřní kovové pouzdro a vnější plastový obal, sendvič ne nepodobný G shockům a opět Traserům. Spodní dekl je klasicky na 4 šrouby.

Plastová skořepina je jednokusový výlisek, šrouby i luneta je jen designová atrapa, ale zase vzhledem k ceně a parametrům zadání dostačující. Vnitřní kovové mezikruží by mělo omezit poškození čelní strany při otěru a úderu, tak uvidíme..

Řemínek šíře 22/20mm příjemně poddajný, profilovaný, mohl být o nějaký centimetr delší, takto mi sedí tak akorát.

Velikostně jsou trochu za hranou, 46mm v průměru a 51mm přez korunku je dost na hraně na tento typ hodinek, nicméně nepůsobí tak hamatně jako právě Casia.

Tady bych vyzvedl 43mm u Traserů a jejich řady P65xx, naprosto ideální velikost.

Co je ale těžkou váhou při rozhodování je Indigo osvětlení.

Ručky samotné mají docela velké lumi plochy, a po lehkém namáčknutí korunky se celý cifr podsvítí. Čitelnost je v tom okamžiku bezkonkurenční. Jednoduché a dokonalé.

Tolik první dojmy a pojmy.

Celkové hodnocení- levné, lehké,pěkně zpracované, pro nenáročné ideální varianta k Casiu obdobných parametrů. 

Fotky zatím jen postahované z netu, zkusím doma něco stvořit a doplnit.   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

post-205-0-10548400-1526377579_thumb.jpg

post-205-0-80220000-1526377579_thumb.jpg

post-205-0-13121200-1526377580_thumb.jpg

post-205-0-62825500-1526377580_thumb.jpg

post-205-0-14544200-1526377581_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...