Přejít na obsah

Pražské hodinářství


Doporučené příspěvky

Velmi podařená modifikace Seiko Blue Moon. Vždycky se mi líbily Seiko Samurai bílé. Ale nějak jsem je zaspal, nebo mi je někdo vyžral :) Nedokážu popsat, jaká customizace by se mi líbila, protože nevím, jaké jsou možnosti, co k čemu pasuje. Já jenom poznám, jestli se mi to líbí, nebo ne. Ideální pro mě by bylo, kdyby existoval "skládací software", že bych si je sestavil. Bylo by něco podobného možné u vás?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějaký online konfigurátor v současné době není a nebude. Ty modifikace nejsou žádný byznys, spíše reklama a hlavně teda zábava. Baví nás na tom právě to, že si můžeme s klientem sednout, dát si kafe nebo panáka a domluvit se, jak by to mělo celé dopadnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Hoj drazí mágové z pražského hodinářství.Mel bych dotaz.Mam želvy z roku 77 a zasloužilý by servis.Bohužel ale nemám možnost se k vám dostat v otevírací době,tak se chci zeptat jestli nejste k zastižení o víkendech nebo ve všední dny k večeru.?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Renovace jsou velmi specifický druh práce, do kterých hodinář dává kus svého já. V Pražském hodinářství jsme se rozhodli jít cestou, kdy dbáme na zachování maximálně autentického vzhledu renovovaných hodinek. Nechceme dělat ?leštěnky? určené pro další prodej. Na dílně máme tyto nádherné Heuer Carrera, které mají intaktní ciferník včetně luminiscence, neleštěné pouzdro, originální korunku včetně ovladačů nebo původní sklo. Plně původní stroj kompletně rozebereme, vyčistíme a opět složíme. Pouzdro dostane lázeň v ultrazvuku, ale brousit ho určitě nebudeme. Původní zůstane také sklo, které pouze velmi jemně přeleštíme. Výsledkem této renovace budou zcela intaktní Heuer Carrera v bezchybném technickém stavu se sexy patinou.

 

post-1156-0-19344300-1557739443_thumb.jpg

 

post-1156-0-35426600-1557739447_thumb.jpg

 

post-1156-0-41794400-1557739451_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem si vyzvedl zakázku, servis mých oblíbených Glycine Combat Sub Two Tone (http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/48897-potápky-ve-svém-živlu/?p=1985731) a Revíček (http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/74860-revue-thommen-diver-professional/?hl=%2Brevue+%2Bthommen). Dohodnuto, že do 4 týdnů budou hotovy. Čekal jsem, že to bude hotovo za 6 až 8 týdnů a neměl jsem s tím problém. Minulý týden, po 2 týdnech (!!!!) mi volali, že si je můžu vyzvednout! K tomu přidejte velmi příjemné jednání a cenu z říše snů. Nenajdete lepší firmu. Velice děkuji, pánové. Klobouček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě je pravda, že to trvá výrazně déle než bylo plánováno, ale je dobré uvést, že zatímco v prvním případě se jednalo o standardní servis stroje ETA, ve druhém případě se jedná o velmi složité práce na starém kalibru Omega 1041 (Lemania 1341), kdy řešíme složení nového stroje ?ze dvou starých?, přičemž se opakovaně vyskytly problémy s použitím dílů z poškozené (ohnuté) základové desky. Nemá to ale význam více vysvětlovat zde ve vláknu, jelikož situaci nám to nevyřeší a spolu to řešíme po zprávách a telefonicky.

 

Btw, psal jsem to již v únoru, ale napíši to sem znovu. Mrzelo by mě, kdybyste měl někdo pocit, že kohokoliv klameme s uvedenými termíny. U vintage kusů nejsme schopni garantovat přesný termín dokončení opravy. Je to daň za to, že servis manufakturních vintage strojů u nás stojí zlomek toho co u AD, kteří téměř vše řeší odesláním do Švýcarska. Výše uvedenému případu Omega, kdy doslova transplantujeme díly ze zničené base plate na novou desku u poměrně složitého kalibru Lemania, by se většina hodinářů vyhnula obloukem :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Musím Jakubovi a Pražskému hodinářství složit poklonu a poděkovat za skvělou práci v souvislosti se servisem a profi přeleštěním mých modrých Omega Seamaster Aqua Terra s coaxialem 8500. Hodinky vypadají jako nové a jedou neskutečně přesně. Ještě jednou velké díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedávno jsme měli dílně opravdu mimořádně zachovalé Rolex GMT-Master II 16710. Výrobní série N značí rok produkce 1991. Hodinky vyrobené mezi léty 1989 a 1997 jsou ze sběratelského pohledu ještě zajímavější, jelikož luminiscenci ciferníku zajišťuje radioaktivní tritium, které je u tohoto kusu opět ve výjimečném stavu a není zažloutlé :-). Na hodinkách jsme provedli servis stroje, který obsahuje rozebrání hodinek, rozebrání stroje, čištění dílů od starého maziva, lubrikaci dílů novým mazivem, složení stroje, regulaci chodu, přetěsnění pouzdra, složení hodinek a tlakovou zkoušku vodotěsnosti. Taková práce nás baví a rádi se postaráme také o Vaše hodinky :-).

 

post-1156-0-73728100-1559731669_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uplne sem zapomel klukum z "PH" podekovat za servis na Ballech. Slapou jako zamlada, zkratka paradni prace :-). A mam dojem, ze brzy budu posilat Caymany...:-(. Vcera sem je po delsi dobe dal na ruku a po vytazeni korunky se nezastavila vterinovka a nefungoval pohyb rucek. Kdyz sem zopakoval cyklus zatlaceni a vytazeni, tak se to rozjelo. A potom po zatlaceni se nerozebehla vterinovka. Az zase na podruhe...:-(.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na servis máme aktuálně nádherné Omega Constellation ve full gold provedení. U tohoto kusu provedeme kompletní servis stroje, tj. rozebrání hodinek a stroje, čistění dílů od starého maziva, lubrikaci dílů novým mazivem, složení stroje, regulaci chodu dle diagnostiky, čištění pouzdra v ultrazvukové čističce plus jeho přetěsnění a nakonec přijde na řadu složení hodinek a tlaková zkouška vodotěsnosti :-).

 

post-1156-0-49148700-1560156677_thumb.jpg

 

post-1156-0-98439700-1560156681_thumb.jpg

 

post-1156-0-18770600-1560156687_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci nijak sýčkovat ale nedaří se mi dovolat už několik týdnů. Mám na servisu jedny dětské Primky a sám jsem říkal že to nespěchá ale už je to delší dobu. Nevolám na blbé číslo? 601 333 999 je platné? když tak díky komukoliv za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci nijak sýčkovat ale nedaří se mi dovolat už několik týdnů. Mám na servisu jedny dětské Primky a sám jsem říkal že to nespěchá ale už je to delší dobu. Nevolám na blbé číslo? 601 333 999 je platné? když tak díky komukoliv za pomoc.

Ahoj, pošli prosím do SZ číslo, kolega se hned zítra ozve. Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...