Přejít na obsah

Pražské hodinářství


Doporučené příspěvky

Nazdar kluci, mám zase mod choutky a chci se zeptat.

 

 

Zvládli byste udělat na skx 009 padi mod? :) Už jsem je měl u vás tuším předloni na výměně hardlexu za safír. :)

Ahoj, na SKX lze udělat Turtle PADI mod, vypadá to vcelku pěkně :-). Jen je potřeba k tomu vybrat nějakou vhodnou lunetu. Pěkný večer.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Dámy a pánové, nyní jsem odpověděl asi na 20 soukromých zpráv a o něco více emailů. Pokud je někdo, komu dlužíme odpověď, připomeňte se prosím. Komunikujeme zde, na mailu, na Facebooku a občas je v tom prostě trochu bordel, za což se omlouvám. Tyto zlaté kapesní hodinky jsou v jedné české rodině již přes 120 let. Jejich aktuální majitel nám napsal příběh, který o jejich hodnotě vypovídá násobně více, než jakékoliv technické údaje :-).

 

Na stole přede mnou leží zlaté kapesní hodinky. Nejdou. Něco jim porouchalo duši, tak jak se to občas stává i lidem. Dívám se na ně a vracejí se vzpomínky do minulých časů, moje i mých blízkých. Hodinky patřily mému prastrýci, kterému matka říkala ?Dědo?, protože se ujal jejího otce, když osiřel, a vychoval ho.

 

Děda byl pohledný, urostlý a vysoký Sokol. Měl velkou sílu. Pamětníci říkají, že když se rozpadla celá střecha u stodoly, udržel ji na ramenou, dokud nepřišla pomoc. Zápasil i s Frištenským. Patřily mu mimo jiné jihočeské rybníky a právě z těch mu plynul velký majetek. Říkalo se, že peníze samy přicházely k němu, aniž by o to musel usilovat.

 

Postavil velkou vilu na krásném místě za hradbami města Soběslavi. Kolem tekl potok, hučel jez, a za potokem byla promenáda lemovaná krásnými vzrostlými kaštany. Zde prožila dětství moje matka a Dědu měla moc ráda. Pak přišla válka a Děda záhy zemřel, přesně na Nový rok L. P. 1942 ho našli na zahradě, již bez dechu. S ním odešel z místa pocit bezpečí a jistoty, zdálo se, že navždy.

 

Nyní, po mnoha letech, vrátily šikovné ruce hodinkám život. A my pevně věříme, že se s ním vrátí i jistota ze starých časů...

 

doc. RNDr. František Chmelík, CSc.

 

post-1156-0-43878500-1563100887_thumb.jpg

 

post-1156-0-41811000-1563100894_thumb.jpg

 

post-1156-0-13463500-1563100901_thumb.jpg

Upraveno uživatelem jacob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

V době dovolených jedna modifikace :-). Hodinky jsme nazvali Amour Noir. Vtipné je, že několik dní po dokončení jsme zjistili, že Seiko by mělo před Vánoci vydat něco podobného. Stejně to bylo minulý rok s Turtle LE Chronomag, kdy Seiko později vydalo SRPC48, které také kombinují černé pouzdro a zlatou lunetu, akorát byly pouze na gumě. Každopádně zpět k aktuální modifikaci a provedeným úpravám.

 

- DLC povlakování pouzdra a lunety

- Safírové sklo s oboustranným AR

- Ciferník z limitky Turtle Black Series

- Hodinová a minutové ručka taktéž z edice Black Series

- Vteřinová ručka zřejmě z úplně nejvzácnější limitky Turtle Zimbe Edition

- Černé datové věnce

- Přesně padnoucí kaučuk Crafter Blue s černou DLC sponou

 

Na hodinkách je originální vložka lunety, jelikož jsme chtěli zachovat koncept použití dílů Seiko a nerozbít celistvost právě třeba aftermarket vložkou lunety.

 

post-1156-0-92889700-1565167857_thumb.jpg

 

post-1156-0-47090100-1565167869_thumb.jpg

 

post-1156-0-40946900-1565167878_thumb.jpg

 

post-1156-0-88026500-1565167890_thumb.jpg

 

post-1156-0-23725000-1565167896_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, máte moje hodinky už asi od ledna. Od té doby jste mi jednou zvedli telefon, pak jsem jel pryč a pak už jsem se nedovolal... Šlo by prosím toto nějak dořešit? Je mi jasné , že jde o nedorozumění...

Díky!

 

Ahoj, zakázka je hotová. Posílám SZ a pošleme hodinky :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na servis se k nám dostaly nádherné Heuer Carrera Calibre 6 COSC. Takové hodinky jsou skvělou vzpomínkou na doby, kdy ještě neexistoval filtr pevných částic a parfémem opravdového může byl benzín :-). Nenechte se ale zmást poutavým retro vzhledem. Srdcem tohoto kusu je Tag Heuer Calibre 6 neboli ETA 2895-2 v nejvyšší Chronometer verzi. Snad jen ta plastová vložka stroje..

 

post-1156-0-69803600-1565860239_thumb.jpg

 

post-1156-0-58043800-1565860246_thumb.jpg

 

post-1156-0-34235000-1565860250_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...