Přejít na obsah

Pražské hodinářství


Doporučené příspěvky

Ahoj, mám čerstvou zkušenost s PH. Dal jsem k nim na servis nefunkční Universal Genéve z roku 1938. Strojek opravili, vyčistili, složili i seřídili. Vyčistili ciferník a dali nové sklíčko. Hodinky jsem skoro nepoznal! Doba opravy byla 6 týdnů, cena více než příznivá. Za mě 5 z 5!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 9. 2022 v 14:53, xbraj19 napsal:

Na to že "sunburst" znamená "světlo odrážejicí" jsi přišel jak? :D Navíc ty modré Heuery podle fotek sunburst nemají.

 

Díky moc za názor :-).

V 6. 9. 2022 v 9:53, Vit napsal:

Krásné hodinky i fotky.

Za kolik se dá takový krásný časoměřič sehnat?

Dle Chrono24 mezi 5 000 až 6 500 euro dle stavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 1. 2022 v 5:51, pavel58 napsal:

Za mně maximální spokojenost. Co bylo dohodnuto, splněno na 100%. 

 

I když pozdě, ale moc děkujeme za milý komentář.

před 10 hodinami, Tomash. napsal:

Ahoj, mám čerstvou zkušenost s PH. Dal jsem k nim na servis nefunkční Universal Genéve z roku 1938. Strojek opravili, vyčistili, složili i seřídili. Vyčistili ciferník a dali nové sklíčko. Hodinky jsem skoro nepoznal! Doba opravy byla 6 týdnů, cena více než příznivá. Za mě 5 z 5!

Jsme moc rádi, že dělají radost. Jsou to parádní hodinky a komentář předávám kolegovi, který na zakázce pracoval :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Celkový servis hodinek Rolex Explorer II po osmi letech denního používání. Hodinky k nám zákazník donesl až ve chvíli, kdy se začaly zastavovat. Jako příčinu jsme diagnostikovali zadřené ložisko automatického nátahu. Hodinky se tak na ruce téměř nenatahovaly a měly velmi krátkou rezervu chodu přibližně 8 hodin. Pravidelný servis hodinek je důležitý nejen kvůli vodotěsnosti, ale především proto, že díky vyčistění od starého maziva a následnému mazání dle servisního plánu můžete předejít zbytečnému opotřebení dílů stroje nebo jako v tomto případě jejich zničení. Na těchto krásných Rolex jsme tedy provedli generální opravu stroje včetně výměny ložiska, přetěsnění pouzdra a samozřejmě také test vodotěsnosti.

10.thumb.jpg.b0215244368e176d6a13605026b0dd82.jpg

0_1.thumb.jpg.dc50ab7188ef7d2053eef3e00410ba92.jpg

2.thumb.jpg.019d883b932b3a9f252b5f75291f85fb.jpg

4.thumb.jpg.bbe52631cb79074df2208bdd08a577e0.jpg

6.thumb.jpg.4c6f67a2a254d520c1c973626aaf5674.jpg

9.thumb.jpg.857134e12eadbec6db170ece9e9b6e31.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 16. 11. 2022 v 21:22, African napsal:

Krásná práce a hezké fotky 👍 Jen se zeptám, není po osmi letech trochu brzy na problémy, když Rolex doporučuje servisní interval včetně přetěsnění po 10 letech? 

Ahoj, je pravda, že často přinesou zákazníci 25-30 let staré Datejusty, které šlapou bez problému, ale zde to již opravdu prodlužovat nešlo, protože hodinky bez funkčního automatického nátahu byly prakticky nenositelné. K zadření mohlo dojít díky špatnému mazání z výroby, přesně to již zpětně nezjistíme. Jinak servisní interval 8-10 let dokáži pochopit, ale přetěsnění po 10 letech opravdu ne. Nikdy bych své mechanické hodinky nenechal tak dlouho bez výměny těsnění a testu vodotěsnosti, ještě když dobře vím, jaké škody vniknutím vody vznikají. Především pak slaná voda dokáže některé části stroje zničit zcela nenávratně. O číselníku a ručkách ani nemusím mluvit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, jacob napsal:

Ahoj, je pravda, že často přinesou zákazníci 25-30 let staré Datejusty, které šlapou bez problému, ale zde to již opravdu prodlužovat nešlo, protože hodinky bez funkčního automatického nátahu byly prakticky nenositelné. K zadření mohlo dojít díky špatnému mazání z výroby, přesně to již zpětně nezjistíme. Jinak servisní interval 8-10 let dokáži pochopit, ale přetěsnění po 10 letech opravdu ne. Nikdy bych své mechanické hodinky nenechal tak dlouho bez výměny těsnění a testu vodotěsnosti, ještě když dobře vím, jaké škody vniknutím vody vznikají. Především pak slaná voda dokáže některé části stroje zničit zcela nenávratně. O číselníku a ručkách ani nemusím mluvit.

Děkuji za odpověď 👍 Je pravda že ten desetiletý interval vidím spíše na trezorovky než na hodinky poctivě nošené do nepohody :D Sám to vidím tak plus mínus po těch pěti letech ideál na kontrolu stroje a vodotěsnosti při intenzivním nošení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 3 týdnech...

@prazskehodinarstvi

Omlouvam se jestli to tu uz padlo.

Potreboval bych potvrdit servisni interval k automatum.

U FB prispevku mi nekdo komentoval, ze servis u automatu se neceka az jsou hodinky hodne do + nebo -

Ale, ze zhruba ~po 5 letech by se mel servis udelat. Ze pry orig olej muze vyschnout. Cili je jedno jestli se hodinky nosi, nebo lezi ve skrini. Tedy kdyz opominu nejake hodinky, ktere maji 10 let servis interval (Oris Aquis cal. 400 atd).

Je tedy 5 let (pevna doba) aktualni udelat servis u automatu?

Dekuji za potvrzeni.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, chief napsal:

@prazskehodinarstvi

Omlouvam se jestli to tu uz padlo.

Potreboval bych potvrdit servisni interval k automatum.

U FB prispevku mi nekdo komentoval, ze servis u automatu se neceka az jsou hodinky hodne do + nebo -

Ale, ze zhruba ~po 5 letech by se mel servis udelat. Ze pry orig olej muze vyschnout. Cili je jedno jestli se hodinky nosi, nebo lezi ve skrini. Tedy kdyz opominu nejake hodinky, ktere maji 10 let servis interval (Oris Aquis cal. 400 atd).

Je tedy 5 let (pevna doba) aktualni udelat servis u automatu?

Dekuji za potvrzeni.

 

Hele zeptám se, jako proč to píšeš sem?

Opravdu čekáš, že Ti tady někdo odpoví? 😞

Asi bych volil kontakty : https://prazskehodinarstvi.cz/

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

11 hours ago, long said:

Hele zeptám se, jako proč to píšeš sem?

Opravdu čekáš, že Ti tady někdo odpoví? 😞

Asi bych volil kontakty : https://prazskehodinarstvi.cz/

 

Hele zeptam se, jako je to spatne ze to pisu sem? 😀

ja myslel, ze jsem v sekci  Opravy, servis a pomoc s hodinkami

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3 hours ago, Seamaster said:

Myslim ze se pta dobre, zbytecny prcani... dnes uz se pouzivaji synteticka maziva a olej degraduje pomaleji, servisni interval muze by tedy klidne 5 let i vice.

Diky moc!

Vim, ze to zni jako elementarni dotaz. Jsem v tohle novy, a doted jsem prave myslel, ze to je s automatem, jako s tim "nastartovanym motorem u auta". Jakoze, kdyz nenosim, tak je zastaveno, strojek se netoci, a prodluzuju cas. interval stroje.

Ale nejspis to tak uplne neni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3 hours ago, VojtaB said:

@chief Pokud se ti nedostane odpovědi tady, zkus vlákno @ONYX servis hodinek , tam je odpovídáno na všemožné dotazy :) 

 

 

OK, diky moc.

Kdyztak to zkusim prostouchnout i tam.

Jsem to prave dal jsem, ze na tom FB to taky bylo pod prispevkem Prazskeho hodinarstvi (to o tom vysychani oleje). Tak jsem si to asi nejak spojil a prasknul to sem.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 1. 2023 v 23:40, chief napsal:

@prazskehodinarstvi

Omlouvam se jestli to tu uz padlo.

Potreboval bych potvrdit servisni interval k automatum.

U FB prispevku mi nekdo komentoval, ze servis u automatu se neceka az jsou hodinky hodne do + nebo -

Ale, ze zhruba ~po 5 letech by se mel servis udelat. Ze pry orig olej muze vyschnout. Cili je jedno jestli se hodinky nosi, nebo lezi ve skrini. Tedy kdyz opominu nejake hodinky, ktere maji 10 let servis interval (Oris Aquis cal. 400 atd).

Je tedy 5 let (pevna doba) aktualni udelat servis u automatu?

Dekuji za potvrzeni.

 

Ahoj, děkujeme za tvůj dotaz. Lze uvést, že pět let je průměrný servisní interval, kdy dochází mazivo ke konci své životnosti v takové podobě, aby nedocházelo k nadměrnému opotřebení dílů stroje (o těsnění ani nemusíme mluvit). Nejsnazší je hodinky donést, my je dáme na diagnostiku a díky údajům, jako je amplituda (síla švihu setrvačky) nebo beat error (kulhání) dokážeme, v kombinaci s pohledovou kontrolou, vcelku přesně určit aktuální stav stroje a potřebu servisu.

Přeji pěkný den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 1/31/2023 at 11:44 AM, jacob said:

Ahoj, děkujeme za tvůj dotaz. Lze uvést, že pět let je průměrný servisní interval, kdy dochází mazivo ke konci své životnosti v takové podobě, aby nedocházelo k nadměrnému opotřebení dílů stroje (o těsnění ani nemusíme mluvit). Nejsnazší je hodinky donést, my je dáme na diagnostiku a díky údajům, jako je amplituda (síla švihu setrvačky) nebo beat error (kulhání) dokážeme, v kombinaci s pohledovou kontrolou, vcelku přesně určit aktuální stav stroje a potřebu servisu.

Přeji pěkný den.

Děkuji mnohokrát za info! 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...