Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Už delší dobu si říkám, že by to do kanclu chtělo něco jiného než potápky.

Jenže dnes brzo ráno záchvat chronobundusu, že potřebuji modré potápky.

Aby jste rozumněli, mám už krásné Steinhart Ocean One Vintage Millitary - poměr cena výkon luxusní. Pořád z nich mám radost.

Jenže na kancl daiving potápky bez datumu? A navíc, když už potápky, tak by měly být snad modré, jako ty mořské hlubiny. I když do kanclu černá, hmm nesedí víc? Ne nesedí, voda je modrá! Černá je maximálně ropná skvrna!

 

Když jsem se zamyslel, vzpomněl jsem si na nedávno na FB fóra zveřejněné Seiko SPB053J1 a hned v zápětí na Christopher Ward C60 Trident Pro 600. Tak a teď babo raď, které nebo případně ještě nějaké úplně jiné? Pokusím se u obou shrnout své myšlenkové pochody.

 

takže Seiko SPB053J1

main_13045403318214_jpg.jpg

+ nádherná tmavší modrá jak na lunetě i ciferníku

+ líbí se mi i luneta, rozdělená po minutách

+ ciferník krásný čistý jak vyřezaný samurajským mečem!

+ pěkné ručičky, jen šipka, žádné přeplácané mercedesy nebo bůh ví jaké krucánky a ptákoviny kolem.

+ lumi bude asi pěkně svítit

 

Christopher Ward C60 Trident Pro 600

c60-43ada2-s0bb0-b0_fr_2.jpg

 

+ boží ciferník, hergot když potápky, tak přeci musí mít na cifru vlny! Stejně jako Omegy, to dá rozum. Jak je vlastně možné, že to chápou jen 2 značky na světě?

+ krásné jednoduché ručičky, hodinovka ve tvaru kapky, jaký jiný tvar by u  potápek asi tak měly mít?!!!

+ naprosto fantastická vteřinovka. Sakra, když potápky, tak snad jedině ty které by ocenil sám Poseidon!!! Když bude nejhůř, tak rozbiju safír, urvu vteřinovku a trojzubcem sejmu tu zuřivou sardinku, co se na mě chce vrhnout z talíře na stole!

+ trojzubec jasně i na dýnku, co jiného by tam taky mělo být? nějaká želva, krab nebo co to tam ty japončíci mají, nebo snad bisexuální mořskej koník?

+ lumi asi taky dobře svítí

+ 600 m do vody. Jasně, to je na kancl daiving nejvíc potřeba, stejně jako ty kecy předtím o Poseidonovi :-)))

- luneta už není po minutě ale taky dobrá

 

 

Sečteno podtrženo, hodinky jsou si vlastně hodně podobné, skoro jako bráši. Jen Wardy vytváží větší emoční vlnky a ten trojzubec, to je něco!

 

Otázka tedy zní, jestli s nimi máte zkušenosti a jaké? Který z nich má lepší vnitřnosti. Letmo sjem to zkoumal a přijde mi to zase hodně podobné jak od Seika 6R15 tak u Wardů 

Sellita SW200-1?

 

Případně má je někdo okolo Olomouce možná až na celé Moravě, že bych se na ně podíval naživo? Abych třeba mohl zjistit, že jsou na mě moc velké a chronobundus má smůlu? :-D Když už ze mě má být ten pořádný japonský lovec perel či dokonce sám Poseidon, nechci nechat cloumat svým majestátem a dám tomu čas. Také je možné, že se vody uklidní a zůstanu u toho bisexuálního koníka od štajnů a nebo do úplně něčeho jiného. Hlavně na ně musím našetřit šupiny zlaté rybky... ;-)

Díky za prostor a názory.

Upraveno uživatelem maposp
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seiko SRPC93K

Díky, na ty jsem se taky díval, jako ciferník super, nádherný! Ale hodinová ručička mě nějak bije do očí a pozice 12 hodin taky. A i přes absenci safíru jim asi dám šanci a zahrnu je taky do výběru ;-)

Upraveno uživatelem maposp
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem seikař, ale tady jednoznačně hlasuju pro Seiko. Jsou hezký, zajímavý, značka s historií a zkušenostmi s hodinkami pro potápění, in-house strojovna, dobrej poměr cena/výkon. Navíc je k Seiko obecně hromada dostupných komponent na modifikace a příslušenství.

 

S Wardy obecně mám trochu problém, dělají bezpochyby hezky vypadající, kvalitní hodinky za dobrou cenu s fajn servisem, chybí mi tam ale jakákoliv historie, emoce...těžko se to popisuje. Jako by si banda inženýrů sedla s úkolem vymyslet hodinky co nikoho neurazí a budou se líbit všem, pak někam zadali výrobu a vypadlo tohle. Je to ale čistě subjektivní pocit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

P11

 

Omrkni Certinu, powermatic 80. Tiež sa robí v peknej modrej, cena plus-mínus sedí.

 

 

hmm tak je to v háji, další brouk do hlavy, hlavně ta přesnost. Jestli je pravda co uvádí na Helveti -4/+6 za den

Upraveno uživatelem maposp
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A je to tady, opět sem se dostal do chronopekla a i když jsem se na to vyspal, tak jsem zjistil, že chci neexistující hodinky :-))))

Ideálně by vypadaly asi takto:

Základ designu Christopher Ward, trojzubec je prostě fajn.

Ze Seika: - deign lunety, a celkově ta tmavší modrá barva

Z Certiny: -  strojek a červená barva vteřinovky (ale trojzubec!)

Z Omegy: - hrana lunety ta je na pohled fantastická, případně i tmavší modrá barva i když není tak tmavá jako u Seika alespoň co se mi podle fotek zdá...

 

Začínám se bát abych nezatoužil po Omegách :-))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

P11

 

Omrkni Certinu, powermatic 80. Tiež sa robí v peknej modrej, cena plus-mínus sedí.

 

 

hmm tak je to v háji, další brouk do hlavy, hlavně ta přesnost. Jestli je pravda co uvádí na Helveti -4/+6 za den

 

Ahoj, přesnost u strojku Powermatic 80 bez COSC je udávaná +/- 20 vteřin/den. Pokud má strojek COSC certifikaci, pak je udávaná přesnost výše zmíněných -4/+6 za den. Takže pokud máme na stránkách Helveti u produktu chybu, omlouváme se, osobně to projdu a opravím. 

Doplním jen osobní zkušenost s Powermaticem, mám jej v modelu Certina C029.807.11.051.00 a zatím velká spokojenost, když jsou na ruce, pohybuje se denní odchylka kolem 5 vteřin, takže patří mezi mé nejpřesnější hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Inak keď už máš jedny potápky, fakt si nerozmýšlal o inom type hodiniek? Napr. Certina DS1, Glycine Combat GL0102, alebo priplatiť za Omega Aquaterra  :whistling:

 

Áno, samozřejmě že uvažoval a chtěl jsem oblekovky. Přesně na certiny DS1 jsem se díval, pak i na Nomosy a spoustu dalších. Ale skončil jsem na tom, že úplně ideální design zatím neexistuje a pak to naštěstí přešlo :-D. třeba mě přejdou i ty modré potápky :-P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Ahoj, přesnost u strojku Powermatic 80 bez COSC je udávaná +/- 20 vteřin/den. Pokud má strojek COSC certifikaci, pak je udávaná přesnost výše zmíněných -4/+6 za den. Takže pokud máme na stránkách Helveti u produktu chybu, omlouváme se, osobně to projdu a opravím. 

Doplním jen osobní zkušenost s Powermaticem, mám jej v modelu Certina C029.807.11.051.00 a zatím velká spokojenost, když jsou na ruce, pohybuje se denní odchylka kolem 5 vteřin, takže patří mezi mé nejpřesnější hodinky.

 

Netvrdím, že je tam chyba, zkoušel jsem googlit a jediné co jsem našel bylo, že oficiálně u Powermatic 80 nebyla zveřejněná přesnost, proto ta poznámka jestli je to pravda... proto jakékoliv další zpřesňující info uvítám ;-)

Bylo to u těchto: https://www.helveti.cz/certina-c0324071104100

Upraveno uživatelem maposp
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áno, samozřejmě že uvažoval a chtěl jsem oblekovky. Přesně na certiny DS1 jsem se díval, pak i na Nomosy a spoustu dalších. Ale skončil jsem na tom, že úplně ideální design zatím neexistuje a pak to naštěstí přešlo :-D. třeba mě přejdou i ty modré potápky :-P

 

Osobne by som oblekovky nekupoval, pokiaľ ich vyložene nepotrebuješ. Na bežné nosenia sa moc nehodia (podľa môjho názoru), skôr by som kúpil niečo ako "športovo elegantné", t.z. niečo športovejšie, čo sa dá použiť v prípade potreby k saku. Samozrejme ak nosíš často oblek tak smelo do toho, predsa len to vyzerá elegantnejšie ako veľké potápky.

 

Ak si chceš nechať tie Steinhart potápky tak by som druhé potápky neriešil a skôr šiel do tej športovej elegancie ala Certina DS1. Alebo kúpiť modré potápky a potom Steinhart vymeniť za čierne elegantnejšie (napr. Ward C65 Trident vintage).

Ak by si chcel viac hodiniek je dobré mať iné štýly a aj iné barvy, nech sa ti to neprekrýva, ale celé toto je len môj osobný názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...