Přejít na obsah

KAVENTSMANN


vrcan

Doporučené příspěvky

Z mojho pohladu vsetko je na nich vynimocne. Najma rada triggerfish, po pravde, nic kajsie som este v hodinko svete nevidel...

 

asi prvy krat som totalne bez vyhrad, teda akurat sklo by som radsej zafir namiesto plexi.

 

A cifre uz nerobia kovove sustruzene, skoda....

 

ocelove modely su mimochodom 904L

 

a celkovo su povazovane za najrobustnejsie hodinky vobec (az na timemachinist, ktore su uz trosku moc velke...)

 

 

Momentalne maju v ponuke dva modely triggerfish bronze, oba maju cifre ktore mi az tak nepasuju.... ale aj tak, mat peniaze, berem jeden z nich hned...

 

 

post-13937-0-81577200-1529933995.jpg

post-13937-0-48908900-1529934003_thumb.jpg

post-13937-0-55124900-1529934011_thumb.jpg

post-13937-0-47894300-1529934018_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vdaka chlapy za vsetky nazory :) ti starsi co ma poznaju, vedia ze sa nikdy neurazam a viem ze mam trosku popletene chute :)

 

sibir, heh veru ano, niekedy je to problem zbavit sa mikrobrandu, resp. to dlhsie trva....

 

Shaggy, jj nie si sam co si to mysli, ja zase neviem pochopit ako sa proste nemoze totalne pacit tak ako mne :)

 

 

kazdopadne, teraz nebudu tak skoro, ale zato budu podobne, dvoje, od ineho handmade vurobcu, Petram, je to na rovnaky styl.... ale za polovicnu cenu.

Prvy kus pride uz bud tyzden, tak nafotim, tie su extra hnusne, doslova, asi ich nazvem "to je hnus velebnosti", ved uvidite .... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano presne, VDB je viac detaillnejsi, ale to sa tyka iba seriovej produkcie, ktore robia na cnc a frezach.

Ich handmade seria je velmi podobna Kaventsmannu, kedze predpokladam, ze ich robia klasicky, cize sustruh + rucne pilnik.

Prave ta jednoduchost, az primitivna, sa mi paci a obdivujem to najviac, proste uplne nula akejkolvek zbytocnosti. Nehovorim, ze ma stale neberu aj ine dizajny a komplikovane cnc kreacie, ake prinasaju ci uz mikro, tak aj mainstream brandy. Napr. breitling superocean, avenger, seawolf, to bude u mna vzdy cislo 1, co ma vtiahlo do chonobundusu. ALebo napr. AP su krasne....

tieto Kaventsmann je ozaj nieco uplne diametralne odlisne, uznavam.

 

Aj napriek velkemu vyberu VDB, takmer ziaden sa mi nepaci, sem tam niektory model, ale aj to s vyraznymi vyhradami, az na hranici deal breaker.

 

Zato Kaventsmann, ich posledne modely, tam by som tazko hladal nejaku chybu v dizajne, aj keby som isiel do hlbokych jednotlivych detailov (case, lugs, luneta, tvar skla, dial, rucicky, velkost, hrubka, material tela, indexy, lumi, proporcie, korunka, atd)

 

A totalne to u mna osobne zaklincoval prave triggerfish s tym "plechovym" dialom, pretoze nie len telo je z mojho pohladu totalne dokonale a dizajnovo neprekonatelne na veky vekov, ale rovnako si to myslim aj o diale, nie len rozlozenim, tvarom a prepracovanim indexov a zvolenej modrej lumi, ale taktiez podkladom, cize tym "plechom".

Inak, nie je to plech, ale normalne odfrezovany platok 316L alebo 904L, pouzivaju najma teda 904L. Indexy su potom profi printed, maju na instagrame sekundove video.

 

Tiez plus pre kaventsmann je ze pouzivaju standardne 24mm lugs, nie ako VDB 28mm.

 

Na fb je skupina kaventsmann fans, odporucam, krasne obrazky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...este taka zaujimavost.... kedze som si uvedomil, ze toto vlakno je v sekcii nemecke hodinky.

 

Nuz, nepovazujem ich moc za nemecke, nenavazuju na nejaku tradiciu, ako napr. sinn, damasko, dalsie ine...

 

Majitel sa vola Michael Fernandez, zrejme pristahovalec a nie ani nemec, cize skor je to proste mikro brand ako kazdy iny, kde je len nahoda, ze majitel zije a robi v nemecku... vyrastal v Berline, ale zrejme nie je nemec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...