Přejít na obsah

Komplikace "měsíční fáze"


lolohh

Doporučené příspěvky

Vážení,

 

při čtení vlákna "Nedaří se mi najít takové hodinky. Jsem už zoufalý." jsem si uvědomil, že vlastně nevím, co to je komlikace "měsíční fáze" na hodinkách. Myslel jsem si, že fáze měsíce jsou nov, přední čtvrť, úplněk a poslední čtvrť. V témže vlákně jsou zmíněny dvoje hodinky, které tuto komlikaci mají (Prim Tycho Brahe a Longinesky). Když se však dívám na jejich ciferníky, tak vidím okénko, kde je "jen" Slunce a hvězdy.

 

Můj, zřejmě stupidní dotaz tedy zní: komlikace měsíční fáze ukazuje opravdu fáze měsíce nebo něco jiného? Napadá mě jedině, že ukazuje, jestli je den nebo noc.

 

Použil jsem zde funkci hledání, ale nebyl jsem úspěšný. Pokud jsem hledal blbě, prosím o nasměrování na příslušné vlákno a následné smazání tohoto vlákna.

 

Díky.

 

Edit: vidím, že se na totéž ptá nově i ondra_v ve výše zmíněném vlákně...

Upraveno uživatelem lolohh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 70
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

To "slunce" bude spíš měsíc a jak postupuje datum tak se ukazuje nebo skrývá jeho část (fáze).

 

To je odpověď Pro loloha ne reakce na Viktorův příspěvek. Byl jsem pomalej. :)

Upraveno uživatelem havran
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha. Díky.

 

A jak je to vyřešené, třeba na těchto Primkách, když je tam jen obrázek Slunce a hvězd a mají dle popisu ukazatel měsíčních fází? Otáčí se podklad pod tím vyřízlým otvorem na spodním subciferníku, kde jsou pak tedy jiné obrázky? Tedy obrázky znázorňující nov, úplněk a spol?

 

edit:

havran: hm, to jsem pěknej blb, to "Slunce" bude asi opravdu měsíc a už je mi to jasnější. Díky.

Upraveno uživatelem lolohh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nevite nekdo jak je reseno jine casove pasmo? Myslim kdyz treba v Japonsku vyrobi hodinky s tim, ze jdou na export do USA a nakonec treba pres ebay skonci v Nemecku. Astrologie neni moje parketa, ale hadam ze stejne jako se meni cas meni se i postaveni mesice. Nebo se pletu a u teto komplikace je to jedno kde jsem???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nevite nekdo jak je reseno jine casove pasmo? Myslim kdyz treba v Japonsku vyrobi hodinky s tim, ze jdou na export do USA a nakonec treba pres ebay skonci v Nemecku. Astrologie neni moje parketa, ale hadam ze stejne jako se meni cas meni se i postaveni mesice. Nebo se pletu a u teto komplikace je to jedno kde jsem???

 

Cyklus měsíčních fází je konstantní, ať jseš kdekoliv. Tuším, že jeden cyklus je 28 dní, určitě se najde někdo, kdo to ví přesně.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A pak jsou hodinky, který zobrazujou jen "den a noc" - sluníčko a měsíček napasovaný na 24 hodinovým ciferníku - tomu se neříká měsíční fáze.

A jak se tomu říká? Má to nějaký specif. název? Nebo prostě "ukazatel dne a noci"?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mate pravdu iba čiastočne-mesačne fazy sa nemenia časovym pasmom,ale je rozdiel,či sa mesiac pozoruje zo severnej,alebo južnej pologule.

Preto maju napr tieto IWCečka 2x mesačnu fazu

 

Aha, diky za vysvetleni, vsiml jsem si u nekterych hodinek tohohle dvojiho zobrazeni a take jsem nevedel proc to tak je. Ted uz to chapu.

 

B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mate pravdu iba čiastočne-mesačne fazy sa nemenia časovym pasmom,ale je rozdiel,či sa mesiac pozoruje zo severnej,alebo južnej pologule.

Preto maju napr tieto IWCečka 2x mesačnu fazu

5021_019_l.jpg

 

 

Jak se asi takové hodinky seřizují? :suicide_anim: Mají jen jednu korunku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak se asi takové hodinky seřizují? :suicide_anim: Mají jen jednu korunku.

Na boku puzdra (nad a pod korunkou) su zapustene tlacitka, ktore sa zatlacia a otacanim korunky sa nastavuje pozadovana funkcia.

Funkcia Day/night ma 24 hodinovy cyklus (bud to ukazuje rucicka na 24h subcifernicku, alebo sa otaca disk s obrazkom slnka/mesiaca)

Funkcia Moonphase ma bezne 28 dnovy cyklus. Na disku su 2 obrazky mesiaca, cize otocenie disku o 360° trva 56 dni. Ale napr IWC DaVinci to ma nastavene na 29,53125 dna...

Upraveno uživatelem Jaem
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...