Jump to content
Chronomag

Právě jsem prodal Chronomag

Recommended Posts

Právě jsem podepsal smlouvu, jíž jsem prodal Chronomag společnosti Tempus Consulting zastupované Robertem Wolfem, na fóru vystupujícím pod přezdívkou Bert. Poprvé, zcela výjimečně a neopakovatelně jsem porušil odvěké přikázání fóra Chronomagu, že občanská jména se s přezdívkou na fóru nikdy nespojují. Důvod je jednoduchý, chceme dát transparentně vědět, co se stalo.  

První článek jsem jako Chronomag vydal 19. listopadu 2004, letos tedy bude Chronomagu čtrnáct let. A to je pořádná porce let. O rok později byl už Chronomag etablovaným zdrojem a mě posloužil v článku na Lupě jako case-study, že stále mohou vznikat výdělečné servery. Jenže příběh Chronomagu byl spojený se mnou a s tím, že moje podnikání se od médií postupně odvracelo. Chronomag se nestal základem webového impéria, naopak většinu ostatních webových projektů jsem bez milosti rozprodal, abych si uvolnil ruce. Jen Chronomag zůstával, z části z nostalgie, z další části i z pocitu zodpovědnosti. Komunita, která kolem něj vznikla, byla obrovská a vážil jsem si jí.

Provedl jsem několik pokusů Chronomag převést na "vyšší level", ať už to znamenalo cokoliv. Vždy jsem prokázal dvě věci: může jít o výdělečné médium, to za prvé. A za druhé, organizovat média již nemohu a nechci, ubírám se jiným směrem, než rutinně řídit magazín, na jehož tvorbě mám všechno dávno vyzkoumáno. Nejsem udržovat směru, jsem profesionální převraceš schémat.

A tak se Chronomag stal mojí morální zátěží. Až letos jsem se odhodlal k tomu, že se od ně skutečně odříznu po všech směrech a předám ho někomu, kdo jej bude dále rozvíjet. I proto, že už jsem pozici Chronomagu vnímal jako trh zhoršující: Chronomag blokuje na internetovém trhu místo, do kterého nemůže nikdo nijak snadno proniknout. A že pár pokusů bylo. A sám se nikam rozvíjel a bylo jasné, že já jej už nikam rozvíjet nebudu.

V soutěži krásy, kterou jsme vypsal mezi příznivci Chronomagu, se mi dostalo celé řady myšlenek a konceptů, co by kdo s Chronomagem chtěl dělat. Na závěr jsem vybral čtyři koncepty, které splňovaly podmínky, jež považuji za stěžejní pro udržení Chronomagu.
1) šlo o členy fóra, fanoušky, srdcaře do hodinařiny, kteří jsou s ní spojeni a mají detailní znalost oboru i trhu
2) mají zkušenosti v podnikání a motivaci uspět
3) mají dostatek prostředků na to, aby mohli zainvestovat takové myšlenky

Nakonec jsem si rozvažování usnadnil tím, že jsem zneužil svého slibu vůči Josefu Kholovi, že v případě o uvažování o budoucnosti fóra přihlédnu k jeho hlasu s ohledem na jeho zásluhy. A zvolil jsem vizi Berta.

V tuto chvíli jsou vyřízeny úřední náležitosti, tedy podepsána smlouva. V průběhu měsíce dojde k technickému převodu serveru i domény na Tempus Consulting, veškerá oprávnění v systému již tato společnost má, ale k přechodu bude docházet postupně. Robert Wolf sám chce představit svoji vizi, ke které jsem mu slibil být radou nápomocen, bude-li si to přát. Omlouvá se, že to může pár hodin či dní trvat, je na cestě do ciziny. Tím ale také můj faktický vliv na chod Chronomagu končí, což je dobře, protože jste jej mnoho let nevnímali.

Konec mého vlastnictví Chronomagu měl symbolickou předehru. Ve čtvrtek jsem se měl fotit na kandidátku do Brandýsko-Boleslavských komunálních voleb, kde jsem leader pirátské kandidátky. Po letech, kdy na ruce nosím jen běžecké Garminy (a zrovna ten den jsem si koupil nové Forerunnery 645), jsem se rozhodl vzít si mechanické hodinky. Lépe se hodí ke košili. A otevřel jsem kazetu se svou sbírkou. Nejdříve se mi udělalo nevolno, když jsem si vzpomněl na všechno, co bych ještě na Chronomagu měl udělat. A pak jsem neomylně sáhl po první limitované edici Prim Chronomag, která vznikla v roce 2006 a začala novodobou slávu značky.

Děkuji vám všem, jste skvělá komunita. Děkuji za zkušenosti, které se mi dostalo a za výborná přátelství, jimiž jste mě poctili. Věřím, že tahle změna bude k lepšímu pro nás pro všechny. A že já sám se snad jednou budu moct k mechanickým hodinkám vrátit, aniž by mne obestíraly mrákoty, co všechno musím rychle na fóru přeinstalovat.

Děkuji všem, kteří s nabídkou na provoz fóra přišli, protože to je odvaha, kterou je v téhle zemi potřeba ocenit.

ze srdce váš Chronomág, Patrick Zandl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakujem za info a vsetkym transakcnym stranam zelam spokojnost s transakciou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratuluju novemu majiteli a dekuji Patrikovi a Kamilovi za skvelou praci v minulosti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, TOHLE je komunikace. Každopádně máš můj nehynoucí obdiv, ó stvořiteli mého alternativního vesmíru :)

 

Na pokračování vývoje chronomagu jsem hodně zvědavej. Jestli Bert půjde cestou nějaké formy monetizace, doufám, že bude mít formu, kterou komunita kolem diskuzního fóra přežije.

 

Ta monetizace, ne Bert :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak symbolické, v den mého 10 výročí na fóru ( i když jsem se tu už skoro rok pohyboval nepřihlášen a netroufal si mezi kapacity, až mě přestalo bavit, že nevidím fotky)

Díky Patriku a jak Bertovi mnoho zdaru! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Přátelé,

jak Vás Patrick ve svém příspěvku informoval, po několika týdnech jednání byla mezi Patrickem a mnou, respektive našimi společnostmi, podepsána smlouva, která posouvá práva spojená s doménou Chronomag.cz a jejím obsahem od Patricka směrem ke mně. Technické podrobnosti dopracujeme v průběhu měsíce.

 

V krátkosti bych Vám rád napsal, jaké jsou mé nejen bezprostřední, ale i dlouhodobé záměry. Tedy alespoň v těch tématech, které Vás patrně zajímají.

 

Členství na Chronomagu zůstane, samozřejmě, i nadále bezplatné.

Reklamy, které nesouvisí s hodinkami, bych rád co nejvíce po vypršení smluvních závazků omezil. Již jsem vstoupil do předběžných jednání s některými potenciálními zadavateli reklamy. Ostatní, tedy alespoň ty, které znám, budu kontaktovat v průběhu prázdnin.

Profi členství bude vítáno. Zvláště u těch, kteří s hodinkami obchodují, či Chronomag využívají jako obchodní platformu.

Fórum je IMHO hodinářsky vyčerpáno. Proto bych rád posílil hodinářské/hodinkové znalosti zdejšího osazenstva. Proto jsem uzavřel dohodu s PhDr. Ondráčkem ohledně konání přednášek, ať již solitérních, či přednáškového cyklu. Taktéž pro Vás, kteří budete mít zájem, připravuji soubor praktických cvičení zaměřený na populární hodinové kalibry. Nechte se příjemně překvapit, kdo je povede.

S Patrickem jsme se dále dohodli na oživení myšlenky veletrhu.

Titulka Chronomag.cz bude od srpna aktualizována jedenkrát týdně, redaktora už mám. Dalším adeptům jsou dveře otevřeny. Budu moc rád, pokud někteří z Vás projeví zájem.

V rámci nových marketingových aktivit Chronomagu bude vydáván bulletin. Formou SZ bude (po vysloveném souhlasu) doručován do Vašich schránek zde, na serveru. Přál bych si, aby takovýto souhlas byl, jako úlitba bezplatnému členství, vysloven.

Přestože to vše bude stát ne úplně málo peněz, nechci zatěžovat ctěné chronomagory. Pokud tedy obchodní model bude fungovat uspokojivě, nebude zpoplatněna inzerce. Pokud by nastal opak, věřte, že to nebude žádná nesmyslná rána.

Vymýšlím projekt knihovny Chronomagu, ale to bude běh na dlouhou trať.

Bude potřeba změnit pravidla. Nejen kvůli GDPR, ale i kvůli ochraně společnosti, která bude Chronomag spravovat. V posledních letech neaktualizovaná pravidla již opravdu spíše popadala dech, a nutnost překlenovat absenci pravidla výkladem, se objevovala s nepříjemnou pravidelností.

Technické změny, včetně zakoupení nejnovější verze platformy, přispějí k hladšímu chodu fóra.

Rozšířím a posílím moderátorský tým. V říjnu bych už rád nebyl moderátorem.

 

Děkuji Patrikovi, že mi svým rozhodnutím umožnil si realizovat jeden neskromný hodinkový sen.

 

Děkuji Vám všem, kteří se v nové vizi Chronomagu najdete, budete Chronomag spokojeně, v klidu a míru užívat, či ještě navíc přispějete pomocí či radou.

 

Bert

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chronomagu, můžu říct, že tohle fórum, cos vymyslel, mělo a má významnej vliv na můj život. Dokonce myslím, že kladnej. Dík a hodně štěstí.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hele, Berte, jako fakt dobrý. Palec nahoru.

Když budeš chtít přispět na provoz tak rád přidám.

 

Děkuju, ulevilo se mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Diky Chronomagovi, ze toto forum zalozil. Diky Kamilovi, za usili ktere mu venoval.

Omluva Kamilovi, ze jsem byl tak prikry.

Diky vsem, kteri se o forum staraji, tvori a rozvijeji jej (bez ohledu zda jde/slo o mody ci cleny).

A doufam, ze jednou takto podekuji Bertovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak to konečně dopadlo. Berte doufám že se ti to tu podaří udržet minimálně ve stejném gentlemanském duchu jako doteď a přeju ať všechno klape jak k tvý, tak naší spokojenosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Diky moc za informace  Patrikovi a preji Bertovi at to tady slape na jednicku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Díky Chronomagu a Bertovi přeji hodně štěstí, mé díky patří také jemu. Myslím, že web je v dobrých rukou. Dost se mi ulevilo. Tak vzhůru k lepším zítřkům.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zatim mi to prijde zajimave, uvidime, kam se to posune

každopádně gratulace oběma stranám

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jsou věci.No já bych tedy rád poděkoval chronomagu za to,že byl stvořen,páč mě to tady dost baví.Ale trvalo mi to.No a dál ať to pokračuje alespoň tak jako dosud.Jinak jak řekl Jeronimo:"Le Roi est mort, vive le Bert!".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mel jsem jineho favorita v "tendru", skoda :( C'est la vie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skvělá zpráva, zní to velice zajímavě! Budu se těšit na avízované oživení fóra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

×
×
  • Create New...