Přejít na obsah

Výběr pánské kožené tašky


4st0n

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 96
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

moc pekne. neco podobneho (chvalim barevnou kombinaci, vybral jsem velmi podobnou) mam doma v supliku rozpracovaneho uz skoro 4 roky. mam sablony, material, kus uz jsem usil, ale pevne verim, ze to jednou dotahnu do konce :D

před 16 hodinami, Zz0iD napsal:

no a popravde me vysledek samotneho moc potesil a prekvapil (jasne pri detailni priohlidce je tam spoustu nedodelku :))... treba budu skryty talent :))

Jo a mimochodem po tomhle uz vim ze takova taska za tech 10k+ fakt stoji (i kdyz materialove je to cca 2k) :)))

jo, ono se to nezda, ale nez to vsechno propichas a sesijes... :D taky bych pod 10 nesel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...

V první řadě se přidám s chválou, taška vypadá opravdu skvěle. 

 

Ale proč sem píšu...

Chci se hlavně zeptat, jestli má někdo zkušenosti s https://eggobag.com/  už nějakou dobu se snažím sehnat koženou tašku přes rameno a toto mě celkem zaujalo, podle youtube a podle komentářů, to vypadá, že celkem vědí co dělají. Konkrétně mě zaujala taška "GELLNER" https://eggobag.com/produkt/kozena-taska-eggo-gellner

 

Rozhodně nechci dělat reklamu, zajímá mě jestli s nimi má někdo zkušenost a zdali tam koupit, nebo hledat dál. Párkrát mě už napadlo, že bych zkusil oslovit někoho místního, ale nevím na koho se obrátit.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dlouho jsem pokukoval po crossbody tašce na denní nošení, ale stále jsem nemohl nic vybrat. Navíc jsem puntičkář a strojař, miluju pravidelnost, pravé úhly, tuhost, dokonalost detailů, kapsičky, kvalitní zavírání atd. Dáša mi chtěla něco koupit vloni k Vánocům a nakonec mne přinutila zajet do nedaleké třebechovické firmy Elega, kde mají i podnikovou prodejnu. Strávil jsem tam hodiny a stále si ne a ne vybrat. Nakonec jsem v mozku přehodil výhybku a vybral model Messenger Laborer v "pískovém" odstínu. Je to něco úplně jiného než bych si vybral normálně - trochu pomuchlaná kůže, zavírání na dva magnety, které se na sebe stejně málokdy trefí, takže chlopeň je stejně jen tak přehozená, žádné uzavíratelné kapsičky, dokonce i jedna z vnitřních je jen přepážka, takže mohou věci teoreticky propadnout do druhé části. Textilní popruh, co se musí stále rovnat aby nebyl otočený.. Ale - po víc než půl roce ji nosím stále a jsem z ní nadšený, překročení vlastního stínu se vyplatilo..

69400svhneda1.jpg

69400svhneda2.jpg

69400svhneda3.jpg

69400svhneda4.jpg

IMG_20210716_084313~01.jpg

IMG_20210716_084348~01.jpg

IMG_20210716_084414~01.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Oživím tohle téma dotazem. Před cca 4 roky jsem si koupil koženou aktovku od výrobce Hajn z Borohrádku. Zaujala mne na ní hnědá broušená kůže, je skvělá, mám ji rád a vždy se těším na schůzku či  jednání, kam si ji budu moci vzít. Povrch mi připomíná sametový povrch klobouku nějakého hříbku, netuším jak se přesně jmenuje, patina, hlavně "škrábance" přibývají, aktovka stárne spolu se mnou. Minulý týden se mi podařilo ji trochu polít kávou. Vzal jsem houbičku na nádobí a čistou vlahou vodou se pokusil skvrny odstranit. Podařilo se perfektně a dokonce na té přední straně výrazně ubylo škrábanců, úplně jsem ji omladil. Ale napadlo mne, že jsem ji celé ty roky neošetřoval. Hned po vyčištění jsem ji stříknul impregnací ve spreji, kterou mám na boty, ale to asi aktovka nepotřebuje, do deště ji nenosím, spíš si říkám, jestli by to nechtělo nějaký vosk. S tím mám vynikající zkušenost, ale ne u broušené kůže. Jen jednou jsem navoskoval Renapurem peněženku z podobné hnědé broušené kůže, určitě jí to pomohlo ale kůže ztmavla a přestala zčásti vypadat jako broušená. A to bych u aktovky nechci. Můžete mi poradit, zda mám aktovku ošetřovat, popř. čím, aby kůže nevysychala, byla stále měkká a časem třeba nepraskala? Je něco, ideálně ve spreji, co bude broušenou kůži udržovat v kondici a nebude mít vliv na barvu a takovou tu sametovost, kterou má právě jen broušená kůže?

Díky za rady i zkušenosti.

DSC02260.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já používám už pár let sprej Collonil Nubuk + Velur na broušenou hnědou koženou bundu a semišové boty. Nastříkám, nechám podle počasí tak hodinu uschnout a lehce přejedu jemným kartáčem (ne rýžákem). V bezbarvé variantě. Boty odstín nemění, ale bunda trošku ztmavla. Ale nic, co by mi vadilo. Záleží asi i na kvalitě materiálu. Barevné používám jen krémy na boty.

https://eshop.geminiplus.cz/collonil-nubuk-velours-200-ml

Collonil Nubuk Velours 200 ml

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 7. 2023 v 10:32, juk napsal:

Já používám už pár let sprej Collonil Nubuk + Velur na broušenou hnědou koženou bundu a semišové boty. Nastříkám, nechám podle počasí tak hodinu uschnout a lehce přejedu jemným kartáčem (ne rýžákem). V bezbarvé variantě. Boty odstín nemění, ale bunda trošku ztmavla. Ale nic, co by mi vadilo. Záleží asi i na kvalitě materiálu. Barevné používám jen krémy na boty.

https://eshop.geminiplus.cz/collonil-nubuk-velours-200-ml

Collonil Nubuk Velours 200 ml

Díky, tohle mám, ale myslel jsem, že je to jen impregnace proti vodě atd. Ptal jsem se na ošetření kůže, aby nevysychala a nepraskala. Používat oleje a vosky na broušenou kůži se rozhodně nedoporučuje, takže zbývá asi jen podobná impregnace..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to bude asi všechno plus mínus nastejno. Když se podívám na složení, tak jsou to různé uhlovodíky. U některých výrobců se těžko hledá i to málo, co uvedeno tady. Jinak asi cokoliv s voskem anebo tukem / olejem tu strukturu broušené kůže vždycky změní. Doporučuju na tohle téma Tomáše Kabaru. Třeba https://festovniveci.cz/blog/pece-o-boty-kratce-a-vystizne/ 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pár let jsem používal na nízké pohorky (Prabos Nanga GTX) tuhle emulzi https://www.siga.cz/cz/produkty/produkt/SIGAL-velur-nubuk-s-aplikatorem-75ml a kůže byla OK. Ztmavla, ale nezměnila strukturu. 

Upraveno uživatelem juk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...