Přejít na obsah

Automaty pro dítě


Doporučené příspěvky

Moc se nevyznám v modelech Swatch, ale možná by se tam něco ne moc divokého našlo a mohlo by to i chvilku vydržet.Až to budu řešit já tak budu určitě propagovat Casio GS, ale to nemá s mechanikou nic společného - potažmo si myslím,že kupovat 10ti letému dítěti mechanické hodinky je kravina

 

 

Že je to kravina, vím taky.

Jenže když ho sleduješ, jak si pár minut podrobně prohlíží přes skleněný dno svoje Tissotky, potom si bere moje hodinky a taky se dlouho dívá dovnitř, pak Ti při nějaké jiné příležitosti řekne, že se díval pod víčko starých quartzek a jako hodinky to vlastně nevypadá, myslím, že je jasný, že si sebevybavenější quartzky prostě neužije.

Proto žádám o radu. Jde mi o vyšší odolnost.

 

Jinak všem děkuji za reakce. Ani jsem nepočítal, že jich bude tolik a tak rychle.

 

Někdo se ptal na průměr: Teď nosí automaty Tissoty - průměr 39, výška cca 10 - a Jacques Lemans - průměr 38, výška cca 11 (stopky). Tento průměr se zdá být tak akorát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, 10-rocnemu chlapcovi diversky s chronom? Neutrhnu mu ruku? Predsa len, v priemere vazia od 130g, ak nie su z titanu. S tymito poziadavkami to cenovo pod 10 000,- nepojde...

 

 

Dík za odpověď. Diversky zmiňuješ kvůli požadavku na vysokou odolnost?

130g by na něj už asi bylo tak někde na hraně. Kdyby byly bez stopek, tak ba se asi hmotnost celkem snížila. Pak by ale asi ocenil nějakou malou komplikaci. Třeba Day. Tady se pak naskýtá volba Fortis Pilot Pro Day/Data (můžu mu dát svoje), jenže ty mají na safítu AR coating, což by za 14 dnů poškrábal. Existuje nějaká obdobná (levnější) alternativa? S těmi +/-10.000 jsem při zmíněných požadavcích tak nějak počítal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OT:

Já zhruba v 10 mechaniky dostal, jenže to byl 84. rok a to si člověk takových věcí jinak považoval, než mladí dnes, kdy se žije převážně spotřebně....

Někde je mám dodnes.

 

 

O to, že by si jich nevážil, se rozhodně nebojím. Zdá se, že je na tom jako já. Starší hodinky si pečlivě ukládá do originálních krabic, i když ví, že je asi nikdy už nevezme.

Stojí to za zkoušku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, to je fakt. To jsem nedomyslel, máš samozřejmě pravdu... :suicide_anim:

Hele, nechtěl byste mě někdo adoptovat?

 

 

Raději ne. My máme doma srandy až tak celkem dost.

Jinak Omegy nebo Zenthy mi, prosím, nenabízejte. Tolik si, objektivně vzato, nezaslouží. Už mu trochu začíná puberta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi nejlepší volba ...

 

 

Díky za tip. Díval jsem se, ale jsou moc malé. Poznal by, že jsou dámské.

Taky jsem zapomněl říct, že nemá rád kovový tah.

Seika ale asi budou patřit mezi favority, pokud najdu vhodné se safírovým sklíčkem.

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to nosí docela velký hodinky ...

Potom asi těch navrhovanejch 30mm bude celkem skok ...

 

 

Pokud chrono (očekávám výšku 12 - 15), pak asi nejlepší bude průměr 36 - 39. Teď nosí 38 - 39. 30 by mu připadalo dámský. Navíc jsem už i manželku navykl na spíš midi nebo i malé pánské hodinky (výška - quartzky - neměla by pochopení pro občasné seřízení času, o údržbě nemluvě). Takže by si to mohl srovnávat. Kdo ví?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za reakce. Netušil jsem, že za pár hodin bude reagovaz tolik lidí.

Zdá se, že se důkladně podívám na nabídku SEIKO. Pokud se najde něco se safírovým sklíčkem, s koženým řemínkem a z japonské produkce, bude to asi horký favorit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kup mu digitálky a když bude chtít mechanické, ať si na ně vydělá nebo našetří. Jinak si jich vážit nebude a zničí je tak jako tak.

To je můj názor. Nenutím.

 

 

Díky za názor. Všechno mu musím kupovat já. On už totiž i teď hodně šetří. Asi do budoucna na drogy? :speak_cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to jsem tady někdy četl, že by to snad mělo jít (už to vážně někdo má?), ale tuším, že kubson psal, že by to byla záležitost tisíců. A když si uvědomím, že pořízení hodinek nějaký tisíc stojí, tak když k tomu připočtu další tisíce za to safírové sklo, tak se asi nevejdem do "cenu přiměřenou 10-ti letům".

 

Ale s tím průměrem máš samozřejmě pravdu a i kdyby lib ty peníze za třeba Samuraie a "safírový upgrade" chtěl dát, tak by jeho kluk s těma hodinkama pravděpodobně vypadal ... napíšu zvláštně.

 

 

Díky. Porozhlédnu se asi u SEIKO. Něco na úrovni 38-39mm / max. 12 snad najdu. (?)

 

Co se týče ceny "přiměřené":

Všichni normální lidi, tj. ti, kteří na tomto fóru vlastně nikdy nebyli evtl. jen náhodou, řeknou, že dát za hodinky víc pár tisíc je úplně mimo. A mají naprostou pravdu.

 

Jenže .... .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, když si vzpomenu, že jsem v 10 dostal své první primky...

 

Já bych pořídil asi takhle něco http://www.olive.cz/zho25189359-Timex+Yout...t+Timex+Outdoor, i když jsou quarz.

 

 

Díky, ale Timexy už měl a sklíčko bylo za měsíc strašně poškrábaný. Hodinky prostě nesundává, Nemyslím, že Timex dělá safír.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...