Přejít na obsah

Hodiny pro "war room"


jzap

Doporučené příspěvky

Zdravim, chci mit v pracovne nekolik nastennych hodin pro ruzna casova pasma.

V IT se tomu nekdy rika War room...

 

Pripojuji inspiracni obrazek, i kdyz to moje nemusi byt nutne az tak vintazni....

Velke digitalni opravdu nemusim, jedine digitrony, ale nejsem miliardar

 

Muj problem je najit neco, co nebude slyset (ticha nocni prace a ctyri rozfazovane tikajici orloje?)

Bylo by fajn, kdyby to bylo radiem rizene, protoze bude bit do oci, kdyz se to bude rozchazet.

 

Vterinovku by mohly mit jen jedny hodiny, co reprezentuji mou casovou zonu...

Ale to uz chci moc, najit model s i bez vterinovky. (jedine ze bych ji odstranil, neni to v tehle koncinach svatokradez??)

 

Podotykam, ze okolo ceho jsem zatim sel, tak desivne tikalo, bohuzel mam usi jak netopyr (rikal ucholog).

 

Nejaky napady? A prosim nekritizovat, vy jste taky vsichni blazni.

 

Diky,

Jarek

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Si v nejbližším hodinářství nakup N stejných baterkových nástěnných hodin od Jasněny ("JVD") po dvou stovkách a oškubej z nich vteřinovky, prý to na stišení celkem funguje. A hlavně se vyhni modelům s "plynule" jedoucí vteřinovkou - ty v noci (beze srandy) místo vteřinového tikání vydávají skřípot, jako když na zeď škrábe myš...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

normální hodiny prostě nařídíš na čas jaký ti vyhovuje, to snad není problém. A pokud jsou řízené vysílačem, to bude horší. Některé jdou nastavit, některé ne. Ty prostě jdou podle toho jak jim velí DCF signál z Frankfurtu a jak jim ve fabrice nastavili dekódování, tedy obvykle pro území Germánie a přilehlých evropských končin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.Jsem se ocividne tomu nevenoval dost do hloubky:  rucicky z krystalu? spojite bezici vterinovky skripou? (hej, u opravdu velkych hodin, neni obvodova rychlost vterinovky tak velika, ze svisti?)

 

Ale vazne diky za komentare (71.4% z nich) Jsem si neuvedomil, ze mne radiove rizeni u nekterych hodin bude vnucovat casovou zonu.  To bude zase detailni informace, kterou oficialni dokumentace v 99% pripadu neposkytne.

 

BTW ono to dost obtezuje, prubezne mit na mysli  ze Indove jsou posunuti i o 30 minut navic....

Jsem ted s hruzou zjistil, ze dve casove zony jsou +45 minut (nastesti v Eucla, 53 obyvatel, jeste zadni levni programatori nejsou).

 

 

 

UTC+8.45
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zvuk nevydava svistiaca sekundovka,.... proste je tam nejaky krystal, ktory si veselo osciluje a ked napocita dostatok kmitov, vyrobi impulz, ktory otoci krokovym mototrom a ten potom otoci celym sukolim strojku, ci uz tam sekundovka je alebo nie, tak cely strojcek sebou proste raz za cas hrkne a poskoci vpred.

 

Ak ste programatorska firma tak to pojmite ako projekt a vyvinte centralne riadeny "war room wall clock set" ktory sa bude obladat cez webovy xicht.... s pouzitim svietiacich displejov by to mala byt brnkacka na odpoludnie, pokial trvate na analogovom zobrazeni tak to bude mozno o cosi zabavnejsie ale hlavne pamataj ze vsetko co sa hybe nutne vzdy bude vydavat zvuky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...