Přejít na obsah

Hamilton - AUTO 38MM - H704555


wenom

Doporučené příspěvky

Ahojte, jsem právě registrovaný člen a tudíž úplný amatér (chrono-amater).

Před nějakou dobou jsem se rozhodl že si ke svým 30. udělím dárek ve formě "pořádných hodinek". Z důvodu vlastenectví a nostalgie (první hodinky) jsem se rozhodl pro značku Prim.

Po prvním dnu pátrání ovšem přišlo zklamání neboť jsem dospěl k zjištění že značky jsou dvě a Prim manufactured startujicí nad 40K jsou pro mě zatím utopie a Druhé prim.... no....Miyotu nechci to díky... a příjdou mi takové laciné. Tak jsem hledal dál.

 

A zatím mě totálně uchvátily tyhle Hamiltny.

https://www.hodinky-svycarske.com/eshop-hamilton-auto-38mm-59423.html

 

Splňují naprosto vše co požaduji.

Strojek ze švajcu, historie značky, hezký design, datum, vodotěsné 100m.

 

Ještě se mi líbí Hamilton King Auto ale jsou vodotěsné do 50m (0,5m) tudíž mě to odrazuje.

 

Mám obvod zápěstí 16,5-17cm takže si s velikosti nemohu vyskakovat a nejlepší ideál si myslím, že mám 38-40mm rozměr pouzdra.

 

Zajímá mě Váš názor na tyto dva stroje, zkušenosti s kalibrama H10-H40 a celkově názor na značku Hamilton.

 

Mě se Hamilton dost libí a myslím že to je dobrý poměr cena/výkon asi něco jako býval americký Mustang ;)

 

 

post-65611-0-82218600-1531739595_thumb.jpg

Upraveno uživatelem wenom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vítám tě na fóru

Máš 2 možnosti:

Vzít hodinky z výběru, který je "napoprvé" dobrý a vyzrálý a rychle odsud zmizet  ( doporučuji tuto variantu!!)

Nebo se tady porozhlédnout a počíst si, poohléhnout se po internetu, nebo po vyzkoušených prodejnách místních členů ( např Chronoshop, Helveti..) a toulat se po sladké cestě výběru. 

První varianta je rychlá, levná a bezbolestná, ale pro místní magory ( pardon- ctěné chronokolegy) nudná a sterilní.

Druhá varianta je setsakra drahá,ale krásná, barevná, plná překvapení, tužeb, zklamání a dalšího očekávání, hledání a nacházení, plná objevů bílých míst na chronomapě světa.. 

 

Budou to jen a jen tvoje hodinky, které s tebou budou trajdat po světě..    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, jsem právě registrovaný člen a tudíž úplný amatér (chrono-amater).

Před nějakou dobou jsem se rozhodl že si ke svým 30. udělím dárek ve formě "pořádných hodinek". Z důvodu vlastenectví a nostalgie (první hodinky) jsem se rozhodl pro značku Prim.

Po prvním dnu pátrání ovšem přišlo zklamání neboť jsem dospěl k zjištění že značky jsou dvě a Prim manufactured startujicí nad 40K jsou pro mě zatím utopie a Druhé prim.... no....Miyotu nechci to díky... a příjdou mi takové laciné. Tak jsem hledal dál.

 

A zatím mě totálně uchvátily tyhle Hamiltny.

https://www.hodinky-svycarske.com/eshop-hamilton-auto-38mm-59423.html

 

Splňují naprosto vše co požaduji.

Strojek ze švajcu, historie značky, hezký design, datum, vodotěsné 100m.

 

Ještě se mi líbí Hamilton King Auto ale jsou vodotěsné do 50m (0,5m) tudíž mě to odrazuje.

 

Mám obvod zápěstí 16,5-17cm takže si s velikosti nemohu vyskakovat a nejlepší ideál si myslím, že mám 38-40mm rozměr pouzdra.

 

Zajímá mě Váš názor na tyto dva stroje, zkušenosti s kalibrama H10-H40 a celkově názor na značku Hamilton.

 

Mě se Hamilton dost libí a myslím že to je dobrý poměr cena/výkon asi něco jako býval americký Mustang ;)

 

 

attachicon.gif$_1.jpg

Ahoj a vítej na fóru!

 

Hamilton Khaki King si před pár dny pořídil budoucí švagr, akorát se světlým ciferníkem (H64455523). Měl jsem je chvíli v ruce, zpracování mi přišlo jako velice slušné. 

Kalibr H-40 je upravená ETA 2824 s 80 hodinou rezervou nátahu, ale sníženým kmitem (21 600 bph místo původních 28 800 bph). Údajně je ten nový kalibr přesnější, co jsem se dočetl na netu.

Tady máš video, které oba kalibry porovnává:

 

 

Hamilton je podle mě fajn značka s historií, některé modely se mi líbí víc, jiné méně, ale vybral bych si. Akorát mají nic moc luminiscenci, což vlastně u tebou zmiňovaných kousků zas tak nevadí - nejsou to potápky.

 

Pokud se rozhoduješ, vem ty, které se ti líbí víc. Chybu rozhodně neuděláš ani jedním modelem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všem moc díky za odpovědi! a Hezké uvítání ;)

 

RadimK: no jak se znám tak pro mě bude nejlepší varianta č.1... doma určitě budou mít radost ;) ja když se do něčeho obuju tak musím mít to nejlepší a jdu přez mrtvoly ;))) můj poslední koníček "Vaping" zkončil koupí toho nejlepšího a xx tisíc fuč takže č1 :)

 

Liqid: Prááávě... jako chce to vyzkoušet ta druha varianta Auto má  42mm a to se mi zda na moje parátko už dost... šlověk se s hodinkami musí i cítit dobře aby byl spokojený.

 

Pepyczek: ano dočetl jsem se tady že Hamilton H10 atd není powermatik80 ale je upravena 2824 s upraveným  kmitem ... powermatik80 je novy kalibr se silnějším "perkem" (neznam terminologii). Díky za video mrknu ;)

a co se týče tahu... ano tady jsem se dočetl mnohokrát brat hodinky na kovu. Ale kůže se mi líbí o 80% víc. Ale ta se zase da jednoduše dokoupit kdykoliv a kovový tah už nemusíš řešit. Takže taky mám vzít na kovu ano?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám téměř totožný model H704450 a má WR 100m, to by mohla být alternativa. Jinak jsou nádherné a nosím je s občasným vystřídáním za SKX téměř pořád. Tah je k nim hezký zpracovaný a masivní, ale podle mě se k takovým polním hodinkám vůbec nehodí. Nejlépe vypadají na pískovém NATu nebo na hnědé kůži.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem tadyty ve verzi 42mm se světlým cifrem.

Určitě nebudeš litovat - zpracování je nad očekávání hodinek za deset tisíc.

 

Přiklonil bych se taky k tahu - ten z nich dělá jedny z nejlepších univerzálu v této cenové hladině. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krtenek: Ok... objednám tedy s kovovým tahem. Radší ho mít a nepotřebovat , než nemít a pak shnánět ;)

 

zswolf: jasný... nejvíc se mi líbí na hnědé kůži s vintage nadechem... ne žadný lesklý kůže. Pokud možno s podložkou  :thumbsup_anim:

 

Pepyczek a ostatní: Můžete mi tedy přesně vysvětlit který kalibr je lepší? A jestli chápu správně tak když to nemá "swiss made" na cifru tak je to stará verze bez powermaticu80? pt zde https://www.tiphodinky.cz/hamilton-khaki-field-auto-38-mm-h70455133#! nema swiss made ale je tam 80h... dle videa me příjde lepší právě ta původní verze bez swiss made. díky za vysvětlení  :rambo:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem tadyty ve verzi 42mm se světlým cifrem.

Určitě nebudeš litovat - zpracování je nad očekávání hodinek za deset tisíc.

 

Přiklonil bych se taky k tahu - ten z nich dělá jedny z nejlepších univerzálu v této cenové hladině. 

 

Určitě, myslím že to je jedna z nejlepších koupí v tehle cenové relaci. Určitě lepší než Prim s miyotou za 12K :D a navíc laska na první pohled :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krtenek: Ok... objednám tedy s kovovým tahem. Radší ho mít a nepotřebovat , než nemít a pak shnánět ;)

 

zswolf: jasný... nejvíc se mi líbí na hnědé kůži s vintage nadechem... ne žadný lesklý kůže. Pokud možno s podložkou  :thumbsup_anim:

 

Pepyczek a ostatní: Můžete mi tedy přesně vysvětlit který kalibr je lepší? A jestli chápu správně tak když to nemá "swiss made" na cifru tak je to stará verze bez powermaticu80? pt zde https://www.tiphodinky.cz/hamilton-khaki-field-auto-38-mm-h70455133#! nema swiss made ale je tam 80h... dle videa me příjde lepší právě ta původní verze bez swiss made. díky za vysvětlení  :rambo:

Ano, starší verzi chybí onen nápis, za to má plynulejší vteřinovku. Akorát se obávám, že se bude špatně shánět, protože se již nevyrábí. Já bych se nebál a vzal bych hodinky s novým kalibrem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objednal jsem je z www.tiphodinky.cz a psal jim mail s prosbou, že chci hodinky se strojkem H-10. Odpověď byla následující:

"Dobrý večer,

v hodinkách by měl být strojek ETA 2824-2 dle specifikací výrobce.
 

S pozdravem
 
Ondřej Lieskovský
Tel: +420 733 231 032
 
TipShop s.r.o.
Revoluční 1082/8
Praha 1, 110 00"
 
Hodinky nemají skladem, takže předpokládám objednají u dodavatele a ten nejspíš bude mít jenom H-10ky... už se vyrábějí nějaký pátek.
Máte s tímhle eshopem nějaké zkušenosti?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podľa mňa si mal radšej skúsiť autorizovaného predajcu, niektorí ti dajú zľavu (okolo 5%) aj cez internet, napr. Tovys. 
https://www.hodinky-svycarske.com/eshop-hamilton-auto-38mm-59424.html

 

Máš tam istotu, že dostaneš presne to, čo chceš, budú skladom a cenový rozdiel nie je veľký, obzvlášť ak ti dajú zľavu.

Upraveno uživatelem tr0t3l
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak mi dnes došly

 

A super tapatalk udelal chybu a neodesla prispevek jak mel tak znova

 

Nakonec jsem je vzal z helvetia v olomouci ( kamenny obchod) a za týden byly doma! Objednal jsem na kovovém tahu ale řemínek jsem hned prohodil za kožený nato od Zuludiver... ještě jak chytne patinu tak bude v topu! Jsem nadšen, moc se libi zatim maji cca 2-3 vteriny/den coz je v pohode ale zkusim je zastavit dam jim pauzu a treba to bude i min. Moje prvni pořádný hodinky.... jsem nadšen ??

 

b7766c832ba1774c4f19d6c1f6bda563.jpg

 

4a7569063b9482f3fdcc14d1db2c9d9f.jpg

Upraveno uživatelem wenom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju! Popravde jsem mel favority (v tehle cenove) Tissot prc200.... ale pak jsem viděl film cizinec ve vlaku s Neesonem kterej mel hamiltony.... rikam si tahle znacka minnejak unikla. Mrkl na ne na netu a okamzita laska na prvni pohled. Jeste se mi libili King auto ale jen 5bar rozhodl na fieldy

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...