Přejít na obsah

Základní kurz hodinařiny


Bert

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 99
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Aha, tak to je škoda, vzhledem k Vaší vynaložené práci, kterou jste s tím musel mít, ale je pravda, že dnes je nejhorší vyšetřit ten čas, já jsem se zkuzil před třemi nebo čtyřmi lety přihlásit do Jihlavy, dnes jsem asi 50, takže řada na mě přijde možná za pět let a to už opravdu nevím jestli se mi ještě bude chtít, je to na rok a to je hrozná doba. Ještě mě od toho jeden pán trošku odrazoval, abych od toho moc nečekal. Proto mi přišel Váš nápad supr, no nedá se nic dělat, třeba to ještě někdy ožije. Diky za odpověd a ať se daři.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tak to je škoda, vzhledem k Vaší vynaložené práci, kterou jste s tím musel mít, ale je pravda, že dnes je nejhorší vyšetřit ten čas, já jsem se zkuzil před třemi nebo čtyřmi lety přihlásit do Jihlavy, dnes jsem asi 50, takže řada na mě přijde možná za pět let a to už opravdu nevím jestli se mi ještě bude chtít, je to na rok a to je hrozná doba. Ještě mě od toho jeden pán trošku odrazoval, abych od toho moc nečekal. Proto mi přišel Váš nápad supr, no nedá se nic dělat, třeba to ještě někdy ožije. Diky za odpověd a ať se daři.

 

Že je 50 lidí přihlášených ještě neznamená, že jich půjde 50 studovat. To buď klidný, řada na tebe přijde dřív. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak pise Jeronimo vys, urcite nezoufej. Nejdulezitejsi je mit podanou prihlasku a pak sledovat aktuality ze skoly, napr. na jejich facebooku nebo webove strance. Ja jsem mel prihlasku a byl v poradniku nekde kolem mista 79. A na kurz jsem se dostal mnohem driv. Nekdo si to casem rozmysli a nechce a pak hledaji dalsi lidi misto neho.

 

Odoslané z SM-A300FU pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Jak pise Jeronimo vys, urcite nezoufej. Nejdulezitejsi je mit podanou prihlasku a pak sledovat aktuality ze skoly, napr. na jejich facebooku nebo webove strance. Ja jsem mel prihlasku a byl v poradniku nekde kolem mista 79. A na kurz jsem se dostal mnohem driv. Nekdo si to casem rozmysli a nechce a pak hledaji dalsi lidi misto neho.

Odoslané z SM-A300FU pomocou Tapatalku

Ahoj, můžu se zeptat na tvůj názor na ten kurz. Obávám se, že než na mě přijde řada, ten zájem už opadne, asi by mi spíš vyhovoval ten kurz co se tu připravoval, ale bohužel. Nejvíc se obávám té časové náročnosti.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, můžu se zeptat na tvůj názor na ten kurz. Obávám se, že než na mě přijde řada, ten zájem už opadne, asi by mi spíš vyhovoval ten kurz co se tu připravoval, ale bohužel. Nejvíc se obávám té časové náročnosti.

 

Já si dovolím odpovědět za sebe. Vše je velmi individuální. Záleží co od kurzu očekáváš. Musíš počítat s nějakou časovou i finanční náročností. Není jednoduché skloubit zaměstnání, rodinu a takový koníček. Absence se moc nevyplácí. V práci jsou vyloženě nadšeni z toho, že studuji něco co nemá se zaměstnáním vůbec nic společného a pátky které jsou u nás navíc hodně exponované za mě musí hákovat někdo jiný. Nákladově ke školnému přičti ubytování, cestování a hromadu učebních skript. Hrubě mi to vychází něco přes kilo. Pak je potřeba vercajk v nějaké rozumné kvalitě, ten ani nepočítám. 

Jistě někdo může spát v Jihlavě u babičky nebo s ÚKáčkama na ubytovně a používat vercajk s Číny, ale já jsem k tomu přistupoval i s tím, že to beru tak trochu jako odmašťovnu, zábavu a chtěl jsem si to užít. Dál se uvidí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravda je že když jsem spatřil seznam tak se mi udělalo zle. Já na škole dostal vše zadarmo, vše bylo v nějaké kvalitě a řadu věcí po 35 letech stále používám.

Neumím si představit že bych řekl doma že jdu do takového koníčku a potřebuji peníze. A nějaká ta tisícovka to bude.Nebo dovolená.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No cim vic to promyslim, tak tim vic to zacinam odpiskavat, poridil sem si na stara kolena mimino a ten cas je proste starsne vzacnej. Doufam, ze se podari obnovit ten kurz tady, to by jeste casove slo a me by to urcite stacilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pravda je že když jsem spatřil seznam tak se mi udělalo zle. Já na škole dostal vše zadarmo, vše bylo v nějaké kvalitě a řadu věcí po 35 letech stále používám.

Neumím si představit že bych řekl doma že jdu do takového koníčku a potřebuji peníze. A nějaká ta tisícovka to bude.Nebo dovolená.

S oblibou nakupuji starý dobrý vercajk. Nový bych nezaplatil. Teď se mi za tisícovku podařila uloupit krásná nýtovačka.

 

No cim vic to promyslim, tak tim vic to zacinam odpiskavat, poridil sem si na stara kolena mimino a ten cas je proste starsne vzacnej. Doufam, ze se podari obnovit ten kurz tady, to by jeste casove slo a me by to urcite stacilo.

Asi bych pro začátek doporučil místní kurs a srovnat si to v hlavě, než se pouště do nějakých větších akcí v Jihlavě. 

post-17158-0-32165300-1549745420_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Jeronimo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ahoj všichni,

Taky bych měl zájem o ?nějaké? hodinářské vzdělání. Ale při zhodnocení reálných možností bych rád uvítal nějaký rychlokuz - prostě základní seznámení s řemeslem, kdy nečekám, že ze mne bude mistr s výučním listem. Nemusím strávit půl semestru seznámením se s historií měření času slunečními hodinami počínaje. Prostě něco na dva víkendy, kde se člověk dozví, co dělá dobře, co špatně, na co si dát pozor a na co se radši vykašlat a dát to k opravdovému hodináři. A vercajk? Ať si každý přinese to, co má doma. Na kurzu by se dozvěděl, jestli je dostatečný, nebo by se vyplatilo pořídit pořádný.

A teď:

Měl by někdo o takový rychlokurz zájem?

A hlavně:

Byl by někdo ochotný něco takového zorganizovat? A za jakých podmínek?

Já bych zájem měl a myslím, že bych nebyl sám. Co vy na to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, jako absolvent Jihlavskeho ?rychlokurzu? (rozumejte rocniho), vyjadruju uplny souhlas s Jeronimem. Ma zkusenost je v podstate shodna. Naklady na vyucak v Jihlave byly lehce pod 100, s tim, ze jsem spal na sportovni ubytovne nebo intru. Timto drzim Jeronimovi palce, neb jsem pochopil, ze zaverecne zkousky ho letos teprve cekaji..

 

Jinak drzim palce, at ten minikurz Bertovi vyjde a pokud by to byla opravdu jen tydenni rychlovka, byl bych ochoten zapujcit svoji sadu naradi spolehlivemu kolegovi (je to kufrik cca 5kg). Vyhrazuji si dat prednost tomu, koho znam...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak jestli muzu kecat k veci, tak naradi je bez oleju v zakladu tak 5 tis, nejdrazsi jsou kvalitni sroubovacky, lestici a klenovaci pilnik + pinzety, zejmena ta stipaci, neco se da poridit v poho z Ciny (plastove kramy, kolejnicka na brouseni sroubovacku, stojanky atp.). Pokud chcete oleje na hodinky je to dalsich 5 tis. za male baleni, ale jako amateri to mate na leta... :-)

to jen tak pro predstavu, pokud pujdete z frajeriny po Bergeonu, vynasobte naradi odhadem 2x-3x

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Bert:

kolik je minimální počet lidí a s jakou cenou, aby se víkendový kurz otevřel?

 

Já jsem fakt měl namysli opravdu bazální informační kurz, na který nepotřebuji ani nýtovačku, ani klenovací pilník. Prostě otevření pouzdra, vyjmutí strojku (různé přístupy - zepředu, zezadu), rozborka a sborka základních primek nebo automatů, odečítání z vibrografu (vašeho, ne že by každý musel mít svůj). Prostě fakt bazální úvod do hodinkařiny (záměrně nepíšu hodinařiny). Opravu setrvačky, rozebrání dražšího chrono strojku apod. už považuji za fakt "vyšší dívčí", která se mne určitě netýká a takové ambice fakt nemám. To uvádím jen proto, abychom všichni mluvili o přibližně stejné úrovni znalostí.

Nebo možná vystřelte cenu za váš čas na víkend, a když se na to složí deset lidí, tak fajn. A nebo třeba někdo sáhne do kapsy a zaplatí si privátní kurz jen pro sebe? Anebo ne víkend, ale 5 odpoledních setkání 15:00-20:00, aby se přitom dalo i chodit do práce....   Blbost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já oceňuji zápal zájemců a Bertovu invenci se o něco takového vůbec pokusit. Blbost to určitě není. Ovšem bazální informace a rovnou rozborka sborka nejdou dohromady. Hodinařina je komplexní záležitost tak jako každá jiná disciplína nebo obor. Těžko bych z ní bez návazností jen tak něco vytrhl. Ano, pár věcí lze vzít partizánsky za předpokladu, že o tom možná něco už vím. Hodně záleží i na šikovnosti a předchozích znalostech žáka samotného. Z praxe jsem viděl, jak se daří studentovi středoškolákovi se strojařským vzděláním v kontrastu s vysokoškolsky vzdělaným teologem. 

 

Já osobně bych v takovém duchu při již získaném hodinářském vzdělaní uvítal navazující semináře. To ovšem vzhledem ke kapacitám školy v Jihlavě zatím není možné. Takže nezbývá než cvičit doma po nocích nebo u hodináře po sobotách.

 

Timto drzim Jeronimovi palce, neb jsem pochopil, ze zaverecne zkousky ho letos teprve cekaji..

Díky kolego. :)

Upraveno uživatelem Jeronimo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky


×
×
  • Vytvořit...