Jump to content

Recommended Posts

Posted

ahojte náhodou neviete o nejakých kurzoch pre začiatočníkov aj na slovensku ?

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Posted

 

Mám už čínskou sadu (jedna ze sad z aliexpress včetně kukátka, foukátka, stahovák ručiček ,otvíráku dýnka) + stahovák na plastová vypouklá sklíčka.. práce s tím je o kompromisech, ale šroubováky a hlavně pinzeta jsou špatné.

 

Chystám se pořídit u Conrada:

Hodinářský šroubovák Bernstein 4-381, 1 mm

Držák sklíček/víček hodinek Toolcraft

Sada nerezových pinzet TOOLCRAFT, 2-dílná

(zohledňuji hobby level)

Když jsem začínal, taky jsem koupil něco z aliexpresu, něco u Conrada...a všechno to docela rychle vyhodil, protože se s tím nedá dělat. Opravdu, nepoužívám z toho jedinou věc. Kupte si rovnou něco lepšího, protože u toho stejně skončíte;-)

  • 3 weeks later...
Posted

JJ, pinzety z Aliexpresu už letěly do koše :/). Všechny 4, a tak pěkně vypadaly než jsem s nima něco zkusil udělat.

Posted
Pro všechny zájemce o kurz hodinařiny.

 

Na stránkách Království hodin, v rubrice ?Zajímavosti? nebo na jejich Facebooku je článek, kde se dočtete o tom kdy a za jakých podmínek budou prvozovat rychlokurzy hodinařiny. Protože jsem tady o nikom, kdo dělá hodinářské kurzy nevěděl, tak myslím, že by Vás to mohlo zajímat. Co vy na to?
Posted

 

Pro všechny zájemce o kurz hodinařiny.
 
Na stránkách Království hodin, v rubrice ?Zajímavosti? nebo na jejich Facebooku je článek, kde se dočtete o tom kdy a za jakých podmínek budou prvozovat rychlokurzy hodinařiny. Protože jsem tady o nikom, kdo dělá hodinářské kurzy nevěděl, tak myslím, že by Vás to mohlo zajímat. Co vy na to?

 

Skvělý. Díky za info.  :thumbsup_anim: 

Hned jsem jim napsal, že mám zájem. :)

Posted

vyzerá to zaujímavo ale kedže som nenašiel kurzy tak som si objednal knižku "Demontáž a montáž hodinek Prim caliber 68" a ku tomu príslušné náradie

ale ak mi to nepôjde tak sa aj ja prihlásim na ten kurz

  • 2 months later...
Posted

Ahoj, jsem hodinařinou nepolíbenej amatér a taky jsem narazil na ten kurz Království hodin, kde se člověk během 3 hodin za 1500 naučí vyndat stroj, sundat ručičky a pak to tam zase všechno vrátit. Asi do toho časem půjdu, protože nevim, jestli se někdy vůbec budu chtít pouštět do větších akcí. Nebo je nějaká lepší aletrnativa v tomhle rozsahu?

Posted

Když budeš mít vlastní nářadí, tak se tady řešila lepší alternativa. Mimochodem, na co Ti bude, že budeš umět: vyndat stroj, sundat ručičky a pak to tam zase všechno vrátit ....? To nepomůže ani strojku, ani ručkám, a už vůbec ne číselníku.

Posted

Chtěl jsem si zkusit co to obnáší. Tady mi v ceně to nářadí půjčí, protože nemám nářadí ani na tuhle jednoduchou operaci. Co bych měl teda umět? Jde mi o to, že když se mi dostane do ruky nějakej starší strojek, třeba nefunkční, tak bejt schopnej kouknout dovnitř a říct si, jestli ho brát k hodináři nebo hodit do koše. Zjednodušeně řečeno. Plus nějaký kosmetický operace typu čištění a tak.

Posted

No, ale čištění neuděláš, pokud neumíš strojek rozebrat a složit. V Tvém popisu (22:26) tohle fakt není.

Posted

Aha. Tak to už je plus 2 000 a 4 hodiny za další kurz. Já se právě ptám jestli to má smysl, nebo jestli si mám pustit kurz na youtube. Pořád narážim na nutnost pořizovat si nářadí, který třeba už nikdy nepoužiju.

Posted

Aha. Tak to už je plus 2 000 a 4 hodiny za další kurz. Já se právě ptám jestli to má smysl, nebo jestli si mám pustit kurz na youtube. Pořád narážim na nutnost pořizovat si nářadí, který třeba už nikdy nepoužiju.

Ahoj. Absolvoval jsem kurz v Mikulandské. Bavilo mě to, proto jsem první level kurzu absolvoval dvakrát. Přes Youtube jsem nic nerozebíral, ale myslím, že přímý kontakt s lektorem, který Tě v případě chyby opraví, je jiná káva. Přihlásil jsem se i na druhý stupeň kurzu. Ne z důvodu touhy po hodinaření, ale abych trochu pochopil systém fungování hodin. Nářadí jsem zakoupil. Pokud by se na mě dostalo, rád absolvuji i místní kurz. Finance jsou otázkou priorit. Dobře se rozhodni.

Posted

Ahoj. Absolvoval jsem kurz v Mikulandské. Bavilo mě to, proto jsem první level kurzu absolvoval dvakrát. Přes Youtube jsem nic nerozebíral, ale myslím, že přímý kontakt s lektorem, který Tě v případě chyby opraví, je jiná káva. Přihlásil jsem se i na druhý stupeň kurzu. Ne z důvodu touhy po hodinaření, ale abych trochu pochopil systém fungování hodin. Nářadí jsem zakoupil. Pokud by se na mě dostalo, rád absolvuji i místní kurz. Finance jsou otázkou priorit. Dobře se rozhodni.

P. S. Každopádně je již první stupeň kurzu v Mikulandské uzavřen. Bude pouze druhý, který bez prvního nemá smysl.

Posted (edited)

Ach jo, zase budu po ráno rejpavej :-) Tak naco si děláš kurz, když už si dál nechceš hrát (tedy nepoužiješ nářadí)? A na youtube zapomeň. Není to vono.

 

Tady koukni na fotky:

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/16211-rozborka-cal68/

zajímá mě jak to funguje, ale nevim jestli se v tom budu rejpat. motor mopeda jsem rozebral do poslední součástky a pak znova složil, ale taky jenom jednou :)

Edited by freeflyer
Posted (edited)

ja som sa tiež prihlásil na druhý stupeň za 2000kč ...

a místni kurz sa bude kedy a kde organizovať ? (edit: samozrejme nejaké to základné náradie mám)

Edited by City
Posted

21.3 tam idem, tak ti potom môžem podať info, ak sa mi pripomenieš ;-)

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...