City Posted November 14, 2019 Report Posted November 14, 2019 ahojte náhodou neviete o nejakých kurzoch pre začiatočníkov aj na slovensku ?
xjr1 Posted November 15, 2019 Report Posted November 15, 2019 Mám už čínskou sadu (jedna ze sad z aliexpress včetně kukátka, foukátka, stahovák ručiček ,otvíráku dýnka) + stahovák na plastová vypouklá sklíčka.. práce s tím je o kompromisech, ale šroubováky a hlavně pinzeta jsou špatné. Chystám se pořídit u Conrada:Hodinářský šroubovák Bernstein 4-381, 1 mmDržák sklíček/víček hodinek ToolcraftSada nerezových pinzet TOOLCRAFT, 2-dílná(zohledňuji hobby level)Když jsem začínal, taky jsem koupil něco z aliexpresu, něco u Conrada...a všechno to docela rychle vyhodil, protože se s tím nedá dělat. Opravdu, nepoužívám z toho jedinou věc. Kupte si rovnou něco lepšího, protože u toho stejně skončíte;-)
Drda Posted December 4, 2019 Report Posted December 4, 2019 JJ, pinzety z Aliexpresu už letěly do koše :/). Všechny 4, a tak pěkně vypadaly než jsem s nima něco zkusil udělat.
speedmaster1 Posted December 5, 2019 Report Posted December 5, 2019 Pro všechny zájemce o kurz hodinařiny. Na stránkách Království hodin, v rubrice ?Zajímavosti? nebo na jejich Facebooku je článek, kde se dočtete o tom kdy a za jakých podmínek budou prvozovat rychlokurzy hodinařiny. Protože jsem tady o nikom, kdo dělá hodinářské kurzy nevěděl, tak myslím, že by Vás to mohlo zajímat. Co vy na to?
(eco)Driver Posted December 5, 2019 Report Posted December 5, 2019 Pro všechny zájemce o kurz hodinařiny. Na stránkách Království hodin, v rubrice ?Zajímavosti? nebo na jejich Facebooku je článek, kde se dočtete o tom kdy a za jakých podmínek budou prvozovat rychlokurzy hodinařiny. Protože jsem tady o nikom, kdo dělá hodinářské kurzy nevěděl, tak myslím, že by Vás to mohlo zajímat. Co vy na to? Skvělý. Díky za info. Hned jsem jim napsal, že mám zájem.
City Posted December 7, 2019 Report Posted December 7, 2019 vyzerá to zaujímavo ale kedže som nenašiel kurzy tak som si objednal knižku "Demontáž a montáž hodinek Prim caliber 68" a ku tomu príslušné náradieale ak mi to nepôjde tak sa aj ja prihlásim na ten kurz
freeflyer Posted March 1, 2020 Report Posted March 1, 2020 Ahoj, jsem hodinařinou nepolíbenej amatér a taky jsem narazil na ten kurz Království hodin, kde se člověk během 3 hodin za 1500 naučí vyndat stroj, sundat ručičky a pak to tam zase všechno vrátit. Asi do toho časem půjdu, protože nevim, jestli se někdy vůbec budu chtít pouštět do větších akcí. Nebo je nějaká lepší aletrnativa v tomhle rozsahu?
Bert Posted March 1, 2020 Author Report Posted March 1, 2020 Když budeš mít vlastní nářadí, tak se tady řešila lepší alternativa. Mimochodem, na co Ti bude, že budeš umět: vyndat stroj, sundat ručičky a pak to tam zase všechno vrátit ....? To nepomůže ani strojku, ani ručkám, a už vůbec ne číselníku.
freeflyer Posted March 1, 2020 Report Posted March 1, 2020 Chtěl jsem si zkusit co to obnáší. Tady mi v ceně to nářadí půjčí, protože nemám nářadí ani na tuhle jednoduchou operaci. Co bych měl teda umět? Jde mi o to, že když se mi dostane do ruky nějakej starší strojek, třeba nefunkční, tak bejt schopnej kouknout dovnitř a říct si, jestli ho brát k hodináři nebo hodit do koše. Zjednodušeně řečeno. Plus nějaký kosmetický operace typu čištění a tak.
Bert Posted March 1, 2020 Author Report Posted March 1, 2020 No, ale čištění neuděláš, pokud neumíš strojek rozebrat a složit. V Tvém popisu (22:26) tohle fakt není.
freeflyer Posted March 1, 2020 Report Posted March 1, 2020 Aha. Tak to už je plus 2 000 a 4 hodiny za další kurz. Já se právě ptám jestli to má smysl, nebo jestli si mám pustit kurz na youtube. Pořád narážim na nutnost pořizovat si nářadí, který třeba už nikdy nepoužiju.
Bert Posted March 2, 2020 Author Report Posted March 2, 2020 Ach jo, zase budu po ráno rejpavej :-) Tak naco si děláš kurz, když už si dál nechceš hrát (tedy nepoužiješ nářadí)? A na youtube zapomeň. Není to vono. Tady koukni na fotky: http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/16211-rozborka-cal68/
Violoncello Posted March 2, 2020 Report Posted March 2, 2020 Aha. Tak to už je plus 2 000 a 4 hodiny za další kurz. Já se právě ptám jestli to má smysl, nebo jestli si mám pustit kurz na youtube. Pořád narážim na nutnost pořizovat si nářadí, který třeba už nikdy nepoužiju.Ahoj. Absolvoval jsem kurz v Mikulandské. Bavilo mě to, proto jsem první level kurzu absolvoval dvakrát. Přes Youtube jsem nic nerozebíral, ale myslím, že přímý kontakt s lektorem, který Tě v případě chyby opraví, je jiná káva. Přihlásil jsem se i na druhý stupeň kurzu. Ne z důvodu touhy po hodinaření, ale abych trochu pochopil systém fungování hodin. Nářadí jsem zakoupil. Pokud by se na mě dostalo, rád absolvuji i místní kurz. Finance jsou otázkou priorit. Dobře se rozhodni.
Violoncello Posted March 2, 2020 Report Posted March 2, 2020 Ahoj. Absolvoval jsem kurz v Mikulandské. Bavilo mě to, proto jsem první level kurzu absolvoval dvakrát. Přes Youtube jsem nic nerozebíral, ale myslím, že přímý kontakt s lektorem, který Tě v případě chyby opraví, je jiná káva. Přihlásil jsem se i na druhý stupeň kurzu. Ne z důvodu touhy po hodinaření, ale abych trochu pochopil systém fungování hodin. Nářadí jsem zakoupil. Pokud by se na mě dostalo, rád absolvuji i místní kurz. Finance jsou otázkou priorit. Dobře se rozhodni.P. S. Každopádně je již první stupeň kurzu v Mikulandské uzavřen. Bude pouze druhý, který bez prvního nemá smysl.
freeflyer Posted March 2, 2020 Report Posted March 2, 2020 (edited) Ach jo, zase budu po ráno rejpavej :-) Tak naco si děláš kurz, když už si dál nechceš hrát (tedy nepoužiješ nářadí)? A na youtube zapomeň. Není to vono. Tady koukni na fotky: http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/16211-rozborka-cal68/zajímá mě jak to funguje, ale nevim jestli se v tom budu rejpat. motor mopeda jsem rozebral do poslední součástky a pak znova složil, ale taky jenom jednou Edited March 2, 2020 by freeflyer
Pepino777 Posted March 3, 2020 Report Posted March 3, 2020 Komunikoval jsem s nimi pres telefon a prvni stupen kurzu bude otevren v pripade, ze se najde dostatek zajemcu.
City Posted March 4, 2020 Report Posted March 4, 2020 (edited) ja som sa tiež prihlásil na druhý stupeň za 2000kč ...a místni kurz sa bude kedy a kde organizovať ? (edit: samozrejme nejaké to základné náradie mám) Edited March 4, 2020 by City
Lukas955 Posted March 5, 2020 Report Posted March 5, 2020 Super díky tomuhle vláknu jsem našel zajímavý kurzy. Paráda http://blog.kralovstvihodin.cz/hodinarsky-kurz/ Reference jsou předpokládám jen a jen dobré, že?
City Posted March 5, 2020 Report Posted March 5, 2020 21.3 tam idem, tak ti potom môžem podať info, ak sa mi pripomenieš ;-)
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now