Jump to content

PRIM pro japonského profesora


Recommended Posts

Jako člověk PRIMem neoslovený si dovolím poprosit o radu zdejší experty na tuzemskou produkci:

 

Po několikaleté stáži u nás za měsíc končí slovutný japonský profesor (velmi solidní starší pán, 70 let, momentálně tahá jakési malé baterkové Casio) a našeho ředitele zeměkoule napadla překvapivě rozumná myšlenka, že by se mu na památku mohly pořídit nějaké solidní společenské Primky. Prvotní osvětové kolo (předražený Elton za 50-100 ? aušusová Čína z MPM za 5-10) už úspěšně proběhlo, nicméně aktuální pohled do nabídky prim-shopu byl i pro mě jako ledová sprcha v tuzemském bordelu  :weird:

 

Aktualizovaný "wishlist" tedy vypadá na:

  • menší,
  • decentně vypadající 
  • automatické
  • CZECH MADE
  • nerezové hodinky
  • s jednodušším čitelným ciferníkem (tj. radši černá/kov na bílém podkladu než naopak)

...čímž předběžně vypadávají Orlíky/Sporty i většina "retro" modelů  s cifrem potištěným bramborou, infantilní majoliky á la Karel IV i budíky ráže Tycho Brahe. Z hlediska požadavku na aspoň elementární "CZECH MADE" jsou diskvalifikující i komplet asijské/swiss based strojky - což mě štve hlavně u modelu Klasik 40Q, který (i přes úpornou snahu "fotografa" aby vše nabízené vypadalo jednotně hnusně) nevypadá urážlivě, ale je to holt trapná baterková Ronda... -_-

clim_thumb_xxl_klasik-40q455.jpg

No a teď baby raďte - realizace se musí stihnout do 2-3 týdnů, dál už by to bylo bezpředmětné.

Prémií za "výherní tip" budiž kafe/pivko + pořádný gáblík na mě při nejbližším vhodném srazu  :cool02:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Prim Linea

Jen se obávám, že termín už nestihneš. Individuální výroba, minimum hotových kusů skladem

 

Ser na Elton a kup mu Diplomaty v super stavu - ca. za 10-15 urco neco najdes

Link to comment
Share on other sites

vzhledem k zadání je můj příspěvek částečně off-topic, ale protože jen částečně, tak ho stejně napíšu:

1. pokud někdo nosí baterková Casia, je jeasné, že ke (skutečným a hodnotným) hodinkám nemá žádný vztah a tak pochybuju, že dárek ocení

2. obdarovávat někoho ze země, která je hodinková dvojka -pokud to není hodinkový nadšenec, což v tomto případě rozhodně není-  Czech made kuriozitou mi připadá trochu jako úlet

Link to comment
Share on other sites

Díky pánové, přiznám se že "Esence" cukrátka na začátku seznamu mě možná předčasně odpudily od "normálnějších" modelů Linea - předávám dál a uvidíme.  

Termíny zadání a doručení bohužel nejsou z mé hlavy, šéf pod dojmem svých Apple Watch prostě žije v iluzi že pro nové hodinky se zajde do krámu/eshopu, zaplatí se a bude vymalováno. Prozatím doufejme že ho neškrábne z cenovky, "obvyklé termíny" budou až třetí level chrono-osvěty...  :sweatdrop:

 

PS: Díky za tip na skladový kousek. 

 

PPS: Co je a co není pro dotyčného vhodný dárek mi nepřísluší posuzovat, nicméně si dovolím zmínit že podílníkem spolupráce byl i koncern Koyo/Seiko - takže minimálně jako raritní kuriozita do firemního muzea by to časem mohlo být zajímavé. 

Edited by Radek124
Link to comment
Share on other sites

Ked ho poznate viac rokov, asi viete co by ho mohlo ako spomienkovy darcek fakt potesit. Netreba tam nasilu cpat hodinky, radsej lepsie porozmyslajte nad vhodnym darcekom.

A co je to ten gablik?

Link to comment
Share on other sites

Hodinky sou dobrej darek, na druhou stranu mam zafixovano Zachranil topiciho se napr. pejska, dostal hodinky. A davat japonskymu profesoroj nejaky volezly diplomati mrchy z frcu?? No, taky napad.

Edited by Zmizík
Link to comment
Share on other sites

Mne to neprijde jako uplne blbej napad. Ma-li to byt Czech Made a aspon trosku k uzitku, tak proc ne hodinky. Navic Prim se na japonsky trh orientuje pomerne dost. Tim padem pokud dotycny dostane Primky a nahodou pujde kolem Prim frcu v Tokyu (nebo kde to maj), tak aspon dle cenovek oceni, ze si ho cenite :)

Ty bruselky nevypadaj vubec zle.

Link to comment
Share on other sites

Buď nové a nebo žádné - ze svého to financovat nebudu, rozhodnutí je na šéfovi a já ještě jednou všem děkuju za tipy. Důležité je že coby lokální prezent budou PRIMky určitě originálnější než profláklý "Bohemia Crystal" a nebo CDčka s fidláním. A mimochodem, ten "dědek" je světově respektovaná strojařská kapacita, která i pro nás znamenala prestiž a nezanedbatelný finanční přínos - ne nějaký bezvýznamný šikmooký somrák, živořící z odpadků v papundeklové králíkárně 2x2 metry i s ajnclíkem  :cool02:

 

PS: Jinak co se týče orientace na japonském trhu, zaznamenal jsem i (cenově naprosto ulítlý) model "Hirošima" ...a nejsem si jistý jestli pánové z Eltonu úplně dobře domysleli jaký typ emocí připomínka toho jména a doby Japoncům evokuje. Kolik zdejších patriotů by si tak dobrovolně pořídilo model "Lidice" a nebo (v případě těch opálenějších) "Lety"?  <_<

Link to comment
Share on other sites

Paradox je že "Retro-Hirošimou" se můžou (opatrně) chlubit Češi, zatímco pro Japonce bude "atomový dóm" symbolem té nejstrašnější národní potupy ještě za tisíc let. 

Kdybych měl bejt důsledně potměšilej, loboval bych za cifr s tritiem - kolega mi líčil jak úzkostlivě si profesor s paní profesorovou na nákupech hlídali popisky, aby "echt japonská rejže" ze specializované prodejny pocházela z Kaliforne a ne od Fukušimy...  :skull:  :nuke:

Link to comment
Share on other sites

Hirosima mě napadla jako první. Za mě nejlepší nápad je ten ježek v kleci, jelikož přesně vím, jak to dopadne - šéf, neznalý hodinového světa, poručí koupit MPM, přestože má za sebou osvětové kolečko. Prostě proto že to je 5x levnější...uvidíš

Edited by Maro
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share


×
×
  • Create New...