Přejít na obsah

Maurice Lacroix Aikon


Peta-Biker

Doporučené příspěvky

Koukal jsem na ně v posledním čísle H&Š a pořád se mi líbí. Inspirace sice zjevná, jako celek to u mě funguje.

Asi bych dokázal žít bez průhledu na vobyč SW200, na druhou stranu ruku na srdce, jak často člověk v reálu tuhle část hodinek študuje - možná zkraje.

42mm by byla hrana, ale tvar pouzdra a integrovanej tah tomu pomůžou. Jo, za mě gut a za 43 to imo nejni zlý.

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro mě je to úplná hrana, abych o nic mluvil jako o fejku. Pouzdro, napojení na tah, korunka, waffle ciferník. Chybí jen luneta. Myslím si, že zde se ML inspirovali až příliš.

 

Tak fejk asi ne, ale spíš se ML snížil na úroveň Steinhartu, protože toto je homage jak vyšitý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro mě subjektivně je homage skoro jak fake. Když jsem neměl na Rolex, Ocean 1 jsem si nekoupil. Než jsem si mohl dovolit Panerai, neměl jsem Precista atd. Já na ty argumenty o skvělém poměru cena / výkon příliš neslyším :-). Ty ML beru osobně, protože vlastním jejich předlohu v podobě AP, na který jsem šetřil fakt docela dlouho a teď vidím tu vykrádačku. Přitom ML umí udělat parádní hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro mě subjektivně je homage skoro jak fake. Když jsem neměl na Rolex, Ocean 1 jsem si nekoupil. Než jsem si mohl dovolit Panerai, neměl jsem Precista atd. Já na ty argumenty o skvělém poměru cena / výkon příliš neslyším :-). Ty ML beru osobně, protože vlastním jejich předlohu v podobě AP, na který jsem šetřil fakt docela dlouho a teď vidím tu vykrádačku. Přitom ML umí udělat parádní hodinky.

 

Já s tebou asi souhlasím. Pro mě je fejk to, co má na sobě napsáno AP a od AP to nepochází. Tím nechci obhajovat homage. Je mi to asi jedno. Chápu, že ten trh na takové hodinky je a není malý. Jestli si tím chce značka ušpinit svoji image je věc druhá a pro mě dosud sympatická značka dost klesla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se aikony líbí, chrona asi víc. Inspirace AP je jasná, o tom žádná. Nicméně pouzdro se odkazuje na starší model zvaný "Calypso" - níž dávám odkaz na google.

 

https://www.google.cz/search?q=maurice+lacroix+calypso&safe=off&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwivt6Pj5rzcAhWIsaQKHWmIADAQsAQIKw&biw=1920&bih=953

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukal jsem na tvoje stránky v podpisu a vidím hodinářství, tak bych čekal, že rozdíl mezi fejkem a inspirací zásadněji odlišíš. Ne každej má na APečka, mě to neuráží a hodinky jsou super. Samo že majitelé APeček budou prskat. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...