Přejít na obsah

Maurice Lacroix Aikon


Peta-Biker

Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...

neuvažoval by někdo o prodeji modrých Aikonů v automatu? Nechce se mi je kupovat v USA a díky kurzu Euro atd vyjdou v EU dost draho. Raději bych lokálního prodejce. Mám i něco na výměnu, ev. výměna a doplatek. Za případné nabídky děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zdravím, chtěl bych tu poptat, zda-li by někdo prodal ocelový tah na Aikony 42mm, případně ho nevyměnil za novou modrou kůži s mým doplatkem. Dostal jsem je výhodně, ale původní záměr byla koupě s ocelovým tahem. 

Hodinky Maurice Lacroix Aikon AI6008-SS001-430 | DEAL Klenotnictví

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak už jsem se konečně dostal k napsání několika dojmů z mých nových Aikonů.

Nejdříve jsem se bál kůže a chtěl dokoupit tah, ale zpětně musím říci, že kůže je super, určitě pohodlnější a méně náchylná na ťukance a šrámy oproti ocelovému tahu. Ten pro teď oželím a raději budu střídat jiné hodinky s tahem.

Pásek vypadá, že vydrží dlouhou dobu, což je dáno přezkou, která ho nijak neláme. 

Samotné pouzdro je hodně členité, kombinace lesk a mat a má všechny možné záhyby a hrany. Člověk má pořád potřebu to nějak leštit.

CIferník a indexy jsou parádní, za mě to jsou nejhezčí blue watch v této ceně, proto jsem nad černým, nebo bílým ani neuvažoval. 

Kalibr ML115, mod.Sellita tu lidé hodnotí jako podprůměrný, obyčejný. Já bych řekl, že je to relevantní k ceně hodinek podobné kategorie. Možná si nechám poradit, jaký lepší kalibr u hodinek 30-40tis. se zde vychvaluje?

Celkově jsem s koupí hodinek spokojen.

 

IMG_20200520_144741.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono v dnešní době, kdy Swatch Group dává strojky s osmdesátihodinovou rezervou do hodinek snad i za půlku a podobně drahý Hydroconquesty mají rezervu 60 hodin, je ta Sellita trochu anachronismus. Nicméně konkrétně u Aikonů mi cena přijde víc než přijatelná i se Sellitou a nijak mě to nepohoršuje. Ostatně už se nemůžu dočkat, až je u AD vyzkouším, a pomalu odkládám chechtáky. Plus předpokládám, že ML bude mít ty strojky slušně vyladěný, podobně jako třeba Longines.

Edit: Jinak samozřejmě gratuluju k pěknýmu kousku. :)

Upraveno uživatelem Kluk jako buk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

V 26. 5. 2020 v 9:25, Davidofs.cz napsal:

Samotné pouzdro je hodně členité, kombinace lesk a mat a má všechny možné záhyby a hrany. Člověk má pořád potřebu to nějak leštit.

Jediny, co me na techto hodinkach stve, ze hodinky jsou magnet na skrabance a kazdy skrabanec na nich strasne svítí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Koukám, že se postujou fotky převážně jen s modrým ciferníkem. V modré barvě jsou super, ale pak jsem je viděl i v šedé a ta se mi líbí taky...teď mám dilema, kterou barvu vybrat. Má někdo šedý dial, pocity z té barvy? Jaká barva Vás zaujala víc? Modrá? Šedá?

Odesláno z mého PCT-L29 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě ta modrá jim sluší nejvíce a myslí si to většina lidí, proto si je také kupují. 

S šedou resp. černou jsou také pěkné, ale já to mám tak, že v černé mám zase jiné hodinky, kterým ta modrá nesluší, takže mi jde o to, mít hodinky pokud možno barevně rozložené...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja zkousel vsechny varianty loni na SEWu. Za me vede jednoznacne bilej cifernik. Ac se to mozna na prvni pohled nezda, tak je nejvic kontrastni na odecitani casu. Navic modre jsou takove prvoplanove hezke a asi by me prestaly za chvilku bavit. Bila je pro me vetsi stalice. Ale teda nemam je, jen co jsem zkousel tak ruzne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě, modrý ciferník je hezký...ale je to taková klasika, kterou si vybírá každý. Také zastávám názor jako Davidofs.cz ohledně různorodosti...v tomto případě, ale už mám vybraný modrý cifr u jiných hodinek, a tak se asi přikloním k té šedé barvě. Nicméně mě zajímá, zda tu někoho z té barevné nabídky zaujala i jiná barva než modrá.

Btw. bílou jsem zkoušel, taky pěkná, ale na mě to bylo už moc výrazné.

Odesláno z mého PCT-L29 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...