Přejít na obsah

Zvláštní politika prodeje Zena


Honza49

Doporučené příspěvky

Našel jsem si na vebu krásné hodinky. Zašel jsem si do prodejny, kde Zena prodávají. No a paní mi povídá, že chtělí polovinu peněz jako zálohu a pak že mi je objednají. Na mojí otázku, co bude, když se mi naživo nebudou líbit, že je znám jenom z obrázku pokrčila rameny. Když se tak chovají při prodeji, jak se budou chovat, když něco nebude v pořádku? Asi si přišetřím a koupím si nějakou jinou značku. Nemusíte reagovat, potřeboval jsem se vyplakat. :crying_anim:

post-145-1208153474.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 81
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Našel jsem si na vebu krásné hodinky. Zašel jsem si do prodejny, kde Zena prodávají. No a paní mi povídá, že chtělí polovinu peněz jako zálohu a pak že mi je objednají. Na mojí otázku, co bude, když se mi naživo nebudou líbit, že je znám jenom z obrázku pokrčila rameny. Když se tak chovají při prodeji, jak se budou chovat, když něco nebude v pořádku? Asi si přišetřím a koupím si nějakou jinou značku. Nemusíte reagovat, potřeboval jsem se vyplakat. :crying_anim:

 

 

:)

Popovidej si s Onionem... Ma stejnou zkusenost, kdesi se tu o tom zminoval... Co na to rict? Je to banda kretenu, no :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Našel jsem si na vebu krásné hodinky. Zašel jsem si do prodejny, kde Zena prodávají. No a paní mi povídá, že chtělí polovinu peněz jako zálohu a pak že mi je objednají. Na mojí otázku, co bude, když se mi naživo nebudou líbit, že je znám jenom z obrázku pokrčila rameny. Když se tak chovají při prodeji, jak se budou chovat, když něco nebude v pořádku? Asi si přišetřím a koupím si nějakou jinou značku. Nemusíte reagovat, potřeboval jsem se vyplakat. :crying_anim:

Predpokladam, ze jsi byl v Elanu v Havirove. Na to co Ti rekla pani moc nedej, pozadej ji o tlf. na pana majitele a zkus se domluvit s nim, jednu dobu jsem po teto znacce taky pokukoval a s pane hodinarem byla celkem rozumna rec. Bohuzel cislo ani jmeno uz si nepamatuju, jinak bych pomohl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predpokladam, ze jsi byl v Elanu v Havirove. Na to co Ti rekla pani moc nedej, pozadej ji o tlf. na pana majitele a zkus se domluvit s nim, jednu dobu jsem po teto znacce taky pokukoval a s pane hodinarem byla celkem rozumna rec. Bohuzel cislo ani jmeno uz si nepamatuju, jinak bych pomohl.

 

 

Díky za radu. Zkusím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mně se tohle stalo přímo u výhradního dovozce... protože u koncových prodejců jsem nepochodil :( btw: tyhle jsem viděl v jednom hodinářství v Plzni...

 

Jsem z Ostravy. Je to fakt kus cesty. Jezdil jsem tam za dcerou, která tam 1 rok pracovala. Ale děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přijde mi to celkem normální.

Prodejci hodinky většinou kupují od výrobce. Do komise je neberou.

Pokud tedy hodinky neodebereš, zůstanou jim na skladě.

 

Nevím, jak postupují velcí prodejci typu Hanák či Dušák, ale u prodejce Zena, který má skladem jen pár modelů, mě to nijak nepřekvapuje. Kubson ti taky určitě nepřiveze přes svůj Chronoshop na zkoušku model, který nevíš, jestli si koupíš a chceš si ho jen vyzkoušet.

Upraveno uživatelem NIGHTinGALE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO
Našel jsem si na vebu krásné hodinky. Zašel jsem si do prodejny, kde Zena prodávají. No a paní mi povídá, že chtělí polovinu peněz jako zálohu a pak že mi je objednají. Na mojí otázku, co bude, když se mi naživo nebudou líbit, že je znám jenom z obrázku pokrčila rameny. Když se tak chovají při prodeji, jak se budou chovat, když něco nebude v pořádku? Asi si přišetřím a koupím si nějakou jinou značku. Nemusíte reagovat, potřeboval jsem se vyplakat. :crying_anim:

Že se takhle chová hodinář na "malém" městě bych možná i pochopil i když se v tomto případě nejedná o velkou celkovou částku, ale nechápu,že se takhle chová i hodinářství v Pařížské ulici (vlastní zkušenost) "složte zálohu a basta" :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přijde mi to celkem normální.

Prodejci hodinky většinou kupují od výrobce. Do komise je neberou.

Pokud tedy hodinky neodebereš, zůstanou jim na skladě.

 

Nevím, jak postupují velcí prodejci typu Hanák či Dušák, ale u prodejce Zena, který má skladem jen pár modelů, mě to nijak nepřekvapuje. Kubson ti taky určitě nepřiveze přes svůj Chronoshop na zkoušku model, který nevíš, jestli si koupíš a chceš si ho jen vyzkoušet.

 

 

Chm, to je neco trosku jinyho, Chronoshop je internetovej obchod. A kdyz uz jsme u toho, tak kubson ma prece plno veci skladem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem z Ostravy. Je to fakt kus cesty.

Myslim ze se s nim dohodnes, teda pokud mas vazny zajem. Dvakrat jsem se s majitelem sesel, popovidali jsme si o hodinkach a pokud vidi seriozni zajem, je ochoten vyjit vstric.

Upraveno uživatelem Baker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chm, to je neco trosku jinyho, Chronoshop je internetovej obchod. A kdyz uz jsme u toho, tak kubson ma prece plno veci skladem...

 

V čem přesně je to jiné?

 

Někdo prodává Zeno a má kamenný obchod, kde má ještě několik běžných značek.

A od Zeno drží skladem třeba 5 nejvíce prodejných modelů.

Proč by měl brát na sklad hodinky, které nikdy nikdo nechtěl, jen proto, že se na ně chce nějaký člověk podívat?

Musel by ty hodinky koupit u výrobce (nebo tam, kde bere) a pak riskovat, že mu zůstanou skladem.

Párkrát to zopakuje, budeme mít na skladě neprodejných věcí za půl milionu a může vesele zkrachovat.

 

Kubson je velmi ochotný a je u něj radost nakupovat.

Ale také drží skladem hlavně modely, o které je zájem a které ví, že určitě prodá.

Proč by měl brát na blind různé obskurnosti?

Možná to tak dělá, nevím, ale nikdo nebude riskovat, že utopí v ležácích hromadu peněz jen proto, že se chce někdo podívat.

 

Edit: Ta Zena se dělají ve dvou barvách číselníku a stojí skoro 28.000 Kč. Myslím, že pro malý obchod je skoro 60 litrů docela dost peněz, pokud by třeba někdo váhal mezi černým a bílým číselníkem a chtěl obě varianty dovézt na ukázku. Jasně, nákupní cena je nižší, ale i tak to prodejce docela dost zatíží, řekl bych.

Upraveno uživatelem NIGHTinGALE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pak je to ale dost patova situace ;)

Jine je to v tom, ze u kubsona nikdo apriori nepredpoklada, ze si ten kus bude moct vzit do ruky a podivat se na nej pred tim, nez ho koupi.

Ja se obchodovani nevenuju, asi bych brzo zkrachoval, ale prijde mi to hloupy... Bud tu znacku distribuuju a tedy bych mel byt schopen predvest jakykoliv model, nebo ne a pak muzu nabidnout objednani cehokoliv s tim, ze to nemam v portfoliu, ale se zalohou to muzu zkusit.

Pokud jsem ale oficialni distributor dane znacky (viz. Onionuv pripad), pak bych mel jit do te distribuce naplno, i s pripadnymi riziky. Samozrejme je neco jineho mit na sklade hodinky za mega, to beru. Ale jestli jde o hodinky za tricet... pokud kamennej kram, kde prodavaji hodinky v takoveto cenove relaci, nema na to, aby mel na sklade zbozi MINIMALNE za nekolikset tisic, tak je to pro me znamka toho, ze delaj neco blbe a pro jistotu bych tam nekupoval nic.

 

Ale... obchod by me asi neuzivil, takze me berte s rezervou ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je to jeste trochu jinak, to male hodinarstvi vetsinou nebere primo od vyrobce, ale od nejakeho zastoupeni a pokud je prodejce ochoten a hodinky jsou v CR, je schopen zaridit i tu prezentaci hodinek. Jde jen o to, zda dotycny hodinky opravdu chce nebo se fakt bude jenom divat a po 10 minutach rekne diky a nashledanou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože jsem dřív pracoval u dovozce několika (vesměs) švýcarských značek, můžu k tomu něco dodat.

Z vyráběných modelů jsme si stanovili "kolekci", kterou jsme se snažili držet skladem. Zboží z této kolekce jsme i půjčovali obchodům, když měl zákazník zájem se podívat. Záleželo na obchodu, jestli zákazníkovi vyšel vstříc a umožnil mu zaslání hodinek na prodejnu a prohlédnutí, nebo ne; my jsme za tuto službu obchodům nic neúčtovali (ani poštovné).

Kolekce byla samozřejmě jiná, než v okolních státech a úměrná "síle" našeho trhu.

Pokud šlo o něco mimo kolekci, tak bez zálohy měl zákazník smůlu. Vzhledem k tomu, že jsme neměli vlastní (malo)obchod, byl by problém co s takovým "nadbytečným" modelem, nedal by se nikde prodat ani se slevou.

Další problém je v dlouhé dodací době hodinek - u mechanických modelů běžně 1 rok :-(, plánujte koncem roku 2007 kolekci pro rok 2009! No, ale to je "riziko podnikání", kdo se bojí, nesmí do lesa :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pracuji v jiném oboru, ale v principu to je stejné. Skladem se drží pouze ty položky, které jsou běžně prodejné (je jedno, jestli se jedná o jednotky nebo desítky či stovky položek) a vše ostatní je na objednávku. Otázka zálohy je u maloobchodu při ceně cca 30k možná i otázkou přežití, za to máš na maloměstě dva měsíční platy prodavačky...

Takže sám za sebe to chápu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Našel jsem si na vebu krásné hodinky. Zašel jsem si do prodejny, kde Zena prodávají. No a paní mi povídá, že chtělí polovinu peněz jako zálohu a pak že mi je objednají. Na mojí otázku, co bude, když se mi naživo nebudou líbit, že je znám jenom z obrázku pokrčila rameny. Když se tak chovají při prodeji, jak se budou chovat, když něco nebude v pořádku? Asi si přišetřím a koupím si nějakou jinou značku. Nemusíte reagovat, potřeboval jsem se vyplakat. :crying_anim:

 

Netrap se tím, hodinek přesně s tímto designem dělá několik výrobců, matně si vybavuji Junghans, Hanhart a další

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nesouhlasím, takové hodinky by měli ukázat. Proč je potom kupovat v kamenném obchodě? Mě jako zákazníka nezajímá, jaké mají čekací doby a kolik musí mít hodinek skladem. Jestli je problém v nemožnosti dodání, tak to pochopím, ale pokud chtějí zálohu, tak to asi nebude tn pravý problém. Navíc 50% je pokus o vtip. Chci koupit a pokud to obchodník chápe, tak mi vyjde vstříc. Pokud ne, tak taky může prodávat kulový, protože to lepší obchodník pochopí a sebere mu kšefty. Tyhle hodinky bych v kolekci Zena zrovinka já měl jako nr.1, takže pokud bych já kupoval Zena, tak právě tyto. O to víc mě zaráží, že je nemají vůbec. Možná mám jen špatný vkus. :) 600k by nemělo obchood s drahýma hodinkama ve velkém městě zruinovat.

 

Taky jsem pracoval v obchodě a objednat něco "nablind" bylo denním chlebem, protože jinak by šli lidi jinam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nesouhlasím, takové hodinky by měli ukázat. Proč je potom kupovat v kamenném obchodě? Mě jako zákazníka nezajímá, jaké mají čekací doby a kolik musí mít hodinek skladem. Jestli je problém v nemožnosti dodání, tak to pochopím, ale pokud chtějí zálohu, tak to asi nebude tn pravý problém. Navíc 50% je pokus o vtip. Chci koupit a pokud to obchodník chápe, tak mi vyjde vstříc. Pokud ne, tak taky může prodávat kulový, protože to lepší obchodník pochopí a sebere mu kšefty. Tyhle hodinky bych v kolekci Zena zrovinka já měl jako nr.1, takže pokud bych já kupoval Zena, tak právě tyto. O to víc mě zaráží, že je nemají vůbec. Možná mám jen špatný vkus. :) 600k by nemělo obchood s drahýma hodinkama ve velkém městě zruinovat.

 

Taky jsem pracoval v obchodě a objednat něco "nablind" bylo denním chlebem, protože jinak by šli lidi jinam.

 

Někde jsem četl, že má Zeno 150 modelů. Už ale nevím, kdo to psal a zda je to pravda.

Tedy bys nutil prodejce, aby měl skladem 150 modelů od Zeno, 100 od Festiny, 80 od QQ a dalších třeba 200 od Tissot?

To by byla cesta do pekel, řekl bych...

A to záměrně jmenuji jen levnější značky, u kterých je šance, že je bude prodávat i obchod na menším městě.

 

Vezmu to podle sebe - na fotkách se mi líbí skoro vše, v reálu se mi skoro vše nelíbí.

Pokud by objednávali na ukázku všechno, pro co se nadchnu, tak zkrachují během 14 dnů (i kdyby seděli na ropném vrtu) :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někde jsem četl, že má Zeno 150 modelů. Už ale nevím, kdo to psal a zda je to pravda.

Tedy bys nutil prodejce, aby měl skladem 150 modelů od Zeno, 100 od Festiny, 80 od QQ a dalších třeba 200 od Tissot?

To by byla cesta do pekel, řekl bych...

A to záměrně jmenuji jen levnější značky, u kterých je šance, že je bude prodávat i obchod na menším městě.

 

Vezmu to podle sebe - na fotkách se mi líbí skoro vše, v reálu se mi skoro vše nelíbí.

Pokud by objednávali na ukázku všechno, pro co se nadchnu, tak zkrachují během 14 dnů (i kdyby seděli na ropném vrtu) :D

 

Njn, ještě že jim nesestavuješ kolekce! :)

 

Každopádně jsou to jedny z mála "nóbloblekových" Zen. A věř tomu, že napotřetí by tě už z krámu hnali! Jo a těch QQ mají leckde i vícero typů než 80 :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...