Přejít na obsah

Zvláštní politika prodeje Zena


Honza49

Doporučené příspěvky

A ty - nepsal jsi náhodou tohle???

 

"Pekos - Dnes, 14:24

Máte samozřejmě ve všem pravdu. Já si dělám jenom prdel, nechápu ty špatný obchodníky, co nám nechtějí objednávat hodinky, když je chceme vidět. Vždyť nemůžou vědět, jestli je třeba nekoupíme. A za tu naději, co jim dáváme, by měli být vděčni! Do prdele, vždyť tu jsou pro nás, tak ať dělají, co chceme my, i když se to kříží s jejich obchodní politikou! Já je potrestám a budu jezdit objednávat do Vídně, Mnichova, Paříže..... Ale budu se hodně divit, až budou chtít zálohu!!!!!"

Psal! A pro méně chápavé jedince jsem zapoměl vložit :crying_anim02: Omlouvám se za to!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 81
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já nevím, ale skladové zásoby jsou (či by měly být) vytvářeny tak, aby pokryly většinu běžných poptávek.

 

Pokud tedy prodávám třeba Omegy, zcela logicky budu mít skladem Bondovky a podobnou masovku.

Ale nebudu držet skladem třeba Omega "stopky" (Olympic Split Seconds Chronograph).

Dělají se, pokud se nepletu, ve třech provedeních - bílé, žluté a červené zlato.

Kolik se jich asi tak za rok v ČR prodá? Hmmm???

Nějak si nedovedu představit, že by přišel nějaký (byť solidně vypadající) člověk a chtěl, abych mu přivezl všechny tři varianty, že se pak rozhodne, které mu půjdou lépe k barvě snubního prstýnku.

A že pokud nakonec zjistí, že těch 70mm průměru je moc, tak si nevezme žádné.

Jako sorry, přivezl bych je jen proti nevratné záloze.

 

Nevím sice, jak vypadá ten obchod se Zeno, o kterém psal zakladatel vlákna, ale asi neprodávají hodinky v cenách 100.000 Kč a více, ne?

Pokud je tedy Zeno v jejich nabídce TOP, pak chápu, že nepřivezou bez zálohy model za 30.000Kč.

Pokud by ale prodávali i Rolexky, pak je celkem pochopitelné, že hodinky za "pouhých" 30.000Kč je nijak neohrozí, když je zájemce neodebere.

 

Ještě k té výhodě kamenného krámu - pro mě je to výhoda ani ne tak proto, abych si hodinky vyzkoušel, ale spíše ocením, že si je pořádně prohlédnu, zda jim něco nechybí. Už jsem se setkal s tím, že třeba bod na lunetě (pozice 12) nelícoval úplně přesně s indexem na ciferníku. Jasně, na funkci to nemá vliv, ale neskutečně by mě to tam sralo. Takže jsem si je nekoupil. Při nákupu na internetu (třeba přes ebay) bych byl ale z výsledku smutný. Viz. třeba Grga a jeho škráblé Longinesky.

Upraveno uživatelem NIGHTinGALE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám pocit, že se tu pletou hrušky a švestky.

 

Je jasné, že obchodník nemůže mít skladem cokoliv. Jenže, pokud k němu někdo přijde a projeví vážný zájem o zboží, které si chce vážně koupit a on mu nemůže ukázat ani podobné zboží, tak je něco špatně. Pokdu si navíc řekne o 50% nevratné zálohy kvůli předvedení zajíce v pytli tak je to u mě kokot.

 

Foundryman může ukázat stejnou sedačku a na ni položit vzorek látky. To je u mě něco úplně jiného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám pocit, že se tu pletou hrušky a švestky.

 

Je jasné, že obchodník nemůže mít skladem cokoliv. Jenže, pokud k němu někdo přijde a projeví vážný zájem o zboží, které si chce vážně koupit a on mu nemůže ukázat ani podobné zboží, tak je něco špatně. Pokdu si navíc řekne o 50% nevratné zálohy kvůli předvedení zajíce v pytli tak je to u mě kokot.

 

Foundryman může ukázat stejnou sedačku a na ni položit vzorek látky. To je u mě něco úplně jiného.

 

A jak má ten obchodník vědět, že je zájem skutečný?

A to, že chci vidět v reálu něco, co se mi líbilo na obrázku, to je vážný zájem?

 

Jako sorry, ale když by za mnou někdo přišel, že viděl na internetu hezké Zeno a chtěl je vidět, tak mu je taky neobjednám. Logicky bych předpokládal, že si je chce osahat a pak objednat na tom internetu, kde je to levnější.

 

Myslím, že běžný zákazník obchodů s hodinkami vybírá ze sortimentu, který je na pultě.

Na internetu brousíme my, blázni z Chronomagu.

 

Ale možná jsem taky kokot, podobně jako ten prodavač :)

Upraveno uživatelem NIGHTinGALE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO
A jak má ten obchodník vědět, že je zájem skutečný?

A to, že chci vidět v reálu něco, co se mi líbilo na obrázku, to je vážný zájem?

 

Jako sorry, ale když by za mnou někdo přišel, že viděl na internetu hezké Zeno a chtěl je vidět, tak mu je taky neobjednám. Logicky bych předpokládal, že si je chce osahat a pak objednat na tom internetu, kde je to levnější.

 

Myslím, že běžný zákazník obchodů s hodinkami vybírá ze sortimentu, který je na pultě.

Na internetu brousíme my, blázni z Chronomagu.

 

Ale možná jsem taky kokot, podobně jako ten prodavač :)

NiGu to je profesionální deformace ;) ...... jít si něco osahat do kamenného krámu a potom to objednat na internetu je dost "laciné" i když to spousta lidí dělá ..... samozřejmě je otázka jak velký je rozdíl v ceně ..... otázky typu "proč je to u vás tak drahé, když na internetu to stojí méně" obchodníka jistě potěší :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

QUOTE(NIGHTinGALE @ 15.4.2008 - 21:03)

Jako sorry, ale když by za mnou někdo přišel, že viděl na internetu hezké Zeno a chtěl je vidět, tak mu je taky neobjednám. Logicky bych předpokládal, že si je chce osahat a pak objednat na tom internetu, kde je to levnější.

 

Zeno na netu neprodává. Jenom v kamenných obchodech.

Upraveno uživatelem Honza49
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

QUOTE(NIGHTinGALE @ 15.4.2008 - 21:03)

Jako sorry, ale když by za mnou někdo přišel, že viděl na internetu hezké Zeno a chtěl je vidět, tak mu je taky neobjednám. Logicky bych předpokládal, že si je chce osahat a pak objednat na tom internetu, kde je to levnější.

 

Zeno na netu neprodává. Jenom v kamenných obchodech.

 

V tento moment jich je na ebay.de rovných 90. Mám hledat další?

 

To je zase debata :suicide_anim:

Už je mi je to tak nějak i jedno, kde si kdo co koupí :(

 

Edit: Nové, přesně ten typ, co sem dával zakladatel vlákna. Cena o cca. 10.000Kč nižší, než v ČR. Za nové. Se zárukou.

http://cgi.ebay.de/ZENO-Magellano-Automati...1QQcmdZViewItem

Upraveno uživatelem NIGHTinGALE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zeno na netu neprodává. Jenom v kamenných obchodech.

Prodává, jen musíš vědět kde a neseženeš tam vždycky vše.

 

Jo a k těm zálohám: Kubson je taky u některých modelů vyžaduje a nemyslím si, že je to tak špatně. Když se ale vrátím k původnímu příspěvku, pak je otázkou, kolik hodinek v ceně 25-30k ten prodejce za rok prodá? Jestli méně než 10, pak IMHO příměr se Štěpánskou není zcela relevantní.

Upraveno uživatelem CzechJoker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO
Prodává, jen musíš vědět kde a neseženeš tam vždycky vše.

......... pak IMHO příměr se Štěpánskou není zcela relevantní.

není - také jsem psal něco o "malém" městě - zase na druhou stranu na malém městě nebývá tak silná konkurence jako v centru Prahy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na pohovky beru běžně zálohu 30% při objednání a to jsem velice mírnej - přece jen jsme spíš výroba a velkoobchod, maloobchod je jen taková přidružená činnost, když už to předvádíme obchodníkům, tak proč bychom neprodali lidem z ulice. Maloobchod bere 50% a víc a nikdo se nad tím nepozastavuje.

Zákazníků, kteří si dokonce objednají, dostanou zálohovou fakturu a pak zálohu nepošlou s tím, že si to rozmysleli, jsou houfy. Kdybych to dával rovnou do výroby, topili bychom se v neprodaných pohovkách. Hodinky jsou sice skladnější, ale ty peníze jsou stejné riziko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šmarjá tohle přece není o záloze, bavíme se od začátku o tom, že chtěl někdo něco vidět a měl zájem to koupit, pokud se mu to bude líbit. V obchodě mu neměli co ukázat, a chtěli po něm na předvedení zálohu 50%. Pokud obchodník uvažuje o zákazníkovi tak, že vše chce jen vidět a pak koupit na internetu, tak by to raději neměl dělat. Rozumím tomu u spotřební elektroniky, kde secena mění každý týden a u zboží, kterého jsou tuny. U hodinek za 30k tomu tak úplně nerozumím, tím spíš, že to má být pražský obchod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šmarjá tohle přece není o záloze, bavíme se od začátku o tom, že chtěl někdo něco vidět a měl zájem to koupit, pokud se mu to bude líbit. V obchodě mu neměli co ukázat, a chtěli po něm na předvedení zálohu 50%. Pokud obchodník uvažuje o zákazníkovi tak, že vše chce jen vidět a pak koupit na internetu, tak by to raději neměl dělat. Rozumím tomu u spotřební elektroniky, kde secena mění každý týden a u zboží, kterého jsou tuny. U hodinek za 30k tomu tak úplně nerozumím, tím spíš, že to má být pražský obchod.

 

Z textu jsem pochopil, že to byl obchod v Havířově, ale to je stejně celkem fuk.

 

Já mám dojem, že by spíše byla prodejná ta elektronika, kterou tu zmiňuješ, protože 30 litrů za televizi dá v dnešní době kde kdo, kdežto hodinek za 30 papouchů se až tak moc neprodá.

Navíc, hodinek za 30.000 Kč najdeš na trhu neskonale více, než televizí ve stejné částce.

Televize jsou si podobné, v očích běžného kupce se liší drobnostmi.

Hodinky za třicítku nekupuje úplně běžný člověk, ale fajnšmekr a ten si sakra vybírá.

 

Tohle téma je nekonečné, názorově se neshodneme.

 

Navrhuji udělat anketu: Byl prodavač kok*t? 1. Ano 2. Ne :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z textu jsem pochopil, že to byl obchod v Havířově, ale to je stejně celkem fuk.

 

Já mám dojem, že by spíše byla prodejná ta elektronika, kterou tu zmiňuješ, protože 30 litrů za televizi dá v dnešní době kde kdo, kdežto hodinek za 30 papouchů se až tak moc neprodá.

Navíc, hodinek za 30.000 Kč najdeš na trhu neskonale více, než televizí ve stejné částce.

Televize jsou si podobné, v očích běžného kupce se liší drobnostmi.

Hodinky za třicítku nekupuje úplně běžný člověk, ale fajnšmekr a ten si sakra vybírá.

 

Tohle téma je nekonečné, názorově se neshodneme.

 

Navrhuji udělat anketu: Byl prodavač kok*t? 1. Ano 2. Ne :D

Pěkný shrnutí Nigu :D

Ještě si představte, že by každej obchodník uvažoval tak, že zákazník k němu do obchodu přijde jenom omrknout svoje vyvolené a pak je koupí na netu. To by to pak všichni zabalili a prodávali jenom přes net. Noa my bysme si potom ty hodinky taky nikde neosahali. Takže všichni tady vlastně chtějí hodinky vidět v obchodě, ale nakupovat za internetový ceny...Ale tak to hold nejde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkný shrnutí Nigu :D

Ještě si představte, že by každej obchodník uvažoval tak, že zákazník k němu do obchodu přijde jenom omrknout svoje vyvolené a pak je koupí na netu. To by to pak všichni zabalili a prodávali jenom přes net. Noa my bysme si potom ty hodinky taky nikde neosahali. Takže všichni tady vlastně chtějí hodinky vidět v obchodě, ale nakupovat za internetový ceny...Ale tak to hold nejde...

No on si je ani nemusí kupovat na netu. Stačí když se na ně podívá a zjistí, že jsou moc malé/velké, škaredé či jinak nevyhovující a obchodníkoj zůstanou akorát oči pro pláč :giljotiini: . To si je pak může rovnou připnout na ruku, páč je nikdy nikomu za tuto cenu neprodá. Leda by je vyvěsil na Chronomag :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zeptám se tedy jinak, abych v tom měl konečně jasno.

Pak už do toho nebudu rýpat.

 

Zakladatel vlákna viděl hezké Zeno.

Pokud by mu je obchodník dovezl za těch 28.000Kč, což je ceníková cena a jemu se hodinky líbily a dobře seděly na ruce - koupí je za těch 28 tisíc nebo si je za 18 tisíc objedná třeba z toho ebay linku, který jsem sem včera vložil. V linku jsou nové, kompletní balení, záruka. Je zde spousta lidí, co by mu s ebay nákupem pomohla.

 

A poprosil bych upřímnou odpověď (pokud možno upřímnější, než kdyby byla od Standy Grosse). Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zeptám se tedy jinak, abych v tom měl konečně jasno.

Pak už do toho nebudu rýpat.

 

Zakladatel vlákna viděl hezké Zeno.

Pokud by mu je obchodník dovezl za těch 28.000Kč, což je ceníková cena a jemu se hodinky líbily a dobře seděly na ruce - koupí je za těch 28 tisíc nebo si je za 18 tisíc objedná třeba z toho ebay linku, který jsem sem včera vložil. V linku jsou nové, kompletní balení, záruka. Je zde spousta lidí, co by mu s ebay nákupem pomohla.

 

A poprosil bych upřímnou odpověď (pokud možno upřímnější, než kdyby byla od Standy Grosse). Děkuji.

 

Měl jsem ty peníze v kapse. Nákup na netu mi vadí kvůli pár věcem. Uplatnění záruky, občas dostaneš věc, která se někomu nelíbila a vrátil ji prodejci, některé prodejny nekomunikují, proto mi zůstala nefunkční baterka do mobilu, kterou jsem koupil na netu. Prostě na netu jsem schopen koupit hodinky za 5000,-. Dražší ne. Bál bych se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...