Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Když děláš z přesných cihel a udeláš si dobře základní pás, tak můžeš i bez ní ;)

Se 150cm se po lešení prostě tahat nebudu. A netahá se s ní nikdo, koho znám a koho jsem kdy potkal...

Byl jsem v životě už u dost staveb a vždy měl zedník 40cm a 150cm byla po ruce, aby si to mohl kontrolovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebudem Ta presviedcat, ale som presvedceny o svojej pravde. Ano, aj ja som raz videl murara robit s 50cm vodovahou. Nasledne prisiel stavbyveduci a ked to zbadal, hodil mu ju z 2. poschodia o zem s komentarom ze rovnako presne to zmeria aj podla svojho vtaka ;). Vsetci ostatni co som mal cest vidiet a poznat pouzivaju vacsinou 120cm. A ano, tych stavieb boli desiatky. Ludia co sa tym zivia - a nemyslim murarov. Ak aj nahodou murar (bez urazky, ale asi nemal byt raketovym inzinierom ked robi murara, a proste nie vsetky suvislosti mu zacvakavaju) mal napad robit s niecim inym, tak statik / zodpovedny stav. inzinier mu to velmi rychlo vysvetlili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebudem Ta presviedcat, ale som presvedceny o svojej pravde. Ano, aj ja som raz videl murara robit s 50cm vodovahou. Nasledne prisiel stavbyveduci a ked to zbadal, hodil mu ju z 2. poschodia o zem s komentarom ze rovnako presne to zmeria aj podla svojho vtaka ;). Vsetci ostatni co som mal cest vidiet a poznat pouzivaju vacsinou 120cm. A ano, tych stavieb boli desiatky. Ludia co sa tym zivia - a nemyslim murarov. Ak aj nahodou murar (bez urazky, ale asi nemal byt raketovym inzinierom ked robi murara, a proste nie vsetky suvislosti mu zacvakavaju) mal napad robit s niecim inym, tak statik / zodpovedny stav. inzinier mu to velmi rychlo vysvetlili.

OT eskimaku_ na IGLÚ není potřeba vodováhu  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové nemáte někdo známého v Heluzu?Mám objednané stropnice a komín ale dodání je až 22.10.Kdyby mě s tím někdo dokázal pomoc byl bych moooc rád. Domluva přes SZ.

 

Odesláno z mého SM-J510FN pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když děláš z přesných cihel a udeláš si dobře základní pás, tak můžeš i bez ní ;)

Se 150cm se po lešení prostě tahat nebudu. A netahá se s ní nikdo, koho znám a koho jsem kdy potkal...

Byl jsem v životě už u dost staveb a vždy měl zedník 40cm a 150cm byla po ruce, aby si to mohl kontrolovat...

Dlouhou vodovahou nekontrolujes jen vodorovnost ale i svislost, to s 40cm prckem neudelas, leseni jsem mel na stavbe az na fasadu, hrubou jsem delal bez

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V každém dobrém železářství, hned vedle mezer do žebříku a digitálních kombinaček :-)

Abych nebyl o.t. - zdili jsme z broušených lícovek Helzuz na pur pěnu. Nechali jsme si založit podkladní pás od zakladače a poté již stačila poklepová vodováha 40 + občas kontrola svislosti 150 kou. Minimální nerovnosti již schovala naházka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som teda ozajstne murovanie zo starych normalok z buracky videl len par krat, z pouzitych pomocok mi utkvelo:

-kratka vodovaha, 40-50cm viac to nemalo

-vodovaha na hadicke

-olovnica

-nejake drevene pravitko alebo co

-snury na klincoch

 

mozno som daco vynechal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pamatuji si ze starých časů (je to už 35 let): můj strýc si nožem oškrábal dlouhou lať, pohledem zkontroloval, zda je rovná a šel s její pomocí zdít svůj dům. Dodnes v něm bydlí a občas spolu na ty časy vzpomínáme...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Dřív tyhle dlouhý vodováhy nebyly a kupodivu se stavělo i bez nich.

Keby niekto v dnesnej dobe postavil dom/objekt s takou presnostou ako "driv" tak mu to da investor zburat po prvom pohlade. Nehovoriac o detailoch, ak mas niekde moznost, pozri si aky bol pred 30 (40, 50) rokmi standard pre ukladanie dlazby a obkladaciek. Toho majstra co by ti to spravil rovnako dnes by si vlastnorucne zabil (ak by si to platil samozrejme). Upraveno uživatelem eskimak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...ozajstne murovanie zo starych normalok z buracky...

Obytnej barák s víc než jedním podlažím pro sebe bych z bouračkovejch cihel nikdy nestavil - neměly by se z bouraček správně stavit už jen zídky, kůlny apod? Vždyť to blbě váže...

 

Edit: hlavně bouračkový cihly mělo ekonomicky smysl používat v době levný lidský práce, dneska je to podle mé nesmysl.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, když se tu zmínily ty rolety, je lepší dát na jižní stranu rolety nebo žaluzie? Bude to jen na dvou oknech co směřují na jih. Bavíme se o předokenních roletách (žaluziích).

 

edit:  dům bude z ytongu a chtěl bch využít jejich systémové řešení. Pokud to je hloupost, tak mi to prosím rozmluvte :-)

Upraveno uživatelem shewcza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...