Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

M3maniac: všechno budeme dělat svépomocí. Omítky, elektriku, obklady, podlahu, plyn, instalatéřinu svěřím odborníkům. Je to bungalov 170m zastavěná plocha.

 

 

Tu hrubou bychom stihli, ale bojím se, že nestihneme zastřešit. Když nad tím teď tak přemýšlím, tak ta střecha by se dala dělat i v zimě, když nebude pršet. No uvidím. 

 

Tlačí mě i to, že jsem dostal slušnou nabídku na ytong a ta neplatí věčně. Pozemek nemám oplocený, tak je asi naivní si myslet, že tam vše zůstane. Místní stavebniny mi nabídly, že mi materiál uskladní a přivezou až si řeknu za 10 000kč bez DPH. (cena za dopravu na stavbu, od výrobce je zdarma, ale bez skládání. Těch 10 je už se skládáním)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, nechat Ytong na povětrnosti přes zimu bych se hodně bál - je to pórovitá betonová tvárnice - degradace vlhkostí, která ve tvarovce zmrzne (několikrát), postupuje hodně rychle. Ani nevím, jak by se to pořádně dalo ochránit - kdyby byla hotová střecha s hydroizolací/krytinou, tak by to chtělo aspoň vnější omítku. A ta se dělá blbě bez osazených výplní otvorů... Každopádně bych na to dával velký pozor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jak zabránit , aby nebyly mokré. Jak říkám, ty snahy jsem pozoroval celou předloňskou zimu u sousedů a bylo to beznadějné. A to měli červený střep. Ale zase s tou pitomou izolační vatou v cihlách. Prostě čerstvě po beskydsky fouklo a bylo po zakrytí. Já bych do toho nešel. Už tak je to proces, kde nikdy nejde všechno hladce. Proc to toho vnášet další rizikové faktory.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš pravdu, nemá cenu to uspěchat. Stejně bych si pomohl tak maximálně o 14 dní a to je nic. Ta hrubá stavba je fofr. Nicméně teď jsem si vzpomněl na typový dům který stojí v Brně 35let bez fasády z ytongu, takže to asi něco vydrží.

 

Toho bočního deště bych se zase tak nebál, nasaje to max tak do 2cm dál určitě ne. Horší by bylo kdyby na tu tvárnici pršelo z vrchu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

People: no ono to prave nebyva 1-2cm ale 10. Ide o to aby sily prenasane na hmozdinku posobili viac strihovo, nie pacili to von. Bal by som sa ze ta stena padne/vyletia kvadre. Samotna kotva v materiale to udrzi (pouzil by som chemicku, kvoli hrubke steny, a cim viac kotiev), ale ta stena je fakt tenka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebál bych se. 4 to v pohodě udrží. Dej jich pro jistotu radši 6-8, abys měl klidné spaní. Hlavně si vem nový vrták a koukni, jestli nehází, abys neměl díry moc veliké. Případně do každé díry dej spolu s hmoždinkou i kousek elektrikářské bužírky, aby to lépe drželo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

M3maniac: všechno budeme dělat svépomocí. Omítky, elektriku, obklady, podlahu, plyn, instalatéřinu svěřím odborníkům. Je to bungalov 170m zastavěná plocha.

 

 

Tu hrubou bychom stihli, ale bojím se, že nestihneme zastřešit. Když nad tím teď tak přemýšlím, tak ta střecha by se dala dělat i v zimě, když nebude pršet. No uvidím.

 

Tlačí mě i to, že jsem dostal slušnou nabídku na ytong a ta neplatí věčně. Pozemek nemám oplocený, tak je asi naivní si myslet, že tam vše zůstane. Místní stavebniny mi nabídly, že mi materiál uskladní a přivezou až si řeknu za 10 000kč bez DPH. (cena za dopravu na stavbu, od výrobce je zdarma, ale bez skládání. Těch 10 je už se skládáním)

No záleží kde pozemek máte, ono odvézt 60 palet cihel není tichá akce na 5 minut. Pokud bys to dal pod strechu tak není problém s deštěm. Ten barák ti jeste 10x zmokne nez budes mít finální omítku. Jinak taky jsme stavěli svépomoci co šlo, desku i střechu jsme si dělali komplet sami :-) A když jsi vzpomenu tak desku jsme dodělali koncem října a cihly nám navezli až v březnu ( za lednovou cenu ), přes zimu se aspoň sháněl matroš za levněji. Každopádně hodně štěstí a pevné nervy :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...