Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

Hele a neni to podle toho, že si tam na tu stavbu někdo dojde a pouští peníze na základě proinvestování do tý stavby? Takže uznal, že to tam prostě neni?

to už asi bude postavený. Buď je přestřelený odhad, odhadce může v určitých případech použít koeficienty a někdy je tam střílí od pasu, nebo někdo udělal chybu v bance. 

A s těma termínama tomu taky nerozumím. Ty máš schválený úvěr a banka ti ho stopla? Nebo řešíš schvalovačku na poslední chvíli?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Je to už postavený. Odhad přestřelený nebyl. Naopak... Ale je to kupované v insolvenci za nižší než tržní cenu. Musel jsem při podpisu smlouvy o smlouvě budoucí dát zálohu ze svého, banka řešila týden supervizi na odhad a teď čtyři dny před koncem lhůty na vyplacení zbytku peněz se rozhodla, že vyplatí max. 80% z kupní ceny, ne z LTV... Takže jsem rázem mínus 800tis. Což řešit čtyři dny před koncem lhůty, navíc týden před Vánocemi fakt super. Takže buď seženu peníze, nebo jsem mínus dům a mínus záloha 200tis. Super... :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jestli tam kvuli te insolvenci banka nevyhodnotila nejake riziko, ktere odhad snizilo, zavolej jim co bylo duvodem. Mohl bys zkusit jinou banku, ale na to asi uz nebude cas jak pises

Je to už postavený. Odhad přestřelený nebyl. Naopak... Ale je to kupované v insolvenci za nižší než tržní cenu. Musel jsem při podpisu smlouvy o smlouvě budoucí dát zálohu ze svého, banka řešila týden supervizi na odhad a teď čtyři dny před koncem lhůty na vyplacení zbytku peněz se rozhodla, že vyplatí max. 80% z kupní ceny, ne z LTV... Takže jsem rázem mínus 800tis. Což řešit čtyři dny před koncem lhůty, navíc týden před Vánocemi fakt super. Takže buď seženu peníze, nebo jsem mínus dům a mínus záloha 200tis. Super... :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

blackhead> bohužel, v kupní smlouvě je uveden datum pro vyplacení zbytku peněz 20.12...

Takže to už nestíhám nic, přestože všechny potřebné dokumenty mám a banka je dostala na zlatém podnosu.

Zkouším dát do kupy peníze prodejem hodinek, věcí, kol, motorky atd. a ještě čekám na možnost dofinancování ze stavebka.

No, uvidím, jak to dopadne. Každopádně mi to přijde nefér ze strany banky, ale to je život, nic s tím nenadělám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

financ> k tomu je potřebný souhlas jak správce, tak věřitele... Vzhledem k tomu, že na to dost spěchali a dali mi lhůtu jen měsíc, tak si nejsem jistý, že by to klaplo. Škoda, že banka řešila týden odhad, ztratil jsem zbytečně čas. To stavebko je asi jediné, byť ne zrovna ideální řešení. Asi nic jiného nezbude...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi schazi posledni papir pro stavebni povoleni... A jak uz to tak byva, na konci Vas nemuze cekat nekdo milej, hodnej, co Vam, navic takto pred Vanoci, pomuze a proste bouchne razitko, kdyz jde o uplnou kokotinu..Ne, ne, narazite na pi..., teda chci rici pani, ktera ma Mgr. pred jmenem a mate vymalovano.. Fascinuje me, jak ty urady spolu absolutne nekomunikuji, nic nevyresi, vse ukladaji Vam - doplnte, sezente, podejte, vyreste, potvrdte..  My tu jen tak budeme sedet u kafe a sledovat, jak Vam to jde... At jsem ale objektivni, tak me ted jedna pani urednice  prekvapila. Nebo spise vyrazila dech..! Jelikoz mi nesmirne pomohla, dokonce projevila nebyvalou miru porozumeni a vse rychle v radu dnu vyresila..  Tudiz cest vyjimkam  :notworthy:

Presto si ale myslim, ze dnesni stav uz vyresi jen bice.. Velke, masivni, dlooouhe bice..!!!  :chair: 

Upraveno uživatelem Axel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera sem byl na jednání ve Slovaktualu a zanechalo to na mě dobrý dojem. Má tady někdo od nich okna? Líbí se mi skryté kování a že si vyrábí profil. Jen nevím co si myslet o těch vlepovaných sklech? Máte někdo reálné zkušenosti? Díky

 

 

Edit: a taky je super, že vnitřek okenního rámu můžete mít místo bílé barvy, tmavě hnědou. Což je super, když člověk uvažuje o tmavé barvě oken.

Upraveno uživatelem shewcza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám to stejně, opravdu moc hezký dům.

 

Máro, v roubených stavbách se nevyznám, co je takový "to" nad okny v přízemí štítu? Takové ty výřezy do trámu? Na obou poslednich fotkách je to dobře vidět. Vypada to jako vycpaný vatou. Nepředpokládám, ze by ti přivezli nižsí okna než sis objednal, ani že plánuješ na podobný typ stavby předokenní rolety. Takže fakt nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...