Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

Teď budou krizové příští dva měsíce. Pak věřím, že kavkazak na pozemku bude dostatecne zabezpečení :-) a na podzim pořídíme druhého.

Řek bych, že i kdyby to bylo deset tisíc za kilo, tak se snad nenajde blbec , co by tam vlezl.

Foto z vlakna kdo má jakého psa: Barborka

post-13450-0-30703700-1549140788_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak dům krásnej, pes bezvadnej, služebák perfektní, ale ty okapy bych si fakt rozmyslel, koho znám tak všichni nakonec rezignovali... Nevěřil bych čeho jsou ti blázni pro kus mědi schopný. A to včetně trávení a střílení psů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V okolí šla na začátku (při výstavbě) do mědi polovina sousedů. Teď už měď nemá nikdo, kromě jedné výjimky, kde obyvatelé žijí a pracují doma a v podstatě nikdy není barák opuštěnej. Plus - abych nekecal - pár lidem zůstala měď na klempířským zakončení štítu, kde je to opravdu vysoko i na zloděje a není to moc čím strhnout. Po řadě krádeží, často opakovaných, lidi rezignovali a šli do titanzinku, plastu nebo poplastzinku. Kromě zmizelých svodů a žlabů, plus opruzu s pojišťovnou, je nejhnusnější ten pocit narušení soukromí. Prostě svině na pozemku, co se můžou kdykoliv vrátit. Nicméně my jsme příměstskej region, kde se tyhle věci děly, dějou a dít budou - u vás je to třeba jinak.

 

Radit, abys Máro zbytečně nelákal šmejdy na zahradu, už vzhledem k fotkám nemá smysl, tak jen doporučení - chce to dobrou pojistku, ať se zbytečně nenervuješ, pokud to přijde.

 

A máš to moc pěkný :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidím, že měď na střeše nesklidila velký potlesk...

Uvidíme jak to půjde. Příští tři roky bude 100% vždy někdo doma (moje na mateřské) , na zahradě dva tři psi. Já se toho nebojím. A když to někdo slohne, dám tam něco jiného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měděné okapy mám na baráku asi od r.2006,zatím vše v pohodě,a okapy jsou stále na svém místě..Nutno tedy dodat,že z okolních komunikací není barák téměř vůbec vidět.

post-27300-0-01885500-1549192833_thumb.jpeg

A nemalou zásluhu na tom jistě má také náš trhač,který by případnému zloději natrhl kaďák. :lol2: :lol2: :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepočítal jsem celé vlákno, takže se omlouvám pokud byl dotaz zodpovez.

Nakonec jsem se na "chaloupku" po "dohodě" s manželkou rozhodl nechat udělat dřevěná, nejspíš špaletová okna. Nemáte někdo tip na truhláře či výrobce optimálně na Moravě či Východní Čechy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... nebo se to řeší tak že se nechá žlab z mědi a svod z plastu do ýšky kam se de rozumě dostat .... tak se to řeší dost v Praze kupříkladu na bytovkách ... ono totiž k mědi nejde dát jinej kov ....

 

já dal raději pozink ... bo mám RD :-d a barák mi hlídá jenom jeden 45 kg Ridgeback a ne smečka hladovejch Dobrmanů :-d

Upraveno uživatelem Milan Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vúbec se tam ale nepíše, z čeho tam jsou okapy a svody :)

 

Jinak plocha pozemků kolem těch zámečků je teda něco. Škoda že se tam nenastěhovali zájemci - to by byla pro zahradní architekty uplně nová disciplína. Zámecké zahrádky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snad se Mára nebude zlobit, že se mu nacpu do vlákna se svým dotazem i já :)

 

Jakou součást nového baráku si stavím "pařboudu", je to samostantná stavba s garáží a garsonkou (zádveří, koupelna a obytná místnost). Aktuálně řeším podlahy a trochu se motám v tom, pro jakou skladbu a povrch se rozhodnout. Do garáže, vstupu a koupelny je to jasně beton + dlažba. Kde ale trochu váhám je obytná část.

 

Jedná se o místnost cca 3x6,5 m s kompletně prosklenou západní stěnou, kde je HS portál. Chtěl bych ji využívat jako pracovnu/domek pro hosty/místnost pro posezení s kamarády/... prostě cokoliv se bude zrovna hodit. Z toho i vychází, že topit se tam bude spíš nárazově, průběžně počítám s temperací.

 

S ohledem na využití bych byl raději, aby podlaha nebyla studená a neměla tendenci moc akumulovat, takže zvažuju, jestli neudělat suchou skladbu (hranoly s tepelnou izolací + OSB do kříže). Jako nášpapnou vrstvu buď nějakou formu přírodního linolea (mramoleum) nebo vyloženě dřevenou palubku.

 

Protože tam ale počítám s provozem i v botech, vůbec nevím, zda to je dobrý nápad. Z linolea strach nemám, máme ho v práci, kde je hodně velký provoz už cca 6 let a je pořád v pohodě, smrková palubka se ale bude prošlapávat, jen neumím říct jak moc. Mám rád přídordní podlahy a vlastně se mi líbí, když trochu žije s domem...

 

Pro představu přihazuju půdorys...

 

 

 

 

post-26116-0-82654600-1550323503_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi jsem byl v pařboudě jednoho znamýho v Brně. Docela intenzivně zatěžovanej prostor. Měl dřevěnou podlahu (aby padlí vojáci nenastydli od ledvin), a zvolil světlý dřevo s množstvím tmavejch vad (mraky suků různý velikosti). Kromě suků byla podlaha doškrábaná, a na hodně místech opálená od vajglů. Tohle všechno postupem času pod několika vrstvama tvrdýho laku. Výsledek vypadal skvěle... taková pihovatej a čárkovanej dizajn. Jediný co před pravidelným lakováním dělal bylo že zbrousil ostrý okraje škrábanců.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně to co píše martar by se mi líbilo a myslel jsem tím že podlaha "žije s domem" jen v sám jsem uvažoval spíš než o laku o hydrovosku (nevím jestli by to mělo stejnej efekt), ale i tak z toho mám trochu strach. Low cost varianta byla nechat jen tu OSB...

 

Anhydrid mě taky napadl jako možnost, ale nemám s tím zkušenosti jako uživatel - netuším jak moc je to studený nebo teplý, když v tom není podlahovka. Chtěl jsem právě něco co i v zimně, když to nebude super natopený nebude extra studený, případně se to rychle ohřeje. Uvažuju o kombinaci infra topení a klimě (takže vlastně TČ vzduch - vzduch).

 

To byl vlastně druhý dotaz, jestli tu někdo nemá zkušenosti s infra topením v koupelně a obytné místnosti (nemyslím ty starý ETA infráky v panelákových koupelnách), případně doporučení od koho si to nechat navrhnout (příkon, umístění, ...) a koupit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen OSB v žádným případě. Po chvíli to vypadá příšerně ať lakuješ jak chceš, údržba je skoro nemožná. Ty štěpky se začnou zvedat, no hnus. Známej si to kdysi dal jako lowcost řešení do zahradní chatky a za rok to vzteklej stěrkoval a přikrejval marmoleem. Do pařboudy bych volil dlažbu a pod ní elektrický rohože (mám v celým přízemí), zároveň si tak vyřešíš i temperování. Doporučuju hlavně na WC i sprcháč, dá to úplně jinou kulturu pravidelnejm cyklům :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslel OSB jako roznášecí vrstvu ...

 

jinak možnost když ne dřevo na rustikální styl - tedy hodně přírodní s hodně vadama aby to nebylo pak vidět a naopak to byla patina tak je možnost dát náhradu "linolea" a to vinyl ... jsou kvalitní zátěžové co opravdu ustojí i provoz v hotelu - gastru, takže v pohodě

 

já mám velkého psa co rád rasí podlahu tak jsem si dal do baráku kombinaci dlažba / vinyl / přírodní šutr .... a spokojenost

 

navíc je to teplý, tak až budeš poznávat nějakou kamarádku tak si a/ nezadřeš třísku do kolene b/ nechytneš vlka :) c/ nenastydnou ledviny ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Americkej to pochopil správně, psal jsem v druhým postu, že bych jako low cost mohl nechat OSB, ale díky moc za zkušenost, protože tohle mi zatím nikdo neřekl, byť už jsem to u pár lidí viděl, jen pokaždé jako velmi čerstvý řešení. Ve skutečnosti to loupání dává celkem smysl...

 

Vinyl jsem v minulosti zvažoval, než si ho pořídil kamarád, bez podlahovky je to studený až hrůza (nebo jsou rozdíly?). To marmoleum se mi líbí protože je plně probarvený v celé vrstvě a po letech hodně těžkýho provozu v botech u nás vypadá pořád v pohodě a prý jde dokonce i nějak lehce přebrousit a oživit.

 

Dlažbu s elektrickou rohoží jsem zvažoval, ale přijde mi to na nárazový topení nevhodný řešení (je to pomalý a má to dlouhou setrvačnost), proto ta kombinace klima + infra, ale zkušenost s tím taky nemám, proto jsem se na to ptal...Případně budu rád za názory/rady jak byste něco takovýho vytápěli...do koupelny s tou elektrikou počítám, ale i tam nevím jestli by nebyl infrák na strop lepší/rychlejší - ohřívá povrchy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas s Americkym ? dlažba a topný rohože!! (přenesená zkušenost z přesně takový stavby mého známého)

  • dlažba - existují dlažby, rozměrově třeba 1200x200 (mm), co vypadají jako prkna i strukturou. Dlažbu dycky umeješ!! A tam kde chceš sedět na zemi dáš kusovej koberec. Vypadá to luxusně, údržba jednoduchá, nevaděj psi, boty, červený víno, cíga, blitíčko...
  • topení rohoží - nejlepší varianta pro tenhle typ stavby. Minimální setrvačnost, topí rychle, dává se téměř pod tu dlažbu. Ideální ovládání = otočíš kolečkem, zbytek neřešíš=bez údržby, dá se indivindi nastavovat každá místnost (třeba koupelnu topíš, tam seš bosej, místnost ne, tam ses zrovna rozhod, že budeš v botách, venku akorát..tak co bys topil), pokládka jednoduchá, prostě samý klady. Podklad beton, polystyren.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...