Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

Dnes příprava na věnec. Koupil jsem tyhle šablony na ztracenej věnec. Dokonce se prodávají širší, který mají zevnitř zateplení. Jde to hrozně rychle, a je to přesná příprava. Sice o trošku dražší než dělat to z prken, ale je tam úspora v čase a v chlapovi, kterej by tam byl navíc.

post-36381-0-87676500-1555527536_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Kurňa všichni máte parádní lesíčky nebo lesy za pozemkem, jen já tam měl při nákupu slunečnice až za obzor... a lesíček jsem si musel vysadit sám. Pěkný místo, skoro jako Mára.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem celý den svařoval, poslední armovací koše. Po obědě jsme je naházeli na místa a do večera jsem zase svařoval. Zítra dopoledne to nachystám na neděli, kdy bych chtěl dokončit věnec. Zítra odpoledne budu regenerovat, protože toho mám fakt plný brýle. Doufám, že už nikdy nic stavět nebudu :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli jsou ty vápenné omítky na kameni jako u nás, tak z nářadí je potřeba jenom lopata - zajet s ní do libovolné praskliny a pak to odlamovat jak čokoládu.

Jinak já s ničím nezahýbal, je nám líto půlku usedlosti shodit a na opravu celé není střelivo, tak vyčkáváme. Začali jsme aspoň na zahradě sázet stromy a čeká nás připojování na obecní vodovod, bo studna teď na jaře vyschla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde to dobře dolů, ale jsou tam různý zazdivany otvory a místa kde je festovni omítka. Původně jsem chtěl také začít zahradou a vnitřek opravit příští rok, ale doma jsem byl prehlasovan, takže zahrada leží ladem a ladí se vnitřky. Dnes jsem tím vapenym bordelem naplnil půl kontejnerů. Zítra volno a od úterý znovu.

post-44633-0-16819900-1555873288_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My dnes vylili věnec, počasí bylo super až moc. Mám pěkně opálené brýle, vypadám jako medvídek mý Nakonec se tam vešlo 5.8m3.

Dělali jsme v sedmi lidech. Jeden hladil, dva stáli u míchačky. Jeden řídil "uencáka" a dva házeli ze lžíce rovnou do bednění, poslední podával věci, jezdil s lešením a vše co bylo potřeba. Byla to dřina, ale zvládli jsme to a já dnes můžu jít s dobrým pocitem spát, myslím že usnu ani nebudu vědět jak :-)

post-21215-0-81360200-1555875314_thumb.jpeg

post-21215-0-60000700-1555875329_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My dnes vylili věnec, počasí bylo super až moc. Mám pěkně opálené brýle, vypadám jako medvídek mý Nakonec se tam vešlo 5.8m3.

Dělali jsme v sedmi lidech. Jeden hladil, dva stáli u míchačky. Jeden řídil "uencáka" a dva házeli ze lžíce rovnou do bednění, poslední podával věci, jezdil s lešením a vše co bylo potřeba. Byla to dřina, ale zvládli jsme to a já dnes můžu jít s dobrým pocitem spát, myslím že usnu ani nebudu vědět jak :-)

No tvl... ,na věncovky nezbylo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pandice73: ale jo mohl bych si je koupit, ale prosím poraď mi v čem je to lepší a jakou věncovku mám koupit, když mám mít věnec 25x25cm a vnitřní nosná zeď má 25cm? Díky, potom si je hned poběžím koupit místo toho abych si s tím 3 hodiny hrál a za ušetřené peníze vzal rodinu na dovolenou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Pandice73: ale jo mohl bych si je koupit, ale prosím poraď mi v čem je to lepší a jakou věncovku mám koupit, když mám mít věnec 25x25cm a vnitřní nosná zeď má 25cm? Díky, potom si je hned poběžím koupit místo toho abych si s tím 3 hodiny hrál a za ušetřené peníze vzal rodinu na dovolenou.

Mozno to zle vidno, ale preco si ten veniec nezateplil aspon tenkym styrodurom? Alebo ten veniec bude mimo nad stropnym zateplenim?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...