Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Klucí, já jsem teď v zahraničí a všichni mi slíbili, že až se vrátím, že budu mít hotovo. Mno moc tomu nevěřím, ale snad většina klapne :-) pak sem "doufám" nasypu spousta fotek jak to mám pěkné :-)

Upraveno uživatelem mAra_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorac panove, ja jsem to tema zaparkoval, ze jde o pitomost a uz se sem nevracel.

Tak to trosku osvetlim.

 

Jsem mimom a myslel jsem 8 mistnout investici, tz 10M+, coz je uplne mimo real a myslitelnej budget.

Dum je na Praze 6 a je to vetknuta stavba, tz ma jako radovka se sousedy obvodove zdi., tak si vubec nedokazu predstavit rekonstrukci. Tu cenu mi nastrelil znamej co ma stavebni firmu s tim, ze by to sam realizovat nechtel. Ale bylo to jen jakoze u piva, tak jsem treba uplne mimo.

 

Pozar ani domolici na cerno neplanuji. Nicmene vlakno zacnu teda sledovat. Docela me to zaujalo a evidentne se da najit reseni vsude.

Jestli mate kontakt na nekoho, kdo by se na to podival a dokazal rict, co se s tim da delat, tak uvitam do SZ. Defakto si fakt predstavuju vse zborit a udelal znovu se zachovanim stejne fasady do ulice a uzasne moderni stavby smerem do vnitrobloku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj pánové,

Chci se vás zeptat, jestli někdo nejste nebo nemáte v záloze projektanta. Chce v Praze na Proseku opravit, zateplit stlavající barák a přistavit v přízemí cca 80m2 kostku, která bude přilepena ke starému baráku s garáží pod novou kostkou. Garáž stejný půdorys jako nová přístavba. 03/2018 jsem podepsal hypo, projektant na tom pracoval a teď mi tři měsíce nebere tel. Honim rychle někoho jiného, ale všichni jsou samozřejmě zasekaní. No a mně hoří koudel kvůli té hypo, jelikož se musí začít čerpat 03/2020. Potřebuju kompletní projekt vč. výkazu výměr, připravit projekt rovnou k zelené úsporám, samozřejmě skutěčné zaměření a ty věci okolo a v neposlední řadě zařídit stavební povolení. Mám teď jednoho pána rozjednaného, ale nic jistého.

Všem děkuji za pomoc, klidně SZ.

S díky Ondra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj pánové,

Chci se vás zeptat, jestli někdo nejste nebo nemáte v záloze projektanta. Chce v Praze na Proseku opravit, zateplit stlavající barák a přistavit v přízemí cca 80m2 kostku, která bude přilepena ke starému baráku s garáží pod novou kostkou. Garáž stejný půdorys jako nová přístavba. 03/2018 jsem podepsal hypo, projektant na tom pracoval a teď mi tři měsíce nebere tel. Honim rychle někoho jiného, ale všichni jsou samozřejmě zasekaní. No a mně hoří koudel kvůli té hypo, jelikož se musí začít čerpat 03/2020. Potřebuju kompletní projekt vč. výkazu výměr, připravit projekt rovnou k zelené úsporám, samozřejmě skutěčné zaměření a ty věci okolo a v neposlední řadě zařídit stavební povolení. Mám teď jednoho pána rozjednaného, ale nic jistého.

Všem děkuji za pomoc, klidně SZ.

S díky Ondra

 

Nechci te strasit, ale jestlize nemas hotovou finalni projektovou dokumentaci (pro vykaz vymere idealne mit provadeci projektovou dokumentaci), a tedy nemas nic podane na stavebnim urade, tak termin 3/2020 je nerealny.. Zelena usporam se resi az v prubehu stavby, ta tolik rozhodne nespecha, ale v projektu se s ni musi pocitat, aby dum odpovidal podminkam B0, B1, pripadne B2. 

Muzu Ti dat kontakt na meho projektanta, mimo jine dela pasivni domy  a vyresi za Tebe na klic i NZU, tedy pripravi kompletni dokumentaci a vypocty. Podat si to pak uz musis samozrejme sam.. Je ale z Brna, coz by ale nemusel byt takovy problem, obzvlast pokud bys mel po ruce zkuseneho cloveka, co obeha urady a vyridi stavebni povoleni. Ja tohle vse delal sam s tim, ze projektant vzdy doplnil, co bylo treba, nebo napsal vyjadreni atd. Stejne jsme se ale nevyhnuli asi 3 spolecnym navstevam na stavebnim urade. 

Navic sdili kancelar se zkusenym architektem, coz se taky muze hodit. 

Do SZ poslu kontakt a webovky. Ten termin je ale brutalni, tezko rici, jestli do toho nekdo vubec bude chtit jit.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

jen upřesním k té NZÚ. Pokud to opravdu bude přestavba stávajícího objektu (podlahová plocha nové části nebude větší, než stávající), tak se jedná o podoblasti A0, A1, A2 a A3 (Béčka jsou pro novostavby). A0 je většinou jistota a parametry konstrukcí po zateplení je možné vypočítat přesně a vcelku rychle. Parametr "procentní snížení roční potřeby tepla na vytápění" je při celkové rekonstrukci splnitelný jednoduše. V praxi většinou postupujeme tak, že navrhneme všechny konstrukce na parametry dle kategorie A0 a buď vyjde tato, nebo A1 a většinou se podaří i A2. Pokud je ale záměr jít do vyšších forem podpory záměrně hned (A2 či A3), je nutné opravdu energetický model a parametry všech konstrukcí spočítat před započetím rekonstrukce.

Obecné projekty na stavební povolení většinou neděláme. Pokud bys chtěl pomoci s NZÚ (energetika, projekt, administrace), mohu předat kontakt na kolegy ve firmě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten úložnej prostor v druhým patře závidím, tam se vejde všechno. A to jsem přitom spís vyznavač horizontálniho bydlení a ne vertikálního... Zajimalo by mne, jak je to s tepelnou pohodu teď v létě v té místnosti pod střechou, i kdyz tady můžou hodně pomoct ty vzrostlé stromy okolo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj pánové,

 

Pouštíme se se ženou do plánu stavby baráku. Pozemek máme kousek od Berouna.

Změna územního plánu probiha...

 

Tak řešíme pripojky:

- elektrika nebude problém,

- kanalizace cca 80m od domu (asi budeme kopat)

- voda taky stejně daleko, ale VAK Beroun nepovolí přípojku, bo nemaj kapacitu..

- plyn - daleko, nebude,

 

Proč takovej pozemek bez přípojek? Bylo to darem od rodiny. 7900m2 s jistotou, že nad nama nikdo stavět nemůže (vysokotlak) lokalizovany nad vesnici, kdy je kousek v UP a zbytek nám obec schválila a nový územní plán je ve fázi řešení.

 

Tak konečně k dotazu.

 

1) Máte někdo prosím tip na architekta, spolehlivého a šikovného, idelne s referencemi.

2) Doporučení na projektanta na přípojku kanalizace

3) Dobrého geodeta někde kolem Berouna/Praha Západ..

 

Díky moc.

 

PS: Budeme stavět malej bungalov s vlastní studnou a možná cistickou (min 140m2 zastavena/max 190m2 zastavěná). To ale až vyřešíme ofuky výše.

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

jen upřesním k té NZÚ. Pokud to opravdu bude přestavba stávajícího objektu (podlahová plocha nové části nebude větší, než stávající), tak se jedná o podoblasti A0, A1, A2 a A3 (Béčka jsou pro novostavby). A0 je většinou jistota a parametry konstrukcí po zateplení je možné vypočítat přesně a vcelku rychle. Parametr "procentní snížení roční potřeby tepla na vytápění" je při celkové rekonstrukci splnitelný jednoduše. V praxi většinou postupujeme tak, že navrhneme všechny konstrukce na parametry dle kategorie A0 a buď vyjde tato, nebo A1 a většinou se podaří i A2. Pokud je ale záměr jít do vyšších forem podpory záměrně hned (A2 či A3), je nutné opravdu energetický model a parametry všech konstrukcí spočítat před započetím rekonstrukce.

Obecné projekty na stavební povolení většinou neděláme. Pokud bys chtěl pomoci s NZÚ (energetika, projekt, administrace), mohu předat kontakt na kolegy ve firmě.

Ahoj, Tohle me moc zajima...chystam se k celkove rekonstrukci RD, ktery je dle energetrickeho stitku v kategorii D.

Mam architekta, ale mam urcite pochybnosti s jeho loajalitou co se tyka volby vytapeni (moc kope za jednu firmu dodavajici TČ) tak bych to chtel probrat s nekym nezaujatym...

Byla by mozna nejaka konzultace? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím jen teoretické. Ale letos na podzim nebo příští rok na jaře bych chtěl otestovat tzv. biodiverzní střechu (angl. biodiverse roof, brown roof). Myslím si, že je to mnohem vhodnější a rozhodně méně náročné na údržbu. Záleží, co tě nejvíce zajímá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímá mě, jaký systém skladby by byl nejlepší. Isover používá hydrofilní vlnu a cenově se to zdá jako skvělé řešení. Píšou cca. 1200 za m2. To moc není velký rozdíl oproti klasické pálené tašce. A např. Bauder taky má pěkné řešení. Jen je musím poptat. Jinak např. Greenville mě napočítala zelenou střechu na 3500 Kč za m2. To už je docela dost.

 

Jinak biodiverzní střecha je jen o skladbě rostlin. Což by se u extenzivní střechy dělalo hůře, ale šlo by to. Ale nejsem zahradník, abych věděl, jak vytvořit biodiverzitu.

Upraveno uživatelem fide
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při stanovení ceny záleží, co vše do ní počítáš. Jestli pouze vrstvy nad hydroizolací, nebo celou skladbu střechy. Výrobci minerálních vat ji samozřejmě použijí všude, kde to půjde. Stejně jako Isover to dělá taky Knauf: https://www.knaufinsulation.cz/postupy/zelen%C3%A1-st%C5%99echa/postup-zhotoven%C3%AD-zelen%C3%A9-st%C5%99echy-urbanscape

Je více možností, jak skladbu vytvořit a každá varianta má svá pro a proti (cena, zatížení střechy, množství akumulované vody atd.).

Biodiverzní střecha (resp. tzv. brown roof) není jen o skladbě rostlin, ale také o využití místních zdrojů, např. zeminy z vlastního pozemku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Knauf nedělá systém pro větší sklon než je 10 stupňů. Ma minerální vata nějakou nevýhodu? Cenově vychází asi nejlíp. Ještě jsem našel systém od Ekfrostu - http://www.ekrost.cz/sklon_strechy.html . Musím zvážit a poptat kolik by reálně stala střecha od konstrukce výš. Ta střecha ma cca. jen 110 m2.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...