Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Čerpadlo s ramenem má dosah cca 52m, jen je problém ze by to bylo stejně na dlouho s tím a cena je cca 8000 bez daně za hodinu. Tohle tedy padá:( to by asi vyšel levněji vrtulníku :D

 

Pokud to pozemní čerpadlo dostane takhle daleko, tak je to asi v pohodě. Převýšení tam je jen 2metry na výšku.

Sklopka je asi možnost, ale je to odhadem 40 kubiku a tohle by byl děs.

 

Tohle je na prd, protože to znamená základy, desku a pak vnitřní betony.

 

Sousedka má zahradu přes kterou by to asi šlo:) jen mix váží přes 30t a podle mě se bude bát o zahradu :) ale tím by si u mě hodně splhla :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čerpadlo s ramenem má dosah cca 52m, jen je problém ze by to bylo stejně na dlouho s tím a cena je cca 8000 bez daně za hodinu. Tohle tedy padá :( to by asi vyšel levněji vrtulníku :D

 

Pokud to pozemní čerpadlo dostane takhle daleko, tak je to asi v pohodě. Převýšení tam je jen 2metry na výšku.

Sklopka je asi možnost, ale je to odhadem 40 kubiku a tohle by byl děs.

 

Tohle je na prd, protože to znamená základy, desku a pak vnitřní betony.

 

Sousedka má zahradu přes kterou by to asi šlo:) jen mix váží přes 30t a podle mě se bude bát o zahradu :) ale tím by si u mě hodně splhla :)

 

By bylo po zahradě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To čerpadlo s hadicí dosáhne nesmysl. Tak přes tři tvoje zahrady :-)

Díky hned jsem krapet klidnější, tam počítám ze budou jen prachy navíc za ty trubky navíc, ale to je v pohodě, to uz bude pakatel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, celou dobu jsem na to házel bobek, že tepelné čerpadlo nepotřebuji, že stačí plyn a na co si přidělávat zbytečně starosti. Bohužel už to vypadá, že se mému okolí podařilo prolomit moji paličatost. Moc času už nezbývá, tak bych byl rád za rady na co se zaměřit, co nepodcenit nebo i na konkrétní TČ nebo výrobce. Chci TČ voda/ vzduch. Vím, že jsou lepší systémy, ale držme se tohoto prosím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já půjdu asi do ACONDu, podle všeho v ČR jsou cenově a kvalitou nejrozumnější poměr. Osobně vybírám zem-voda, byť by mi stail asi vzduch-voda. Chci to hlavně kvůli účinnosti a taky hluku, nebudu mít ale plošný registr, ale tzv. spinky - stačí vykopat jen jeden hlubší výkop cca 15m.

Dá se na to mrknout třeba u vodníků, ti mají stejný systém.

https://www.vodnici.net/2016/04/zemni-registr-a-dira-pro-retencku/

 

Pokud bude mít někdo doporučení na něco jinýho, co by se s cenou včetně registru vlezlo do 200k, tak budu rád za tip (nebo kdyby někdo z ACONDu byl tady a uměl by domluvit slevu pro kolegu chronomagora :D)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak já letos konečně pokročil. Je dobojována papírová válka a mám stavebko. 1.7 se koplo a ve středu 10.7 jsme vylili základovou desku, teď si 14 dní odpočine a poroste to nahoru. Pak sem hodím časosběr, jak bude hotový :)

f7e80138aa3166e45d74e47cdff26772.jpg

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přihodim si svuj poznatek k čerpadlum. Na předchozim baráku byl kolektor v zemi. První 3-4 roky paráda. Pak ale šla každým rokem účinost dolu a prostě to začlo v zemi promrzat a léto a deště nestačili. První rok na podzim jsme měli v zemi nějakých 7 stupňů na jaře nevím už přesně,ale nějak kolem 4. No a poslední rok v baráku jsme na podzim začínali s 0,8 stupně a na jaře už jsme byli dost pod nulou. Čerpadlo vrčelo téměř 7/24. Rakouská Firma co to dělala nám řekla,že zemní kolektor je nejůčinější ve vlhkém pozemku. Tchán to má trochu sofistikovanější. Střešní solary ochlazuje (studenej panel vyrábí víc)a to teplé medium přivádí do země k vedení topného kolektoru. Tomu to maká fantastisch jelikož na podzim má v zemi 30 stupňů. Další výhodou toho sistému je,že když jsou solary v zimě pod sněhem, zapne oběhové čerpadlo, pošle tu teplou vodu pod solary a sníh letí během chvíle dolu. Na baráku co stavíme teď dáme taky vzduch /voda. Prostě mi to přijde nejjednodušší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za tenhle praktickej post velkej dík, Bobe. Doteď jsem předběžně vymejšlel hlavně pravidelnou údržbu a zdravotní nezávadnost zemního registru (orosení při velkým rozdílu teploty plus veškerej jemnej organickej bordel (typicky pyl) ze vzduchu usazenej na stěnach registru = plísně), ale že to odebraný teplo v zimě a chlad v létě tak moc ovlivní teplotu půdy mě nenapadlo řešit, ačkoliv je to logický. Kromě snížený účinnosti by to mohlo mit vliv i na mikroklima a vegetaci na zahradě, zejména na vzrostlý stromy v blízkosti registru.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda ja jsem to aspoň z Bobova přispěvku pochopil tak, ze myslí plošnej horizontální registr. Možná jsem to pobral blbě.

 

Hasňo, prosímtě, jak máš pořešenou tu hygienu registru ty? Filtr na vstupu plus pravidelnej proplach dezinfekcí, tj. v nejnižším místě v technologický šachtě možnost jímání dezinfekčního média, nebo jak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo byl jsem z toho celkem rozčarovanej. První zimu kdy bylo patrné že se něco děje, kdy jsme to v obývacim pokoji nedostali s podlahovkou vejš jak na 21 sem si myslel že je v háji čerpadlo a nestíhá. Na jaře když přijeli servisáci a vytáhli si reporty tak bylo jasno. Dvoum známejm zamrzl vrt,tak jsem se v duchu smál, jak nám to nehrozí ale pak jsem protáhl ksicht. Měli jsme kolektor metr a půl hluboko, s metr a půl odstupama a ouha. Prostě dešťová voda a úhrn srážek nestačil na to,aby to přineslo tu potřebnou energii do země. Tím ale nechci každopádně nikoho zastrašovat. Určitě je to závislé na spoustě faktorů. Skladba půdy,vlhkost a svažitost terénu,spodní voda atd. Jen by se o tom prostě mělo mluvit. Ty sistémy nejsou zadarmo a je pak škoda si drbal hlavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neměl by někdo napsat Gretě? Právě jsme přišli na to, jak ochladit Zemi :D Každej povinně registr z dotací...

 

Edit: tak to jo, popletl jsem to, já řešim registr země vzduch jako letní ochlazování a zimní předehřívání, tj registr z trubek, kterým proudí vzduch do interieru. Klimatizace s provozem za par korun (za cenu spotřeby vestavěnýho, snadno vyměnitelnýho větráčku).

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě tohle taky zajímá, ale mámstarší barák a tuto zimu jsme protopil čistě 12 000,- Letos jsem ještě dozateplil zbylé dvě stěny (ale úsporu už tolik nečekám) a ať počítám, jak počítám tak se nemůžu dopočítat návratnosti. Teď máme starý stacionární litinový kotel a řízení od honeywellu tak právě propočítávám jestli časem kondenzák a nebo už TČ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, celou dobu jsem na to házel bobek, že tepelné čerpadlo nepotřebuji, že stačí plyn a na co si přidělávat zbytečně starosti. Bohužel už to vypadá, že se mému okolí podařilo prolomit moji paličatost. Moc času už nezbývá, tak bych byl rád za rady na co se zaměřit, co nepodcenit nebo i na konkrétní TČ nebo výrobce. Chci TČ voda/ vzduch. Vím, že jsou lepší systémy, ale držme se tohoto prosím.

 

Jardo, ak máš plyn dotiahnutý k pozemku moc nešpekuluj s TČ. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...