Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Sobota- neděle a horizontální kolektor položen. Celkem 400m všechno rýhovačkou. Uff

 

Edit: Firma nacenila položení za 45tis.

        místní bagrista nacenil na 36tis. + můj čas a práce

 

 

Nakonec jsme do toho šli sami a vyšlo to na cca. 6500kč (i s cestou) + náš čas.

vypadá to jako pořádné řádky na brambory.

 

přiznám se že jsem si v pátek nedokázal těch 400 metrů představit, ale takhle nalajnované to už nepůsobí děsivě :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sobota- neděle a horizontální kolektor položen. Celkem 400m všechno rýhovačkou. Uff

 

Edit: Firma nacenila položení za 45tis.

místní bagrista nacenil na 36tis. + můj čas a práce

 

 

Nakonec jsme do toho šli sami a vyšlo to na cca. 6500kč (i s cestou) + náš čas.

Ty voe, moc pěkný...

 

P.S. už chápu tu cenu - dělali to dva umrlci bez hlav... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pořád se peru s tím, jaký typ vytápění zvolit pro nový domek. Bude to klasická patrová krabice (zastavěná plocha cca 52 m2). Píšou energetická třída C. V projektu je plynový kotel. Já si nechal zpracovat nabídku na elektriku (už jsem to sem házel) - infrapanely, topné folie, topné kabely. Další přidaná varianta je krbová vložka.(už váhám, že se na ní vykašlu). 

Zatím mi projektant nedokázal říci, kolik by mě odečetli od původní ceny, kdybych se na plyn vykašlal. Úplně si mi moc nechce ještě připlácet cca 100tkč za elektriku a dalších min 100tkč za krbovou vložku a komín.

 

Jak byste to řešili? I do budoucna s ohledem na vývoj cen a takový ten známý poměr cena/výkon...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě že jsem vymýšlel chujoviny s elektrikou a krbovou vložkou. Po naceneni obou dalších variant by mě ta sranda vyšla docela dost. Což by zrušení plynu finančně nepokrylo. Proto se právě teď nejvíce přikláním k původnímu záměru plynu v projektu. I bez ty krbovy vložky. Teď sice krbovky máme, ale tam v tom malem prostoru bych ani nevěděl kam s nima.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sobota- neděle a horizontální kolektor položen. Celkem 400m všechno rýhovačkou. Uff

 

Jak hluboko máš spodní vodu? Známý si taky před lety pořídil zemní kolektor a dnes má na zahradě jen mechy a lišejníky. Postupně si vymrazil podloží, během léta v suché zemi teplo "nenateklo". Dostal se tak daleko, že v červnu měl na kolektoru -9°C.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je tam tohle plynový kotel Vaillant s ohřevem vody ale přesný typ nevím....

 

jak říká ex palič,plyn a šlus

 

máme kondenzační Vaillant,se 120 l zásobníkem a ekvitermní regulací,vytápěná plocha cca 350 m a naprostá pohoda,ani o něm nevím

 

...a jen pro zábavu 7 kw vložku v kachlových kamnech

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak, nepodlehnout modni vlne "bez krbu a tepla z ohne to neni ono". No offense proti majitelum krbu.

 

Nam dneska vylili anhydrit (na teplovodni podlahovku vytapenou plynem samozrejme :guitar: ), tak zas to bude v domecku zas o kousek hezci a bliz k finalizaci. Jeste cca. 2 mesice vydrzet a muzeme se pomalu stehovat zpatky.

Plyn a šlus. V tak malé zastavěné ploše sežere krb zbytečně prostor, zaplácne celý kout, nebo stěnu a navíc je to bordel, pruda a zbytečnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemůžu úplně souhlasit.

Naši měli kachlová kamna co měli barák, a tak moc se mi to líbilo, že jsem si to taky tak udělal.

A opravdu , je to pecka a nikdy bych neměnil. Používám to jen tak na občasné přitopení si.

Nejlepší to je, když člověk přijde domů z venku, kde jsou hromady sněhu - třeba z procházky se psama, a před tím než odešel si nachystal na zátop. Bomba.

 

Jinak pod anhydritem mám podlahovku v elektrice.

post-13450-0-46392300-1570123177_thumb.jpeg

post-13450-0-28986700-1570123184_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...