Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ono je to u samostatně stojícího plotu asi jedno, ale divím se, že se gabbioni běžně používají i jako protierozní nebo dokonce opěrné zdi, zrovna koukám na jednu tři metry vysokou, zadržující rostlý terén a na její horní hraně je parkoviště...

 

post-30813-0-35160200-1572333477_thumb.jpeg

 

Já zůstanu u starýho dobrýho modrýho betonu, na povrchu se spešl stěrkou a kvalitní barvou, a stříškou s okapničkou. Nevydrží jako římskémj beton z mořský.vody a vulkanickýho matroše tisíce let, ale 100 - 150 let zvládne hravě.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinými slovy, životnost drátu klidně 90 let, ovšem s výhradou svárů které jsou na něm co 10 centimetrů...

U nezatížené ohrádky bych se v tom zbytečně nepitval - M3Maniac je perfekcionista, čouhající šutry bude poctivě podlepovat epoxidem a do důchodu to ještě nejmíň 3x předělá  :speak_cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se na tom líbí, že je to v podstatě skalka s velkým množstvím dutin a může v tom žít řada druhů živočichů, zejména když se to nechá zarůst přísavníkem nebo břečťanem. Říkal dodavatel něco o snížení/zvýšení schopnosti košů odolávat korozi, když jsou gabiony porostlé vegetačním krytem?

 

Edit- @ Prochy68: jestli je to použito někde na český dálnici, je to další důvod k ostražitosti :D

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se na tom líbí, že je to v podstatě skalka s velkým množstvím dutin a může v tom žít řada druhů živočichů, zejména když se to nechá zarůst přísavníkem nebo břečťanem. Říkal dodavatel něco o snížení/zvýšení schopnosti košů odolávat korozi, když jsou gabiony porostlé vegetačním krytem?

Edit- @ Prochy68: jestli je to použito někde na český dálnici, je to další důvod k ostražitosti :D

Na pohled je to moc pěkný, ale jak říkáš, u opěrné zdi bych měl trochu obavy...asi dost záleží jak je to provedeno.

Jeden příklad je když se jede po rakouské dálnici směr od Mikulova na Vídeň, je tam několik vysokých opěrných zdí z gabionu a na jednom úseku je vidět jak se některé celé řady košů bortí :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se na tom líbí, že je to v podstatě skalka s velkým množstvím dutin a může v tom žít řada druhů živočichů, zejména když se to nechá zarůst přísavníkem nebo břečťanem. Říkal dodavatel něco o snížení/zvýšení schopnosti košů odolávat korozi, když jsou gabiony porostlé vegetačním krytem?

 

Edit- @ Prochy68: jestli je to použito někde na český dálnici, je to další důvod k ostražitosti :D

 

Tak nám to tady na cca 4 roky otevřeném úseku spadlo :-) , viz. : https://www.novinky.cz/domaci/clanek/dalsi-problem-eurovie-u-nove-cesty-spadla-cast-zdi-40046188 .

 

Ale nějaká zídka co nic nepodpírá, a drží pomalu gravitačně to musí vydržet desítky let ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, jsem rád, že jste tu otevřeli tohle téma inteligentního termostatu. Už asi dva měsíce řeším, co dát do domu. Dům má dvě podlaží, cca 250m podlahové plochy, 7 pokojů, vytápění plynovým kotlem a radiátory, pouze jeden okruh. Stávající termostat v obývacím pokoji propojeném s kuchyní a jídelnou, tudíž pokud se vaří, dívá na televizi, zkrátka žije dole, tak je tam teplo, obvykle kolem těch 23°C, ale nahoře v patře je chladno. Proto hledám způsob, jak topit tam, kde je potřeba, tj. osadit radiátory (alespoň tam, kde je to nejvíce třeba) chytrýma hlavicemi a inteligentním termostatem topit vždy tehdy, když je to někde potřeba...

Celkem se mi líbí to Netamto, ale zatím to vychází asi nejdráž.

Budu rád za vaše zkušenosti, děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sel bych do netatma s hlavicema, bejvaj na to akce, tak se ti treba podari nejakou vychytat. Ja to mam bez hlavic, jelikoz mam podlahovku.

Chlapi, jsem rád, že jste tu otevřeli tohle téma inteligentního termostatu. Už asi dva měsíce řeším, co dát do domu. Dům má dvě podlaží, cca 250m podlahové plochy, 7 pokojů, vytápění plynovým kotlem a radiátory, pouze jeden okruh. Stávající termostat v obývacím pokoji propojeném s kuchyní a jídelnou, tudíž pokud se vaří, dívá na televizi, zkrátka žije dole, tak je tam teplo, obvykle kolem těch 23°C, ale nahoře v patře je chladno. Proto hledám způsob, jak topit tam, kde je potřeba, tj. osadit radiátory (alespoň tam, kde je to nejvíce třeba) chytrýma hlavicemi a inteligentním termostatem topit vždy tehdy, když je to někde potřeba...

Celkem se mi líbí to Netamto, ale zatím to vychází asi nejdráž.

Budu rád za vaše zkušenosti, děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, jsem rád, že jste tu otevřeli tohle téma inteligentního termostatu. Už asi dva měsíce řeším, co dát do domu. Dům má dvě podlaží, cca 250m podlahové plochy, 7 pokojů, vytápění plynovým kotlem a radiátory, pouze jeden okruh. Stávající termostat v obývacím pokoji propojeném s kuchyní a jídelnou, tudíž pokud se vaří, dívá na televizi, zkrátka žije dole, tak je tam teplo, obvykle kolem těch 23°C, ale nahoře v patře je chladno. Proto hledám způsob, jak topit tam, kde je potřeba, tj. osadit radiátory (alespoň tam, kde je to nejvíce třeba) chytrýma hlavicemi a inteligentním termostatem topit vždy tehdy, když je to někde potřeba...

Celkem se mi líbí to Netamto, ale zatím to vychází asi nejdráž.

Budu rád za vaše zkušenosti, děkuji.

 

Osobně si myslím, že bys měl nejdříve pozvat topíky co ti to dělali, aby stavávající systém vyregulovali. Zakopaný pes bude nejspíše v umístění termostatu, není nejvhodnější - ideálně se vybírá místnost, u které je předpoklad konstantní teploty, což kuchyně/obývák není. Při jednom okruhu, není potřeba zbytečně utrácet za el. hlavice atd., které ti problém nejspíše nevyřeší. Tak či onak, je můj názor, že je potřeba začít regulací systému a teprve na funkčí soustavu hledat uživatelsky vhodnou regulační nástavbu, bude-li ještě potřeba.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ktera mistnost je na umisteni termostatu idealni?

Osobně si myslím, že bys měl nejdříve pozvat topíky co ti to dělali, aby stavávající systém vyregulovali. Zakopaný pes bude nejspíše v umístění termostatu, není nejvhodnější - ideálně se vybírá místnost, u které je předpoklad konstantní teploty, což kuchyně/obývák není. Při jednom okruhu, není potřeba zbytečně utrácet za el. hlavice atd., které ti problém nejspíše nevyřeší. Tak či onak, je můj názor, že je potřeba začít regulací systému a teprve na funkčí soustavu hledat uživatelsky vhodnou regulační nástavbu, bude-li ještě potřeba.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ml.> systém vyregulovaný je, ale je problém jak říkáš, v onom umístění termostatu. Problém je, že jsem koupil nedokončený dům a pouze jej dokončoval, tj. už bohužel některé věci byly dané a jsem už nucen řešit kompromisy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo si to kup v eshopu, vyzkousej a kdyz to nebude podle tvych predstav, tak to vrat.

Já ml.> systém vyregulovaný je, ale je problém jak říkáš, v onom umístění termostatu. Problém je, že jsem koupil nedokončený dům a pouze jej dokončoval, tj. už bohužel některé věci byly dané a jsem už nucen řešit kompromisy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...