Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

Afri: ak das termostat do najteplejsej miestnosti tak kotol bude ovela castejsie vypnuty a chladnejsie miestnosti nestihne vyhriat uz vobec. Predstav si ze das termostat do podkrovnej miestnosti prehrievanej cez stresne okna slnkom. Pocas slnecneho dna (aj ked bude vonku zima) sa termostat takmer nezapne. A vo zvysku domu bude komplet kosa.

 

Jasný, napsal jsem špatně nejteplejší místnost, bral jsem to podle sebe. Ta místnost se musí vychytat, jako já ho mám v obýváku, která je sice nejteplejší místnost, ale my tam zároveň hodně větráme, nebo máme mikro, takže nám to tam prostě vyhovuje na chod celého baráku. Každopádně ta místnost kde máš termostat by neměla být chladnější než ostatní místnosti kde chceš mít vyšší teplotu......je to alchemie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Přesně tak, to je právě můj problém, kdy je termostat v nejteplejší místnosti - obýváku a tak kotel netopí a v patře se tím pádem místnosti nevytápí do té doby, než spadne teplota v obývákojídelnokuchyni, což je až v momentě, kdy buď hodně vyvětráme nebo místnost opustíme a tím pk začne v místnosti klesat teplota...

Takže to má asi jen dvě řešení -  buď umístit termostat někam jinam (chodba, patro atd) nebo osadit do patra wifi hlavici s požadavkem na teplotu a dole to uškrtit termostatickou hlavicí...

Tak jako tak se nevyhnu výměně termostatu, jde asi jen o to, zda zvolit vyzkoušení pouze nového umístění nebo nechat umístění stejné a doplnit jej o tu hlavici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Honeywell co teď čtu umožňuje propojení více termostatů ve větších domech, nevím jak to funguje, ale možná by se to chtělo informovat. Hoši, já byl tak spokojený, možná až moc...přijel dnes nějaký dement s firmy, co mě ho sprovoznila, že mu nesedí nějaké údaje z měření a musí to zopakovat. Rozebral úplně nový kotel, u toho samá pí..., protože mu to nešlo složit a prý no, už je to ono. Odjel, telefon nezvedá, a já nevytáhnu teplotu nad dvacet stupňů. Kotel jede čtyři hodiny v kuse a radiátory vlahý.. Zítra jedu k nim na firmu hned z rána a ten dostane čouda, že se z toho normálně posere. Omlouvám se za můj slovník, ale já jsem normálně tady rozpalenej úplně do ruda. To je asi jediné, co nás tady hřeje :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ZJ> přiškrtit aktuálně není dole co, když kotel skoro celé odpoledne netopí... Teplota je na termostatu nastavena teď aktuálně na 24,5°C aby ten kotel alespoň večer sepnul, protože jak je ta místnost dole celé odpoledne obývaná, vaří se tam, je zaplá hi-fi, tv a tak podobně, tak je tam pořád teplo...

 

Afri> a koukal jsi, na kolik máš nastavenou teplotu vody do topení? Jestli Ti ji snížil na 30-35°C, tak budou pořád vlahé... Já taky zkoušel nastavovat nižší teplotu vody, aby jel kotel sice déle ale na nižší výkon, ale moc to nefungovalo, takže aktuálně mám na vodě nastaveno 53°C a funguje to dobře, když teda není dole v obýváku moc teplo a termostat spíná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

speslmbcz

 

Mel jsem to do vcera uplne stejny.. termostat v obyvakokuchynojidelne, nahore se topilo jen kdyz sem vetral jak magor co 2hodiny aby klesla teplota..

Vcera sem prehodil termostat do patra, v patre ted stala teplota kterou pozaduji a dole mam 23-24 (chci 23+) stupnu.. jeste ladim jak nastavit hlavice, ale je to mnohen lepsi reseni nez bylo doposud..

Vyzkousej nejdriv ten termostat a pak az wifi hlavice atd.. ja sem stim po 1 dnu maximalne spokojenej :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ZJ> přiškrtit aktuálně není dole co, když kotel skoro celé odpoledne netopí... Teplota je na termostatu nastavena teď aktuálně na 24,5°C aby ten kotel alespoň večer sepnul, protože jak je ta místnost dole celé odpoledne obývaná, vaří se tam, je zaplá hi-fi, tv a tak podobně, tak je tam pořád teplo...

 

Afri> a koukal jsi, na kolik máš nastavenou teplotu vody do topení? Jestli Ti ji snížil na 30-35°C, tak budou pořád vlahé... Já taky zkoušel nastavovat nižší teplotu vody, aby jel kotel sice déle ale na nižší výkon, ale moc to nefungovalo, takže aktuálně mám na vodě nastaveno 53°C a funguje to dobře, když teda není dole v obýváku moc teplo a termostat spíná.

60C. Kdepak, ten inženýr rozjebal něco přímo v kotli. Ten ohřeje na 63, ale jako by pak neměl sílu to poslat to okruhu, nevím no...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Safra, nezávidím vám, kluci. Můj kotel kotluje, hlavice hlavicují, termostat termostatuje, když si ve spodním patře (v obýváku) nastavím na termostatu 21, tak tomu odpovídá v horním patře 21, když mám v ložnici a pracovně na radiátoru na termostatické hlavici číslo "3". Když to dám na plno, je tam cca 24-25 stupňů. A když je nááááhodou potřeba extra rychle zvednout někde teplotu (přelož: přijde neplánovaně dámská návštěva), zapnu klimatizaci na topení a během pár minut je v baráku sauna... :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Honeywell co teď čtu umožňuje propojení více termostatů ve větších domech, nevím jak to funguje, ale možná by se to chtělo informovat. Hoši, já byl tak spokojený, možná až moc...přijel dnes nějaký dement s firmy, co mě ho sprovoznila, že mu nesedí nějaké údaje z měření a musí to zopakovat. Rozebral úplně nový kotel, u toho samá pí..., protože mu to nešlo složit a prý no, už je to ono. Odjel, telefon nezvedá, a já nevytáhnu teplotu nad dvacet stupňů. Kotel jede čtyři hodiny v kuse a radiátory vlahý.. Zítra jedu k nim na firmu hned z rána a ten dostane čouda, že se z toho normálně posere. Omlouvám se za můj slovník, ale já jsem normálně tady rozpalenej úplně do ruda. To je asi jediné, co nás tady hřeje :-)

Tvl, Afri, drzim palce. Pri tvojom stasti a prihodach mi vobec nepride nemozne ze kotol zacne topit o 5stupnov kazdu hodinu viac, o polnoci zacne z radiatorov sycat para, o 4:00 rano jebne zasobnik v kotly, unikne voda, skratuje elektrinu, vyhodi hlavne istice v jadrovej elektrarni... A ked k tebe pojde servisak, padne celom do tej vriacej vody a zlezie mu z celej hlavy koza... Fredy Kruger hovno.

Uff.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvl, Afri, drzim palce. Pri tvojom stasti a prihodach mi vobec nepride nemozne ze kotol zacne topit o 5stupnov kazdu hodinu viac, o polnoci zacne z radiatorov sycat para, o 4:00 rano jebne zasobnik v kotly, unikne voda, skratuje elektrinu, vyhodi hlavne istice v jadrovej elektrarni... A ked k tebe pojde servisak, padne celom do tej vriacej vody a zlezie mu z celej hlavy koza... Fredy Kruger hovno.

Uff.

No, ještě že jsem si to přečetl až teď jinak bych nespal :-) Ráno v baráku devatenáct, Pat se radši hodil marod, abych ho tady neuškrtil a přijel Mat, který už tady má v kotli takto dvacet minut bez hnutí hlavu. Zkusím do něj za chvilku kopnout, jestli se neudusil splodinami. Vůbec bych se nedivil :-)

post-364-0-17292900-1573111206_thumb.jpg

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak co afri? Prezil to?

Asi ne, anebo já nevím :-) Kotel se dal dohromady, technik v pohodě, akorát že jsme po delším zkoumání zjistili že si nerozumí s termostatem Honeywell. Nevěřil jsem, ale po delším vysvětlení jsem asi pochopil. Zklamání, no nic, objednal jsem Protherm Migo, který se systémem ebus nebo co, bude prý ta nejlepší volba, protože byl přímo navržen pro tento typ kotle Protherm Panther Condens a dostaneme tak z něho to nejlepší. Aj, no ve zkratce, brzy mi z toho jebne, a tak pěkně to začalo.... Řekl bych že Protherm poslední dobou hodně zapracoval na tom, aby jsme kupovali i jejich termostaty, bacha na to, i přesto že jsou dobré.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...