Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Afri tak hlavne ze to bude slapat.. zima se blizi :-)

Hm, tak jasně, důležitý že teplo už je, teď to jenom vytunit... Tady nastal problém v tom, že je chytrý jak termostat, který zkouší šetřit, tak bohužel i kotel, který dělá to samé, ale vzájemně jim to tak trvá mnohem déle a spolkne víc plynu, než kdyby jeden z nich byl hloupej. No jo no, stalo se, teď už se jen modlit aby to už makalo s novým termostatem, už třetím :-) Jinak bude v sekci prodám do měsíce celý komplet, já opráším Fiskarsku a jdu do lesa....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, tak jasně, důležitý že teplo už je, teď to jenom vytunit... Tady nastal problém v tom, že je chytrý jak termostat, který zkouší šetřit, tak bohužel i kotel, který dělá to samé, ale vzájemně jim to tak trvá mnohem déle a spolkne víc plynu, než kdyby jeden z nich byl hloupej. No jo no, stalo se, teď už se jen modlit aby to už makalo s novým termostatem, už třetím :-) Jinak bude v sekci prodám do měsíce celý komplet, já opráším Fiskarsku a jdu do lesa....

a nemas k tomu kotli pripojene venkovni cidlo? to se obcas s termostatem pere ...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a nemas k tomu kotli pripojene venkovni cidlo? to se obcas s termostatem pere ...

 

Nemám. Ale určitě ho zapojíme u MiGa, kde kotel podle venkovní teploty upravuje teplotu vody a maká to dobře. Dneska hodinu na lince technické podpory Honeywell a stejně tak u Prothermu, závěr jasný, nemaji se rádi.

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co budeš Afri prodávat, ten termostat?

Všechno, již brzy :-) Termostat mám možnost vrátit ve 14denní lhůtě, ale jelikož my ty lidi v eshopu také hodně pomáhali, nic netajili :-), tak ti ho klidně nechám o pětistovku levněji. Kupoval jsem ho na dotshop za 3.990,-Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, my máme taky Tigra od Prothermu, ale podlahovku, radiátory jsou jen v koupelnách, a topí na teplotu podlahy. Servisák mi doporučil bezdrát za pár korun, je to Salus 091 FTLX+. Není to kdovíjak chytré, ale funguje super. Dal jsem to do nejchladnější obytné místnosti, což je jeden z dětských pokojů, a nastavil režim jednotlivých dní...od kdy do kdy se bude topit, a jaká bude denní a noční teplota...pak to zhruba měsíc ladil dle pocitu...a teď to jede, a nemusím si topení v podstatě všímat.

 

Ale chtěl jsem to jednoduché, bez fičur pro energo frikulíny :-)

 

Termostat není ani v ložnici, tam se netopí, ani v obýváku, protože je spojený s kuchyní, a tam je tepelných zdrojů až až, netopilo by to dobře. Navíc i velká tv vytvoří spoustu tepla které by ovlivnilo termostat.

 

Nevýhoda je, že to není připojené k mobilu, ani nevím jestli to jde :-) a nepočítá to spotřebu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bys k tomu termostatu koupit nějaký dobrý kabel. Třeba nějaký pětidevítkový Nordost, Cardas, nebo Kimber. A hned to bude mít čisté transienty.

přesně, je potřeba řešit to komplexně a nic nevynechat. kotel se projasní na středech a zjemní výšky, zvuk bude takový teplejší :)

a počkej co s tím teprve udělá bi-wiring trubek k topení!

 

předpokládám, že symetrické XLR v téhle řadě kotlů už jsou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To tu je skoro jako na ČVUT :-) ja nemám žádný termostat, žádné venkovní čidla a žiju. Když se trochu ochladí, tak udělám tři kroky do technické a na kotli podle potřeby přidám nebo uberu :-) jedu tak 5 let a spotřeba plynu pouze s podlahovkou včetně ohřevu UTV asi 15k za rok :-) Barak cca 250 m2.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně, je potřeba řešit to komplexně a nic nevynechat. kotel se projasní na středech a zjemní výšky, zvuk bude takový teplejší :)

a počkej co s tím teprve udělá bi-wiring trubek k topení!

 

předpokládám, že symetrické XLR v téhle řadě kotlů už jsou.

XLR jsou samozřejmostí :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

To tu je skoro jako na ČVUT :-) ja nemám žádný termostat, žádné venkovní čidla a žiju. Když se trochu ochladí, tak udělám tři kroky do technické a na kotli podle potřeby přidám nebo uberu :-) jedu tak 5 let a spotřeba plynu pouze s podlahovkou včetně ohřevu UTV asi 15k za rok :-) Barak cca 250 m2.

Tři metry do technický, já tři patra, termostat nutností :-) Takhle to nemůžeš brát, každý barák je originál a každý potřebuje svůj systém. Když slyším a čtu zkazky, co všechno firmy lidem za statisíce namontovali a nefunguje jim to, jak se soudí, tak je mi z toho zle a trochu doufám v to abych na tom nebyl stejně. V ČR má člověk tak nějak permanentní pocit, že ho chce někdo vojebat :-) Mě to celé dělá autorizák od Prothermu, tak snad se zbytečně stresuji. Nějaký šéf regionu mi dnes říkal, že všem tlučou do palice na školeních, že k Ebus systému doporučovat Protherm termostat, že ostatní nemusí správně pracovat. No a první tatar, vyberte si pane jakýkoliv termostat :-) Dnes mu to říkám, byl jsi na školení? Byl. A ty jsi neslyšel, že by to nemuselo správně makat? Ne. No, jo no, jsme jenom lidi, já si osobně prošel taky pár školeními a jediné co jsem si většinou odnesl byla pěkná opice :-) Asi to moc řeším....

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co dělá termostat? Já myslel, že zapíná a vypíná.

 

Já taky :-) No, zkusím to jak mi to vysvětlili, můj problém. Kotel má nějaké modulové řízení výkonu a začíná hřát pozvolna z vypnutého stavu, do plného výkonu mu to trvá asi čtyři minuty, chvilku jede naplno a pak vyhodnocuje situaci a dle toho řídí výkon, většinou zase po pár minutách ubere. Dělá to většina kotlů. Termostat jelikož není připojen přes Ebus vůbec nemá ponětí co se děje u kotle, pouze zapíná a vypíná dle vyhodnocené teploty v bytě. A zde je největší problém v Honeywellu, který si také vyhodnocuje různé věci, zkouší šetřit a mě když cítí trochu tepla, vypne. Těch cyklů je šest různých do hodiny, kotli by stačilo dalších cca deset dalších minut v plném výkonu, ale termostat ho prostě vypne a doufá v to že se místnost dohřeje. Termostat Prothermu díky Ebus ví, že mu má dát více času a výkon snižuje před dosažením požadované teploty, ale zásadní věc je, že ho nevypne. Navíc tam je dalších několik fíčurin okolo, že se teplota vody reguluje dle venkovní teploty a další, ale to je vedlejší. Termostat Honeywell je super, ale mě by fungoval buď kdybych měl předchozí model kotle bez Ebus systému a řízení regulace výkonu. Sám jsem s toho magor, ale potvrdil to jak Honeywell, tak Protherm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Manželka sa hnevá na reguláciu podľa vonkajšej teploty. Mám skoro 20 rokov klasiku,štvorcestný ventil a Komexterm regulátor.Pri lineárnej teplote nemá ten správny pocit, že niečo hreje. Preto si občas zakúrime v keramických kachliach. Máme ich v dvoch izbách a to sálavé teplo robí rodinnú pohodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem ten princip jednoho centrálního termostatu zatím nepochopil (a u rodičů manželky to zažívám každý rok jako nefunkční řešení ). Vždyť ty požadavky na teplotu jsou v jednotlivých místnostech v závislosti na čase tak rozdílné, že to snad ani nemůže fungovat.

 

Ráno chci teplo v koupelnách, v kuchyni/jídelně, kde se odehrává ranní rutina = 22, zbytek se ve stejnou chvíli vypíná na 17 (nebo míň, když se větrá). Když všichni zmizí z domu, všechno se utlumí a část se zapne až hodinu před příchodem manželky/dětí domů. Přijdou a v obýváku, koupelnách, dětských pokojích je teplo. Zbytek nikoho nezajímá.

 

Ve 20:00 jdou děcáky na 20, ložnice na 19. Zbytek se vypíná. Chodba jede furt na 18. Pracovna podle toho jak a kdy home office.

 

Olej, kotel Viessmann, 160 M2, pouze digitální hlavice na každém radiátoru, individuálně nastavené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kazdej barák je trochu či více odlišný. Nedá se v oblasti vytápění a jeho regulace dát jednoduché doporučení. Já jsem před deseti lety řešil vytápění a tenkrát mi topenář řekl, že v případě kondenzačního kotle s ekvitermni regulaci by vyloučil ze systému všechny termohlavice, dal jednoduché ventily, všechny je nechal plně otevřené, následně jednu zimu vychytal tepelnou pohodu v domě, zvolit optimální ekvitermni krivku a následně upravil na ventilech průtok v místnostech, kde chci nižší teplotu. Funguje to překvapivě dobře, ale mám celkem optimální dispozici

Upraveno uživatelem Dokusan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kotel má nastavené různé teploty v různé dny v různé časy. To samé hlavice na jednotlivých radiátorech. Tahle kombinace u nás funguje jak má.

 

Když jedeme přes Vánoce na 2-3 týdny pryč, naťukám datum na kotli a na hlavicích, když jsme pryč je v baráku kosa, když přijedeme, je teplo, jak jsme na to zvyklí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to že jsem si na letošek ještě připravil nemalý oříšek, jako by toho bylo málo :-) Zítra přijedou exšpérti, beru si den volna a plán je následovný- nainstalovat jiný termostat, který s kotlem nejlépe komunikuje a seřídit průtok radiátorů, což u dvaceti dvou kousků bude prý radost. Držte palce a bůh s námi :-) Jo, a táta vždycky říkal, učit se, učit se, učit se, no a já na to sral a spočítal místo topné plochy 450m2 nějakých 320m2...prostě mě nějaké místnosti vypadli z hlavy :-) Kotel by měl při změně průtoku vyhovovat, ale samozřejmě je tu i možnost výměny za silnější...jebne mi, ano, již brzy :-)

post-364-0-91639500-1573494933_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...