Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

Hm, to jsem si mohl myslet, co mi napíšete  :goof: Nové dřevěné podlaze jsem se právě chtěl vyhnout. No ale máte pravdu, patří tam nejvíc. Napořád to nepotřebuju, ono celé to stavení tam není napořád, ale chtěl jsem rychlejší a ne dražší alternativu k tomu dřevu. Jsem kancelářská krysa a jsem na to sám. Ale tak přinejhorším, jestli budou letos v práci bonusy, tak prasknou na brigádníky.

 

No veru neviem, či betón je zrovna lacnejšia varianta od tej skladby podlahy ako navrhol Pebe. Určite existujú aj iné alternatívy, dôležité ale je zachovať prievzdušnosť podlahy. Inak začnú múry ťahať vlhkosť čo nie je moc dobre.

 

Alebo potom podrezať múry a spraviť klasickú hydroizoláciu aj s betónom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

S dřevem impregnovaným proti škůdcům mi to vychází šul-nul, záleží na nějakých detailech, izolaci a tak... Jsem nalomený od starousedlíků, co jsem se bavil se sousedy, tak všichni mají v těcchle starých barácích na podlaze beton a opukové zdi zevnitř obložili sádrokartonem. Jako úplně ve všem se po nich opičit nechci, ale ten beton mě prostě zlákal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele tchán, kterej má barák ve vedlejší dedine mi říkal to samý, beton a sadros.

Nicméně tchán, který v zimě topi jen v jedné místnosti tam má vlhko, ani se to neprojevu na zdech, ale na oblečení atd. Uvnitř není vůbec příjemně a to ani v létě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sadrokartón na stenu bez hydroizolácia je cesta do pekiel. U nás v múzeu to takto spravili a škoda, že nemám fotky ako to za tým sadrošom vyzeralo keď to dali dole. No proste humus, pleseň bordel atď. Bol tam strašný puch keď tam človek vstúpil. 

 

Čiže za mňa betón rozhodne nie, radšej niečo vzdušné a na steny vápenno-sadrové omietky, rozhodne nie sadrokartón.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, akorát řeším elektroměrový rozvaděč na dva tarify. Jistič mám schválený 1x20A, ale chci časem rozšířit na 2x20A.

Chci normálně venkovní, volně stojící, na betonový základ, kapličku se mi stavět fakt nechce :)

Máte nějakou konkrétní radu, co koupit? Celý den sedím na internetech a už se v tom nějak ztrácím...

Upraveno uživatelem JaRooN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nadšeně sděluji, že rekuperace asi fakt funguje. Minimálně na vysoušení :-) s vlhkostí bojuji od té doby co jsem přilepil parotěs a zaklopil sádrošem. Do té doby jsem si myslel, že s vlhkostí nebude žádný problém (jak naivní). Když jsem přišel po práci na stavbu, byly zavřené okna, byla vlhkost vzduchu 90%. Dnes jede rekuperace necelých 20 hodin a po příchodu na stavbu mám vlhkost vzduchu 55% a zavřená okna. To jsem neočekával ani v těch nejhezčím snech. Teplo už je i v zadních pokojích, kam se ho nedařilo od krbové vložky dostat. Vím, že to nejhorší přijde až zatopím do podlahy, ale teď už se nebojím. Mohl jsem to napsat i do sekce co mě dnes potěšilo, ale tady to má větší smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teď budu řešit novou střechu a mám tak přes ni tak blbě vedenou přípojku a rýd bych se vyhl prostupu přes ni.

Přemýšlím, že to nechám předělat. To je nejspíš potřeba řešit s distributorem, předpokládám.

post-44633-0-80920800-1579615362_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad ten rozvadzac,... pokial je to aspon trochu na rane (u cesty, u chodnika atp) tak nesetri a si to normalne vymuruj z bielych tehal s riadnym betonovym deklom navrchu + betonovy zaklad aspon 60cm v zemi, cim bytelnejsie tym lepsie. Volne stojace cosi za par korun sa moze javit ako fajn riesenie, ale len do doby nez si na tom raz v noci okoloiduci opilec rozvinie zakladny tabor..... vyrazny murovany domcek tiez vyrazne viac odpudzuje neopatrnych parkovacov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přihodím pro ilustraci fotky z té chalupy, co jsem se tady ptal na rady. Beton je v kuchyni, chodbě a třetině jednoho pokoje, zbytek bylo to zpráchnivělé dřevo. Zdi 70 cm opuka, sem tam směs s cihlami a bobrovkami. Nechal jsem si projít hlavou, co jste mi napsali, a rozhodl se vymlátit ten starý beton a dát tam všude komplet dřevo.

 

post-14111-0-08997500-1579617211_thumb.jpg

 

post-14111-0-73655800-1579617238_thumb.jpg

 

post-14111-0-29140600-1579617297_thumb.jpg

 

post-14111-0-60079000-1579617365_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nas na chate bola hodne podobna situacia ako na prvom obrazku,... drevena podlaha (smrek) takmer 100 rokov na zemi vysypanej skvarou cca 40cm na smrekovych tramoch a ked sa davala prec, bola ako keby to tam dali vcera.

 

Ak je to vsetko v zasade suche, tak v podstate akakolvek trochu vetrajuca podlaha by mala byt v pohode, tym skor ak neplanujes moc zimnu prevadzku a netrapi Ta ze mozno budes v zime trochu vykurovat zemegulu. Vselijake prasarny sa daju napachat a ide vzdy len o to, kolko je tam nakoniec vody a aby mala ta voda kam miznut. Videl som napriklad zabkou udusanu zem na tom strk v nom plastove tramy a na nich OSB dosky prisrobovane a na tom nalepeny priemyslovy koberec.....a fungovalo to celkom dobre asi desat rokov, kym nedali namiesto koberca lino a aj potom to samo o sebe fungovalo relativne dobre bo OSB narozdiel od dreva voda zas az tak moc nevadi, ale na stenach sa objavili mapy no.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

WC samozřejmě né..já jen, že do země se dává KG, ale to má min 110 průměr a mně stačí 50. ale myslim, že i to HT v zemi v obsypu by mě mělo přežít.

S tím vykýváním nevím nevím. hrdlo je asi zalitý asfaltem nebo zabetonovaný a nerad bych rozjebal napojení na hlavní svodnou kanalizaci - ta je hned asi o metr dál. aby to jako někde neprdlo.

 

Pokud už to němáš vyřešené tak to jde určitě i odříznout tak jak píšeš a pak na tupý konec litiny napojit HT průměr 75 (to odpovídá tomu průměru litiny) pomocí té HT přechodky anebo pomocí univerzálních spojek. Zeptej se v nějaké speciálce na sanitu / vodoinstalace na typ spojek DC, SC nebo FIX. Jsou k těmhle případům určené a mohou být v zemi nebo zazděné. Je to oveřené řešení. Bude tě to stát, odhaduji, něco mezi 200 až 1000 korunami podle typu té spojky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teď budu řešit novou střechu a mám tak přes ni tak blbě vedenou přípojku a rýd bych se vyhl prostupu přes ni.

Přemýšlím, že to nechám předělat. To je nejspíš potřeba řešit s distributorem, předpokládám.

 

Martine, na preloženie musíš mať projekt a žiadosť. Keďže už to ideš rekonštruovať, moc by som nešpekuloval a rozhodne to prerobil do zeme. Výhodu máš, že to je kúsok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Martine, na preloženie musíš mať projekt a žiadosť. Keďže už to ideš rekonštruovať, moc by som nešpekuloval a rozhodne to prerobil do zeme. Výhodu máš, že to je kúsok.

Bohužel mě teď tlačí čas, střecha je ve špatným stavu a v březnu mi budou dělat novou. Tak jsem přemýšlel o dočasné stavenistni pripojce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak píše ďábel. S tím, že kapličku s elměrem a vstupním jističem bych postavil na hranu plotu a hned máš zároveň parádní sloupek pro branku a žádnej odečítač Ti už nepoleze za plot. Od plotu k baráku to máš fakt kousek, to zaškrábneš jak nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, já stavím v totální prdeli. Tam opilci prostě nechodí, jsem předposlední barák směrem do nikam Bude to 3 metry nad silnicí ve svahu. Před plaňkovým plotem. Takže fakt nebudu dělat žádné betonové harakiri. Udělám betonový základ, navrtám 4 díry, chemická kotva a šmytec...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...