Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

25 minutes ago, Prochy68 said:

Tohle bude varianta jestli neprojde chem.kotva

Odesláno z mého Lenovo TB3-850F pomocí Tapatalk
 

Skusil by som sposob urceny pre ytong, vid obrazok. Fisher ma na to vrtanie aj pripravok, no ide to aj bez neho, pripadne si ho vyrobit. Ciel jr urobit vnutri muriva kuzel, cim sa zvacsi plocha ktora kotvu drzi.

hqdefault (1).jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

On 4/19/2020 at 10:17 PM, sibirnaya said:

Ja letos buduju samostatne stojici pergolu, melo by to vypadat nejak takhle:

 

xl.jpg

Hledám něco podobného a nechal jsem si nacenit pro terasu 45m2 u baráku verzi se zasklením a posuvným zastíněním pod sklem, chtějí za to 1,1 mio včetně infra a LED, byla to první firma, co jsem našel, tak doufám najdu něco more reasonable;)

Upraveno uživatelem neuromancer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, neuromancer napsal:

Hledám něco podobného a nechal jsem si nacenit pro terasu 45m2 u baráku verzi se zasklením a posuvným zastíněním pod sklem, chtějí za to 1,1 mio včetně infra a LED, byla to první firma, co jsem našel, tak doufám najdu něco more reasonable;)

Moc bych nedoufal, mně na poloviční terasu chodí poloviční nabídky... Kam se sere stavba kompozit bazénu, pergola drží cenovej prim, nechápu ty ceny :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bioklimatický pergoly jsou krásný a zjevně i funkční, ale - kromě ceny - mi na nich vadí i to, že se na nich může leccos porouchat (a nakonec taky porouchá, v ten nejmíň vhodnej okamžik samozřejmě). Ja jak stárnu, tak se snažím jít všude, kde to jde, cestou "bezvstupový" funkčnosti. Tj přirozená ventilace, samospád apod. Jakmile jsou někde motorky, čerpadla, klimatizace, elektroinstalace, mechanika... tak to vyzaduje údržbu a je to potenciální budoucí problém pro mne nebo pro potomky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty v tubách kotvy už jsou podle mě dneska dělaný takhle všechny, složky se smíchají až v aplikatoru.
Tak dnes vyskousena testovacne chem.kotva a 6 šroub do tvárnice, čumím jak puk, drží to jako krava. Asi to prehodnotim a nezapustim to ani těch 20cm, jak jsem chtěl původně. Díky za tip, člověk se holt učí celej život.

Odesláno z mého Lenovo TB3-850F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super, radost dneska stavět, že?  Taky jsem poslední roky při rekonstrukci občas často hleděl co všechno dnes jde a jaký jsou materiály.

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, za mýho mladí nebyla pomalu ani příklepovka, kdy malba dělala mapy, tak se mydlilo mazlavym mejdlem, dneska kdo se nebojí, dá pomalu všechno.

Odesláno z mého Lenovo TB3-850F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to jo, já na chemickejch kotvách i spím. Myšleno tak. že šetřím nohy postelí. Mám obvodový zdi metr, vnitřní jak kde, od 80 do 40 cm. Drtivá většina kámen, slepenej jak vlaštovčí hnízdo na jílu. Pár cihel okolo oken. Vrtat to je zlý, drolí se to jak o život, každou chvíli mega dutiny. Až závitový tyče a chem. kotvy mi usnadnily život, nedám na ně dopustit:

DSC01387.thumb.JPG.5b7c4721fa53747262941ec475528663.JPG DSC01403.JPG.5e17c2e1e073420156f3faf3b000582b.JPG

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice nechápu, jakou to má výhodu nemít nohy u postele, ale líbí se mi, jak máš židle místo nočních stolků, stejně jsem to praktikoval na koleji :) ušetřilo mi to tenkrát trochu drahocenného místa s pár peněz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přece vysa-hadr robot se nemlátí do hlavy, ne? No a protože jsem nesehnal truhláře podle mýho gusta, tak si nábytek vyrábím sám. Jo, od rozkatrovanýho stromu až po vosk. Takže noční stolky taky v jasanu samozřejmě budou, počítám kolem roku 2022. Čas nevyrobím, no...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děda měl recht, já ale nejsem truhlář. Dělám to z nouze a pro radost, učím se za pochodu. Teďka už měsíc dělám kuchyň a min. další měsíc budu. Holt když si něco vezmu do hlavy, je se mnou potíž :-)

Upraveno uživatelem Americkej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...