Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Rozdělal jsem lepidlo mamut abych přilepil lištu, a on je černej!!! Vémola limited edition. Jsem po tom šáhl v obchodě aniž bych tušil.
Každopádně lepení černým mamutem je velmi . . . ummm . . .disturbing . . .  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen tak pro pobavení a abych si vylil srdíčko... Prolepené OSB desky s přelepenými spoji páskou tvoří v našem domku vzduchotěsnou rovinu. Dneska na stavbě jsem ale zjistil, že ta deska v ploše lehce profukuje.. Což znamená v těch více jak 70m2 průšvih. Jde o desku OSB 3 4PD od Eggeru. Tak jsem to hodil do vyhledávače a hned našel v prvním obchodě o 30kč/m2 dražší variantu od Eggeru řady TOP. No a tyto desky už v popisku mají parotěsnost, vzduchotěsnost, vyšší pevnost a jako bonus neobsahují formaldehyd. Takže teď mě čeká komplet nátěr latexem a budu doufat, že se provzdušnost OSB desky významně zlepší. Stále znovu a znovu se mi potvrzuje, že spolehnout se může člověk jen sám na sebe... Možná to byl ale záměr, aby byl důvod pro více práce :) No jestli se někdo chystáte na stavbu, tak silně doporučuji jen a jen svépomocí.. Ty stavební firmy jsou katastrofa, jak z mé zkušenosti, tak lidí kolem mě. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

8 minutes ago, Axel said:

Jen tak pro pobavení a abych si vylil srdíčko... Prolepené OSB desky s přelepenými spoji páskou tvoří v našem domku vzduchotěsnou rovinu. Dneska na stavbě jsem ale zjistil, že ta deska v ploše lehce profukuje.. Což znamená v těch více jak 70m2 průšvih. Jde o desku OSB 3 4PD od Eggeru. Tak jsem to hodil do vyhledávače a hned našel v prvním obchodě o 30kč/m2 dražší variantu od Eggeru řady TOP. No a tyto desky už v popisku mají parotěsnost, vzduchotěsnost, vyšší pevnost a jako bonus neobsahují formaldehyd. Takže teď mě čeká komplet nátěr latexem a budu doufat, že se provzdušnost OSB desky významně zlepší. Stále znovu a znovu se mi potvrzuje, že spolehnout se může člověk jen sám na sebe... Možná to byl ale záměr, aby byl důvod pro více práce :) No jestli se někdo chystáte na stavbu, tak silně doporučuji jen a jen svépomocí.. Ty stavební firmy jsou katastrofa, jak z mé zkušenosti, tak lidí kolem mě. 

 

 

Neodporucam nater latexom. Ani viac vrstiec neprekryje diery. Jedine foliu na celu plochu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozdělal jsem lepidlo mamut abych přilepil lištu, a on je černej!!! Vémola limited edition. Jsem po tom šáhl v obchodě aniž bych tušil.
Každopádně lepení černým mamutem je velmi . . . ummm . . .disturbing . . .  
Mluvil tu někdo o Vemolovi?
e28581b5ee6ae84409ea6cc48ebe4ef9.jpg

Odesláno z mého Lenovo TB3-850F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, eskimak napsal:

Neodporucam nater latexom. Ani viac vrstiec neprekryje diery. Jedine foliu na celu plochu.

Tak jinde se to doporucuje.. aplikace 2-3 vrstev by mela pomoci, folie by byla dalsi v poradi.. Prece jen latex je otazka tisicovky a muj cas.. Pak se urcite podelim o vysledek, jestli akce slavila uspech :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

40 minutes ago, Axel said:

Tak jinde se to doporucuje.. aplikace 2-3 vrstev by mela pomoci, folie by byla dalsi v poradi.. Prece jen latex je otazka tisicovky a muj cas.. Pak se urcite podelim o vysledek, jestli akce slavila uspech :) 

Aha, tak 3 vrstvy asi postacia, to ano. To ma ani nenapadlo ze by sa niekomu chcelo. Stale je to ale kompromisne riesenie. Parozabrana (folia) a znova pasky je v tejto chvili jedine 100% riesenie. Bohuzial, osb stoji za prd. Nepomohla by ti ani ta lepsia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, African napsal:

Ty voe, ten betonový plot je těžký jak sviňa, to jsem nečekal. Kůly jsme tahali ve třech přes celou zahradu, no masakr, ale už stojí, tak teď to musím patřičně oslavit :D

No tak jestli ste kuly tahali ve trech, rikas ze to byl masakr a pak si fotis plzen ... by me zajimalo co by rekl ten s dzusikem.:eek:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

12 minutes ago, zceyee said:

No tak jestli ste kuly tahali ve trech, rikas ze to byl masakr a pak si fotis plzen ... by me zajimalo co by rekl ten s dzusikem.:eek:

Kdepak, chlapi dali také lahváče, tady už připravuji s děckami fatru :guitar:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

30 minutes ago, rolas said:

Omlouvám se, že vám tady toto zasírám dotazem, který se stavbou tolik nesouvisí, ale nikde nemohu najít příslušný topic k tomuto. Je možné mít odpadní hadici od myčky dlouhou 3 metry, která by pak byla napojená na sifon? 

Nevidim v tom problem. Akurat nevyrob tou hadicou dalsie "sifony".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Axel napsal:

Jen tak pro pobavení a abych si vylil srdíčko... Prolepené OSB desky s přelepenými spoji páskou tvoří v našem domku vzduchotěsnou rovinu...

 

 

Niektoré dosky sa používajú na difúzne otvorenú konštrukciu, možno firma použila nevhodný materiál. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...