Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

Stěhování je brnkačka, já se v životě stěhoval zatím 5x (myšleno jen bydlení kde jsem byl nejméně rok), z toho 3x to bylo na vzdálenost nejméně 1000km ;) Pohoda, aspoň člověk uklidí bordel a přebytečný krámy, prostě co se vejde do kontejneru nebo lift vanu se vejde a jede to :)

Aktuálně mě interesuje off the grid bydlení a nejlépe ještě napůl krytý zemí . . . což by s těmi betonovými prefabrikáty možná šlo vykoumat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ale jo, to já všechno vím, vše je v pohodě, co se týká nás se ženou. Nechci to tu zbytečně rozebírat, ale naše dcera je na všechno dost citlivá, skoro všechno co se týká nějakých změn hůř snáší, bojí se cizího prostředí, poslední dobou i cizích lidí a tak. Je to vše od té doby co se jí rozjela epilepsie, je to jiný dítě. Tak z toho důvodu máme s manželkou trochu obavy ze stěhování. Když jsme byli podepisovat smlouvu v novém bytě, tak jsme dceru ani nedostali z auta. Tak asi tak. Ale to je do jiného vlákna....Takové tu vlastně ani není, ty jsou spíš na nějakým fóru matek...:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, Tom4 napsal:

Stěhování je brnkačka, já se v životě stěhoval zatím 5x (myšleno jen bydlení kde jsem byl nejméně rok), z toho 3x to bylo na vzdálenost nejméně 1000km ;) Pohoda, aspoň člověk uklidí bordel a přebytečný krámy, prostě co se vejde do kontejneru nebo lift vanu se vejde a jede to :)

Aktuálně mě interesuje off the grid bydlení a nejlépe ještě napůl krytý zemí . . . což by s těmi betonovými prefabrikáty možná šlo vykoumat.

 

Vypadá to zajímavě, ale nedovedu si představit život bez přípojky na vodu, elektřinu a internet. Další otázka je zateplení...chtěl bych vidět, jak tam je v lednu při venkovních -20 °C.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to poměrně obsáhlé téma, určitě ne žádný hobití domeček zakopaný v zemi nebo stavba jako pytle s pískem promazané jílem a podobný,
už slaměný dům je na mě až příliš :) níže na obrázku varianta z Austrálie pro ilustraci, na netu v AJ pod "earth sheltered house" je mraky inspirace.
No a tohle spojeno s off the grid se přímo nabízí. Vždy to bude kompromis, ale voda - studna pro pitnou + dešťová jako užitková + čistička (septik).
Elektřina pokulhává nejvíc, solární panely a baterie to nevyřeší, i když dnešní systémy už umí docela hodně. Kombinuje se to s prostým dieselagregátem :) 
jako vážně.
Internet vzduchem přes sim kartu pohoda, žádnej rychlík ale na většinu použití to stačí.
Atd., atd., tepelná pohoda v létě bez klimy je jasná, v zimě ta zemina udrží teplo, problém budou prosklené plochy,
i když budou na jih tak v zimě bude potřeba zdroj tepla a vyjma topení dřevem je to plyn a nebo nutnost elektřiny.

Ovšem tohle bude ideálně na místě s výhledem a to já rád :) 
 

richard-from-front-last-gimped_1_orig.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mokrý beton, stála tam voda, když jsem to večer fotil. Než dali stropy, tak dost pršelo. :) Jaké řešení pod panely máš na mysli? Pokládali je na maltu a jsou přivařené na platlích, které jsou zabetonované v podlaze, spoje mezi stěnami jsou tuším na montážní pěně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, díky za odpověď. Vypadá to (barva) jako tekutá hydroizolace, kterou jsem natíral sprchový kout :-). Jak bude řešená hydroizolace? Už je izolovaná přímo deska? Promiň, viděl jsem to tady na fotkách prvně v životě, tak se ptám možná jako talamach.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Anela napsal:

mate nekdo elektrokotel a kombinovany bojler (ohrivany elektrokotlem) a pouzivate to tak? nebo je kombinovany bojler zbytecny?

 

Mam elektrokotol a kombinovany bojler. Ma to vyhody aj nevyhody a tiez to zalezi na zapojeni sustavy.

 

Ja to mam nasprosto ze kotol strazi teplotu vody co sa vracia z okruhu a ked je chladna tak topi ked je tepla netopi cerpadlo bezi furt. Bojler je zapojeny ako dalsi radiator vez nejakych dalsich vyfinkundacii.

Vyhoda je, ze je to pomerne blbuvzdorne, zapnes kotol a mas teplo v baraku aj v bojleri + stale priechozi bojler bez termohlavice umoznuje cerpadlu kotla ktore chce bezat stale sa nezblaznit ak je nahodou v baraku teplo a termohlavice radiatorov sa zatvoria. V lete ked kotol nebezi tak si bojler topi elektrikou(a nepotrebuje cerpadlo). Este dalsia vyhoda je, ze sa bojler natapa vacsiu cast roka tym snekom a spirala sa tym padom nenej zanasa kamenom (a spirala kotla sa zanasa menej, bo tam je len jedna voda a ta sa da osetrit).

Nevyhody, v bojleri bude vzdy len najviac tak tepla voda ako v radiatoroch povedzme 50-55C, co je skoda kapacity bojlera, lebo ten znesie aj o hodne viac,... ale zas sa Ti decko neobari vodou z kohutika no :) Dalej v lete ked kotol stoji, tak sa musi snek bojlera zatvorit (mat tam ventil a nezabudnut nan) inak radiatory teplo z bojlera vytiahnu a budes si trochu vytapat barak bojlerom aj v lete.

Ten kotol s bojlerom pravda nemusi byt zapojeny len na hulvata jak to mam ja. Su aj kotle co maju separe vystup na teplu vodu vedla vystupu na topenie tam potom zalezi na schopnostiach toho kotla ci by dokazal v lete topit len do vody a neskodilo mu to. Ale na druhu stranu nie je zas o tolko drahsi a moze tam byt ako zaloha. Ja to mam na hulvata preto, ze vacsinou topim na tuhe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nenašel jsem žádné vhodnější vlákno a nové se mi zakládat nechce.

Řešíte anodu v bojleru?

Totiž vyběhl na mě z kalendáře úkol, že mám nechat zkontrolovat anodu v bojleru. Díval jsem se na internetu a výměnu bych asi zvládl i sám. Jen nevím jak ji zkontrolovat. Před dvěmi lety byl u nás technik a měřil na ní něco (proud, napětí?) s tím, že je ještě v poho a že se mám ozvat za dva roky a to je právě teď.

Nevíte jak ji zkontrolovat? Nebo ji mám rovnou vyměnit? Bojler má práve čtyři roky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechce se mi to tu moc prolézat. S přítelkyní se chystáme stavět a momentálně řešíme druh vytápění.
Budeme mít bungalov,cca 140m2 obytné plochy,zdivo ytong+zateplení . Topení bude podlahové.
Původně jsme chtěli kondenzační kotel a krb. Nakonec jsme plyn zavrhli,dále přemýšlíme na tepelným čerpadlem-vzduch voda.Zde už krb postrádá smysl. A nebo el.topeni +krb.U toho by šlo asi o folii,bez vody.

Krb jsme plánovali se vzduch rozvody,jen na pritapeni a z důvodu výpadku elektrické energie ať nemrznem.

Co by jste doporučili,zkušenosti?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...