Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

jo, tenhle postup doporucuju a schvaluju. 
my jsme na pozemku par stromu uz meli, vsichni nam rikali, ze budou muset pred stavbou pryc. nesel ani jeden, vsechny zustaly na miste. manzelna velmi peclive dba na to, abychom na upravy na zahrade nezapominali, jakmile to jde a vime, ze uz v danem miste upravy delat nebudem, dodelava se zahrada paralelne s domem.

presne jak pise martar, manzelka ma strach, ze bychom to pak uz nedodelali...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak u mne to bylo jednak dané nastavením priorit, a pak... ve stavebním úsilí byly pauzy způsobené tím, že jsem prinvestoval všechny finance a musel třeba pár dní ( nebo týdnů) čekat, než se účet vzpamatuje :) to se to pak zahradničí!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsme na tom podobně. Jak jsem tady po offtopic fóru trousil, sice máme na pozemku usedlost a stodolu v havarijním stavu, peníze aktuálně nejsou ani na pořádnou demolici, ale už jsou nasázené stromy a založeny nějaké záhonky. Plus ty stromy, co už tam byly. Ta zahrada bude dost užitková, takže stromy jsou ovocné, nějaký okrasný si tam ještě musím prosadit. Sekáme trávu, podstrojujem stromkům, likvidujem mšice, a přemýšlíme, jak se stavbou - máme už aspoň základní představu, ale zatím nikam nespěcháme - ono to ani nejde 🤷‍♂️

Šance, že se tam jednou natrvalo přestěhujeme, je zatím tak na 60%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 56 minutami, shewcza napsal:

To jste dobří já na to už nemám čas. Přijdu z práce a jdu makat. Potom je noc a jdu zase chrápat a tak pořád dokola.

delam to stejne (ale urcite nejedu takove bomby jak ty), akroat ze mi proste manzelka obcas zaradi do rozvrhu prace typu - tady vykopej jamu na strom, nebo vykolikuje kus plochy ke zryti. sazeni a upravu zahonu uz udelala sama. tri metry od baraku mame maliny

u nas asi byla nutnost ty hlavni terenni upravy udelat uz pri vykopu, protoze mame svazity pozemek a chteli jsme na nem udelat dve terasy. tak kdyz uz tam ten bagrista byl, nechali jsme to rovnou udelat. letos uz na tom manzelka ma zahony a zacina nejakou krasnou skalku :D

zahradu jsme nechali zarust prirozene, takze letos jsme meli nadhernou kopretinovou louku.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm, včera mě natáhli první stěnu do fasády. Práce krásná. V 1 rano nad našim městem průtrž jak prase a fasáda v <>.... Tenhle rok mě začínají práce na baráku znechucovat, co vytáhnu nářadí, tak chčije.

Upraveno uživatelem exBURN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, nenadelas nic v tomhleje stavebnik proti prirode malej pan. Vubec nejlepsi je, kdyz mas luxusne uzkou lzici vykopany v jilu presny zaklady a dopoledne pred tim nez maji zacit najizdet mixy s betonem prijde totalni plavak. Ze presnych zakladu 60w × 150h je najednou zaoblena strouha 90w x 90h a sterk pohrbenej hluboko v bahne... bezmoc... vsechno nasmlovany zrusit, znovu vykopat a bud investovat do bednení, nebo se smirit s mnohem vetsi spotrebou betonu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes hotovo. Všechny škvíry zadělané... Říkal jsem si... Tohle se dodělá a mám všechno hotovo! Sláva...

Pak mi volá ten co mi to dělal (ten samý co dělal i barák) a říká, tak co, máme hotovo, že? A s tím doděláním uvnitř jsme dost ušetřili a jsme dost pod rozpočtem. To by nám mohlo vyjít i na ten dřevník , co jsme se o něm tuhle bavili, ne?

Tak jsem mu to dnes odkýval, a dnes už mi poslal zálohovou fakturu a objednává dřevo...

Se picnu 😄

IMG_20200626_213911.jpg

IMG_20200626_213916.jpg

IMG_20200626_213930.jpg

Upraveno uživatelem mAra_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, kupuju developersky projekt, který už se blíží konci a požádal jsem o možnost studny na zahradě. Vrtanou už neudělají, ale tvrdí, že je tam dost vody v cca 2 metrech a že geolog potvrdil, že kopaná studna 4m je ok a dostal jsem nabídku. Nicméně mi to nejsou schopni zařídit s povolením. Netušíte, jestli se to dá dozískat zpětně? Je pro mě lákavý využít toho, že maji na stavbě stále bagry a nebudu muset řešit odvážku zeminy a rozdělávat plot po převzetí, ale zase nechci pak problémy a raději bych to měl ofiko. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trošku off-topic, ale nechci zakládat nové vlákno... 

Neuměli byste mi někdo říct, jaké máte spotřeby elektřiny v baráku? Přišlo mi první vyúčtování za rok v novostavbě, nemám tedy s čím srovnat a trochu jsem naprázdno polkl. Ale vůbec nevím, jestli mám pátrat, zda není někde chyba nebo je to číslo reálné... 

Barák, cca 180 m2, všechno v elektrice... Bojler, podlahovka, rekuperace, žádný bazén ani nic podobného... 4 osoby... Spotřeba 19600 kWh/rok. 

Nevím proč, ale očekával jsem něco třeba o třetinu nižší... Kolega měl kdysi podobné tušení, přišla revize z ČEZu, zjistili, že je někde něco špatně zapojené na elektroměru a rázem z toho byla polovina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

První rok bývá větší, než si to sedne. Vysychá to, je třeba si vychytat regulaci, aby to někde zbytečně netopilo a taky upravit životní styl na nový dům. Mě to jde už tři roky pořád mírně dolů. Tam mě něco napadne, tam uberu, tam doladím hlavice podlahovky, aby to všude jelo tak akorát. Ono si to sedne. V podlaze máš rošty, nebo vodu?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trošku off-topic, ale nechci zakládat nové vlákno... 
Neuměli byste mi někdo říct, jaké máte spotřeby elektřiny v baráku? Přišlo mi první vyúčtování za rok v novostavbě, nemám tedy s čím srovnat a trochu jsem naprázdno polkl. Ale vůbec nevím, jestli mám pátrat, zda není někde chyba nebo je to číslo reálné... 
Barák, cca 180 m2, všechno v elektrice... Bojler, podlahovka, rekuperace, žádný bazén ani nic podobného... 4 osoby... Spotřeba 19600 kWh/rok. 
Nevím proč, ale očekával jsem něco třeba o třetinu nižší... Kolega měl kdysi podobné tušení, přišla revize z ČEZu, zjistili, že je někde něco špatně zapojené na elektroměru a rázem z toho byla polovina.
Cca 200m2 s garazi, topeni plyn, 4os, elektrika 1rok 5,2mwh.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...