Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

Já mám též vše na elektřinu ( topení v podlaze), barák 7,5x11 patra dvě,  jen sem tam jsme přitápěli v kamnech... A máme mimino = ob den se topí v obou koupelnách.

Ale pravda barák dřevěný - a škvíry jsme zadělávali až minulý týden... A stejně se jich úplně nezbavíme.

A spotřeba za první rok bydlení : 18 270 kWh

Za mě dobrý, čekal jsem to horší.

Jinak když už sem píšu : mám obložky oken!

IMG_20200702_170809.jpg

received_652154498715157.jpeg

Upraveno uživatelem mAra_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Zděný starší RD 240m, z toho cca 90 garáž a tech. místnosti co mají v zimě 10, resp 18 stupňů, zatepleno grafitový eps, trojskla v oknech, kondenzační plynový kotel s integrovaným boilerem 50l, měsíčně zálohy plyn topení + ohřev TUV jsou 2170 korun a vychází to akorát. Teplota v zimě nastavená na 22.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Gustaf napsal:

Kolik platíte na zálohách?

 

My platíme 2500. Vše v elektřině, soláry na TUV, dřevostavba - 150m2 včetně garáže. Platívali jsme 2200, ale letos jsme poprvé dopláceli, tak jsem to zvednul. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Porotherm + polystyren, 250m2, z toho horní patro zatím neprovozuju a je odizolováno vatou od spodního (ale temperuju ho). Za aktuálně provozovaných 135m2 platím měsíční zálohy plyn 2500 + elektřina 1300. Poslední roky mi to vychází ročně: přeplatek elektřiny cca 5000 a přeplatek plyn cca 8000. V topný sezóně udržuju 22°C den/18°C noc. Když màm děti, tak 24°C/18.

Asi bych ty zálohy mohl sundat níž, ale strašně mě nebaví to řešit. Takhle prostě vím, že jsem v plusu ( s rezervou). Odhaduju, že ačkoli se po zprovoznění druhýho podlaží zvětší podlahová plocha téměř dvojnásobně, stoupne spotřeba elektřiny a plynu jen cca o 40 - 45 procent.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kecám, těch 135m2 je zastavěná plocha. Tj podlahová plocha spodek 105m2, vršek 95m2 a těch zbývajících 50m2 je terasa včetně bazénu. Barák je jen 200m2. :)

edit: sem chtěl trumfnout sibiře aspoň v metrech... a nepovedlo se :D

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bungalow 182m2, tepelné čerpadlo a solary, bojler 508l. Vše elektřina 2150 Kč záloha, většinou mi vrací tak, že mi to zaplatí první dva měsíce roku. 

2.barak 80. roky, sklep, tělocvična, bazén, cca 250m2 užitné plochy, tepelné čerpadlo, solary, aktuálně 4000 měsíčně 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bungalov drevostavba bez plynu a komína...160 m2 úžitková plocha z toho 27 m2 garáž temperovaná na 12 st. C. Ostatok plochy 133 m2 vykurovaných na 24 st. C Primárne vykurovanie elektrické odporové káble v podlahe, v prechodnom období vykuruje rekuperácia. Teplá voda bojler - tepelné čerpadlo. Bazén od mája do októbra filtrácia v priemere 10 hodín denne 1,1 kwh. Spolu cca 12 MWh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...