Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

Mám ideu, ze obsluha jedné z 10m2 podzemních nadrži bude pomocí klasické ruční pumpy (pumpa s ramenem, napumpovat do kbeliku/konve, zalit záhony). Konev používám v bylinkové zahradě a na rajčata hodné i teď, akorát misto natočení ze zahradniho kohoutu parkrát zapumpuju. Napadá vás nějaký zádrhel? Samozřejmě to bude znamenat u te konkrétní nádrže stabilní betonový poklop a stabilní montáž přislusenství pumpy, ale to se dá vyřešit. Obsluha zbylých 13m2 by byla klasicky čerpadlem.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Takhle nějak mi to bylo vysvětleno.  A když jsem to chtěl pro blbečky, bylo mi sděleno, že prostě musím naplnit retenčku vodou z řádu. Což mi přišlo jako nesmysl.

 

@lub ale já si samozřejmě taky mohu v létě otevřít okno. To není zakázané 🙂 je skvělý ráno se probudit v ložnici již do vyvětraného prostředí. Byl jsem toho taky odpůrcem, ale moje milá mne přemluvila a dnes si myslím, že to byla jedna z nejlepších investic v tom baráku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidám čerstvou zkušenost, program mi spočítal, že máme mít pouze 2 kubíkovou nádrž nakonec jsem instaloval 6 kubíků a stejně je to málo, při těch přílivových deštích jsem musel 3 kubíky, 2 kubíky odpouštět do zahrady. Vodu jsem si samozřejmě zapojil na zahradu a dotace byla koncipována jako na zahradu, ale pustil jsem jí do WC a do pračky, kde jsem si dole ve sklepě nainstaloval 5 mikronovy filtr a voda je v pračce je nádherně čistá, filtr již méně.

Odesláno z mého SM-N960F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam strechu cca 170 m2, takze k naplneni nasich 6 kubiku staci cca 35mm srazek.
v kvetnu pres 60 mm, cervnu cca 200 mm, cervenci zatim 110 mm. pricemz ty srazky jsou narazove a privalove, takze spadnou klidne 4 kubiky najednou (i vice), takze pred planovanym destem neco vypoustime na zahradu, at mame prostor chytit cerstvou vodu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám dle projektu a hydrologického posudku udělanou vsakovací jámu. Samozřejmě jsem to ještě pojistil pro případy vyšších srážek jako byl letos o povolení napojení do dešťové kanalizace a přepad ze vsakovací jámy povede tam, ať pro všechny případy nevytopime sousedům sklep...
Jinak dnes tu mám instalatéra a takto je udělaná odbočka k WC
d241cd0f25ad1ecbc4a018590b839e1e.jpg
Jsou tam zpětné klapky a na tu volnou stranu se připojí možná někdy ta dešťová nádrž

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

 

 

prosímtě a na co rekuperaci?  stačí sítě do oken. ale upřímně - neotevřít si v létě okno, tak se asi zbláznim. 

 

Oblíbený argument lidí, kteří nemají šajn. Rekuperace pochopitelně neznamená, že nelze otevřít okno. Mám samozřejmě rekuperaci, protože u novostavby z moderních materiálů, která je téměř vzduchotěsná, by si ji neudělal jenom trouba, a kdykoliv je venku příjemně, teplo a svěže, tak mám otevřený celý barák, courám francouzským oknem v obýváku sem a tam, vánek vane do dětských pokojů a domem se nese zpěv ptáků. V zimě si před spaním na nějakou dobu rád otevřu okno v ložnici, aby se mi pěkně vychladila, prostě normální pohoda rodinného domu s okny. Ovšem s tím rozdílem, že ve všech ostatních dnech, kterých je drtivá většina, kdy to nejde, nebo je to nevhodné, nebo nejsme doma, nebo lije, nebo je venku zima a sychravo, nebo je venku 32,5 stupně, jako dnes, tak v těch dnech je v domě stále čerstvý voňavý vzduch, žádná vydýchaná nora s vůní ranní vaječiny, koncentrace CO2 nikdy nestoupne do škodlivých čísel, která jsou překvapivě nízká a velmi negativně ovlivňují well-being, a teplota vevnitř je stále 23 stupňů. I když je venku na zdechnutí horko, tak si do baráku nepouštím ten horký humus, pěkně se to v té jednoduché kisni v technické místnosti zadarmo zchladí. I když je venku deset a chčije, pěkně se to zase zadarmo předehřeje. A já můžu čumět do knížky a nemusím před tím, než dáme děti spát, lítat po domě a otvírat a zavírat okna a dávat bacha, aby se nesvítilo a nenalítali jim tam komáři. Mají tam stále čerstvý vzduchu a já nemusím mít ve všech oknech rybářské sítě, jako v minulém století. Prostě jak říkal starý rabín:"Všechno je jinak."

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Anela napsal:

Já mám dle projektu a hydrologického posudku udělanou vsakovací jámu. Samozřejmě jsem to ještě pojistil pro případy vyšších srážek jako byl letos o povolení napojení do dešťové kanalizace a přepad ze vsakovací jámy povede tam, ať pro všechny případy nevytopime sousedům sklep...
Jinak dnes tu mám instalatéra a takto je udělaná odbočka k WC
d241cd0f25ad1ecbc4a018590b839e1e.jpg
Jsou tam zpětné klapky a na tu volnou stranu se připojí možná někdy ta dešťová nádrž

Nechcem ta znervoznit, ale vies aku maju tieto spatne klapky zivotnost?

Rata sa skor v mesiacoch ako rokoch... bohuzial.

Jedine bezudrzbove spatne klapky su liatinove gravitacne, s "gulickou".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po letech začínám řešit revize, které už mám propadlé. Elektrikář byl u nás včera. :) 

Co hasičáky? Řešíte to doma někdo? My ve dřevostavbě museli mít ke kolaudaci hasičáky dva, v baráku  a v garáži. Jak jsem se na něm dočetl, kontrola by se měla pravádět jednou  za rok a periodická zkouška jednou za 5 let. Jak to řešíte doma vy? Kdyby nedejbože něco, tak nevím jestli v rychlosti by se vůbec stihl použít. A jak by se pak k tomu stavěla pojišťovna, kdyby se zjistilo, že hasičák nemá revizi. Máte někdo nějaké zkušenosti, či rady?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, Anela napsal:

Já mám dle projektu a hydrologického posudku udělanou vsakovací jámu. Samozřejmě jsem to ještě pojistil pro případy vyšších srážek jako byl letos o povolení napojení do dešťové kanalizace a přepad ze vsakovací jámy povede tam, ať pro všechny případy nevytopime sousedům sklep...
Jinak dnes tu mám instalatéra a takto je udělaná odbočka k WC
d241cd0f25ad1ecbc4a018590b839e1e.jpg
Jsou tam zpětné klapky a na tu volnou stranu se připojí možná někdy ta dešťová nádrž

Pokud to máš na dotaci, tak to takto neprojde. Není to podle té normy. Zpětná klapka je asi typ EA.

https://voda.tzb-info.cz/normy-a-pravni-predpisy-voda-kanalizace/1672-ochrana-vnitrniho-vodovodu-podle-csn-en-1717-a-csn-73-6660

Třeba tento článek poslední část d).

https://www.vodavdome.cz/pozadavky-na-nadrze-destove-sede-nebo-bile-vody/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsme konecne provedli prvni kontrolni blower door test... Jelikoz se stavebni  firmou jsem se rozloucil (po 3 měsíčním urputnem boji a pravni bitve) a stavebni dozor vyhodil (to se mi ulevilo), delal jsem pripravu celou sam, stejne tak uz i sam kontroluji kvalitu provedenych praci, postup, materialy..  Do posledni minuty jsem jeste tmelil drobnosti, natiral, vylepoval ap... Testu jsem se bal jako cert krize, pac s tim nemam zadnou zkusenost a taky jsem se obaval, jestli se prece jen neukaze nejaky konstrukcni nedostatek nebo lajdactvi stavebni firmy, ktera stavbu  temer dotahla do hotove hrube stavby.... Navic jsem vedel, ze jedno okno stavkuje a nejde dovrit. I presto splneno s vysledkem 0,26 🥳 Zustalo mi jeste dost tmelu vseho druhu, pasek, nateru, takze asi dopotrebuji, necham seridit komplet okna a uvidime za par mesicu u finalniho testu, kam se to podari stahnout. 

Kazdopadne jsem se ten den poradne picnul, hodne se mi ulevilo.. 😅  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...