Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

To je ta nejlepší noc! 🙂 Gratuluju!

Pořád mi žena připomíná naši první noc na baráku... Ještě jsme to neměli přebrané, chyběly zarizovaky, schody do patra, linka.. Ale měli jsme elektriku a vodu.... A nový dřevěný barák. Takže jak si to celé sedalo tak to dělalo zvuky jak kdyby tu chodila armáda...

A už jsme usínali a já říkám ženě... To zní jako by nahore někdo chodil, co 🙂 A usnul jsem... Ona prý nespala 😄

Upraveno uživatelem mAra_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 8. 2020 v 14:44, Anela napsal:

a ohen v obyvaku zustava uz jen designovou zalezitosti. znam ze sveho okoli par lidi, kteri rikali, ze uz by kamna/krb nechteli, ze by to zrusili, ze uz to jen zabira misto a vubec to nepouzivaji :)

pod to se podepisuji, za 4 roky jsem zatopil celkem 10x a to jen light, pokaždé do hodiny vedro k nevydržení, takže okna dokořán. Ovšem až přijde blackout, tak se budou ještě hodit ... Dům je dle EKO termitologie A0.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, jrov napsal:

pod to se podepisuji, za 4 roky jsem zatopil celkem 10x a to jen light, pokaždé do hodiny vedro k nevydržení, takže okna dokořán. Ovšem až přijde blackout, tak se budou ještě hodit ... Dům je dle EKO termitologie A0.

já topim teda v krbu často, je to jiný teplo než podlahovka. Takle přes studený večery na podzim, když podlahou ještě netopím, tak je oheň v krbu útulná záležitost. V zimě to samý. Vychytal sem to, aby tam nebyla výheň ale příjemný teplo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme zadní přikládání, tím jsme eliminovali nepořádek. Důležité při výběru je se nezbláznit a vybrat si vložku či kamna především výkonem vhodnou do prostoru kde má fungovat. Soused si koupil vložku 6-15kw a teď nadává, že tam nemůže topit, že se mu z toho kroutí podlaha. My jsme koupili naopak s nejnižším výkonem (2.5-5kw) a je to naprosto v pohodě. Nevytopí to celý dům, ale kdyby přišel výpadek energie, tak určitě neumrzneme. Nelituji, pomohlo nám to hlavně při stavbě, že jsme mohli makat i v zimě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

spolu s velkým sprchovým koutem považuji krbovou vložku za to lepší, co jsem do baráku dal. topím do zásobníku ve sklepě a do vánoc nemusím přitápět plynem. faktem je, že při cenách dřeva v Praze a okolí to nemá význačný ekonomický přínos a dělá to bordel, ale pohled do krbu je lepší než televize a uklidňuje stejně jako dobrá hudba. a jak správně říká shewcza, důležité je správně spočítat výkon, protože v tomhle případě neplatí, že více je lépe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak bordel a brouci z toho je, to je fakt. Já mám v podstatě celej prostor domu otevřenej proti krbu, takže až na místnosti na spaní ten krb vyhřeje celej dům. Mám do bez výměníku, jen krbový kamna, abych to moh využít kdykoli, i když nejde elektrika. Pamatuju kolegu, když vypadla elektrika, tak nemoh topit v krbu, protože mu nefungovala čerpadla a přetopil by systém.

Jinak topím podlahovkou, zdroj je kotel (taky na dřevo). I když ekonomika provozu nebyl podstatnej důvod, je to příjemný, dát za topení celýho domu ročně čtvrtinu toho, co ostatní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono kúpiť záložný zdroj s baterkou nie je nejaký extra problém (mňa to stálo 150€ 500W s 40Ah baterkou).

Ak by som staval nový dom veru neviem či by som šiel do vykurovania drevom. Keď si prepočítaš všetky náklady (komín, kotol, akumulačky, ladomat, čerpadlovú skupinu, kotolňa) si dosť blízko u TČ. Prevádzkovo to síce môže byť lacnejšie, ale komfortom určite nie. 

Upraveno uživatelem Diablo1st
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, morepower napsal:

Tak bordel a brouci z toho je, to je fakt. Já mám v podstatě celej prostor domu otevřenej proti krbu, takže až na místnosti na spaní ten krb vyhřeje celej dům. Mám do bez výměníku, jen krbový kamna, abych to moh využít kdykoli, i když nejde elektrika. Pamatuju kolegu, když vypadla elektrika, tak nemoh topit v krbu, protože mu nefungovala čerpadla a přetopil by systém.

Jinak topím podlahovkou, zdroj je kotel (taky na dřevo). I když ekonomika provozu nebyl podstatnej důvod, je to příjemný, dát za topení celýho domu ročně čtvrtinu toho, co ostatní.

Tak když topime a vypnout elektriku, tak mám udělanej pojistnej ventil s vodní smyčkou. Jakmile se překročí vysoká teplota, okamžitě jde vařící voda pryč a začíná se ochlazovat studenou. Mám pocit, že něco takového musí být u každého výměníků...

Za 10let co jsme v bytě a topime se nám to stalo pouze jednou....

Upraveno uživatelem Gustaf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Diablo1st napsal:

Ono kúpiť záložný zdroj s baterkou nie je nejaký extra problém (mňa to stálo 150€ 500W s 40Ah baterkou).

...

No to určitě problém není, taky záložní zdroj měl (kolega). Jenže vybitej....:lol2:

 

před 1 hodinou, Diablo1st napsal:

...

Ak by som staval nový dom veru neviem či by som šiel do vykurovania drevom. Keď si prepočítaš všetky náklady (komín, kotol, akumulačky, ladomat, čerpadlovú skupinu, kotolňa) si dosť blízko u TČ. Prevádzkovo to síce môže byť lacnejšie, ale komfortom určite nie. 

Vyjde to ve finále tak jako tak lacinějc, provozně taky. Jen ten komfort je nižší, to je jasný. K tomu příprava dřeva, jeho dostatečná zásoba, čištění komínu atd... Má to svý, jako všechno.

před 18 minutami, Gustaf napsal:

Tak když topime a vypnout elektriku, tak mám udělanej pojistnej ventil s vodní smyčkou. Jakmile se překročí vysoká teplota, okamžitě jde vařící voda pryč a začíná se ochlazovat studenou. Mám pocit, že něco takového musí být u každého výměníků...

Za 10let co jsme v bytě a topime se nám to stalo pouze jednou....

no a když vypadne proud, můžeš teda topit, nebo ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já můžu mít dřevo zadarmo, už nakrácené a naštípané, ale byl jsem z toho tak otrávený, že jsem to nechtěl. Mám krb na zpříjemnění zimních dnů a na to mi stačí trocha dřeva. Je to prostě strašná otrava. Na ten komfort jsem si zvyknul hodně rychle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, morepower napsal:

No to určitě problém není, taky záložní zdroj měl (kolega). Jenže vybitej....:lol2:

 

Vyjde to ve finále tak jako tak lacinějc, provozně taky. Jen ten komfort je nižší, to je jasný. K tomu příprava dřeva, jeho dostatečná zásoba, čištění komínu atd... Má to svý, jako všechno.

no a když vypadne proud, můžeš teda topit, nebo ne?

Můžu...plynem...ale ještě se mám nestalo,že by vypadl proud nějak dlouhodobě, aby to bylo potřeba.

Upraveno uživatelem Gustaf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...