Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tvl. Pri modernom dome stoji kurenie plynom nic. Nula. 200m2 samotne kurenie do 15eur. Pravda ze juh slovenska. UPS ku kotlu nieje problem. Ale krb by som chcel, no najslabsi mozny. Chystam sa na vymenu, dom som uz kupil s krbom co ma 5 nasobny vykon nez treba, a pouziva sa to tazko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2eskimak: prosím co to je za údaj 200m2 za EUR15 ?. roční spotřeba na m2 ? denní spotřeba ? ptám se proto, že já jsem při 180m2 za sezónu na nějakých cca 800 EUR , pravda včetně TUV a vaření, tak esli dělám něco špatně ?

jinak poslední pozn. ke krbu. prostě sychravý podvečer, já v ušáku, merlot ve sklence a na stole, oheň v krbu, dobrá muzika na talíři (gramec)... a půlka světa mi může.... takže proto🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, nickie napsal:

2eskimak: prosím co to je za údaj 200m2 za EUR15 ?. roční spotřeba na m2 ? denní spotřeba ? ptám se proto, že já jsem při 180m2 za sezónu na nějakých cca 800 EUR , pravda včetně TUV a vaření, tak esli dělám něco špatně ?

jinak poslední pozn. ke krbu. prostě sychravý podvečer, já v ušáku, merlot ve sklence a na stole, oheň v krbu, dobrá muzika na talíři (gramec)... a půlka světa mi může.... takže proto🙂

200m2 je plocha domu. 15 Eur mesacne za kurenie. Len kurenie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obycajny 10 rokov stary dom. Moj. 35cm Ytong a 8 cm polystyren. Kopec zlych detailov. Strecha doizolovana poriadne (dodatocne). Shitne Veluxy na streche, kopec okien. Podlahove vodne topenie, kondenzacny kotol. Celkove naklady cca 40eur mesacne na kurenie+teplu vodu, pozorovanim som prepocital ze tepla voda je z toho viac nez polovica.

Pravda je ze obcas v zime zakurim v krbe, ale fakt malo, za 2 zimy som spalil max. 1.5 kubika dreva dokopy.

Kolega prave finishuje extremne vymakany pasivny dom, som velmi zvedavy ked sa nastahuje co ho bude stat kurenie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ono pro realne cisla je nutne uvazovat i cilovou pokojovou teplotu. Nekdo ma rad 21, nekdo 24-25 ...co 1st to cca 5% , nekdo na noc ubira a netopi, nekdo ma cely den konstatni teplotu a na noc poradne vyvetra 🙂 (tzn. reguluje otevrenym oknem) . A jako detail spise vytapeny objem, nez plocha 

Upraveno uživatelem jrov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, eskimak napsal:

Obycajny 10 rokov stary dom. Moj. 35cm Ytong a 8 cm polystyren. Kopec zlych detailov. Strecha doizolovana poriadne (dodatocne). Shitne Veluxy na streche, kopec okien. Podlahove vodne topenie, kondenzacny kotol. Celkove naklady cca 40eur mesacne na kurenie+teplu vodu, pozorovanim som prepocital ze tepla voda je z toho viac nez polovica.

Pravda je ze obcas v zime zakurim v krbe, ale fakt malo, za 2 zimy som spalil max. 1.5 kubika dreva dokopy.

Kolega prave finishuje extremne vymakany pasivny dom, som velmi zvedavy ked sa nastahuje co ho bude stat kurenie.

v tom pripade to publikuj, protoze ses za urovni nejlepsich pasivnich domu.. Respektive se to rovna nulovemu domu. U pasivu se za topeni a TUV pri vyhodnejsim el. tatifu (TC) pocita s castkou cca 10-15 tis. kc (385 - 570 euro) - ctyrclenná rodina - samo je to velmi individualni, zalezi na spotrebe vody, pozadovane teplote v pokojich atd. Ale plus minus se to kolem toho bude pohybovat.. Plati, ze vetsi cast padne za ohrev TUV (cim vice clenu v domacnosti, tim vice padne na ohrev vody). Proto 180 euro odpovida tomu nejlepsimu, co lze vubec  postavit (bez ironie), navic pri plose 200m2 .. mazec, no

 

 

Upraveno uživatelem Axel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

15 EUR měsíčně je cca 375 kč což při průměrné ceně 15,- za kubík dělá 25 kubíku měsíčně. Takže denně 0,83 kubíku. V jednom kubíku máš 10,55 kWh energie, takže za 24 hodin spotřebuješ 8,8 kW. Výsledná tepelná ztráta 0,36 kW, což je na tu plochu plus konstrukci blbost. Děkujeme, posíláme klíčenku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, martar napsal:

Tyhle počty jdou zcela mimo mě... ale nemůže tam hrát roli lokace (jih Slovenska), orientace objektu, slunko do hafa oken a třeba i barva fasády?

Samozrejme mas pravdu. Este do toho vstupuje dolezity prvok co niekto mudro vyssie poznamenal, a to objem. Horne poschodie je podkrovne.

Exburn, cele co si splietol je kravina. Nejako si zabudol ze sa kuri mozno 4 mesiace v roku, mozno menej. Zima neklesa pod 0, len velmi vynimocne. Plus necely kubik drrva ktory pomaha. Okna cez zimu vyhrievaju interier, ako stresne aj bezne. Cez leto automaticky zatvarane zaluziami a roletami. Strecha tmava... .

 A ci ti tvoje blbe vypocty vychadzaju alebo nie je uplne jedno. Ja ten plyn platim ;). A susedia okolo tiez.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, eskimak napsal:

Samozrejme mas pravdu. Este do toho vstupuje dolezity prvok co niekto mudro vyssie poznamenal, a to objem. Horne poschodie je podkrovne.

Exburn, cele co si splietol je kravina. Nejako si zabudol ze sa kuri mozno 4 mesiace v roku, mozno menej. Zima neklesa pod 0, len velmi vynimocne. Plus necely kubik drrva ktory pomaha. Okna cez zimu vyhrievaju interier, ako stresne aj bezne. Cez leto automaticky zatvarane zaluziami a roletami. Strecha tmava... .

 A ci ti tvoje blbe vypocty vychadzaju alebo nie je uplne jedno. Ja ten plyn platim ;). A susedia okolo tiez.

Jestli je to jak říkáš tak klobouk dolů, mám prakticky to stejné co ty, akorát s tím rozdílem, že mám 44 Heluz + 10cm polyš. 10let bydlím, podkroví kde spíme a tedy extra moc netopíme, obytné místnosti v přízemí směřované na jih s dvěma francouzskými okny o ploše 13m2 , takže vše vytápí slunce když svítí. V přízemí jen podlahovka bez radiátorů a kondnzační kotel. Průměrná roční spotřeba na vytápění, vaření a ohřev vody mám 11 - 12 tis.  což beru jako dobrou hodnotu, není to pasivní dům a stavěl jsem si ho sám, takže vím kde jsou chyby ale není to zase odfláklé, bydlím na jihu Moravy. K té ceně ale musím ještě přičíst fakt, že od května do září kotel prakticky nesepne, protože mám soláry na střeše pro ohřev vody.  

Ale jak říkáš, ty i sousedé platíte, tak víte...... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, simbian napsal:

Jestli je to jak říkáš tak klobouk dolů, mám prakticky to stejné co ty, akorát s tím rozdílem, že mám 44 Heluz + 10cm polyš. 10let bydlím, podkroví kde spíme a tedy extra moc netopíme, obytné místnosti v přízemí směřované na jih s dvěma francouzskými okny o ploše 13m2 , takže vše vytápí slunce když svítí. V přízemí jen podlahovka bez radiátorů a kondnzační kotel. Průměrná roční spotřeba na vytápění, vaření a ohřev vody mám 11 - 12 tis.  což beru jako dobrou hodnotu, není to pasivní dům a stavěl jsem si ho sám, takže vím kde jsou chyby ale není to zase odfláklé, bydlím na jihu Moravy. K té ceně ale musím ještě přičíst fakt, že od května do září kotel prakticky nesepne, protože mám soláry na střeše pro ohřev vody.  

Ale jak říkáš, ty i sousedé platíte, tak víte...... 

No ale to platis menej ako ja...a pritom Heluz. 12t rocne ak dobre ratam je 37eur mesacne. Ja som cca 40. Z toho vacsia cast je ohrev vody. A ty mas v cene este varenie, my varime na indukcii. Cize ako vidno, ziaden problem 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, eskimak napsal:

No ale to platis menej ako ja...a pritom Heluz. 12t rocne ak dobre ratam je 37eur mesacne. Ja som cca 40. Z toho vacsia cast je ohrev vody. A ty mas v cene este varenie, my varime na indukcii. Cize ako vidno, ziaden problem 👍

Sem z toho jelen, výše sem četl že máš  15 eur měsíčně a myslel jsem komplet roční platbu za plyn, tak proto mi to překvapilo. Ohřev vody ti dělá větší polovinu? Já si tím solarem ušetřím tak maximálně tipuji do 2tis, který potom dám za jeho revizi😆

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...