Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Vrátím se znovu k pergole. Udělal jsem patky pergoly 6x4m. Pergola bude mít celkový rozměr i s přesahy 7x5m. Nechtěl jsem dělat středové podpěry, protože mám přesně na prostředku HS portál, tak aby mi to nezasahovalo do okna. Teď už mne dva lidé nezávisle na sobě od tohoto řešení odradili. Myslel jsem, že když trám bude 300x160x7000, tak se nemůže na šesti metrech prohnout, ale zdá se, že jsem se spletl. Můžete mi to někdo potvrdit nebo vyvrátit?

 

Samozřejmě patku na dlouhé straně od domu udělat můžu, ale naproti oknu hned u baráku bych nechtěl. Na barák žádné plotny taky vrtat nechci. Ještě bych mohl udělat dvě patky hned vedle toho HS portálu, ale to už budou ty stojny od sebe jen 1750mm. Pergola s pultovou střechou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem nechtěl na jednom místě sloupek ani kotvit trám do baràku. Nakonec jsem to vyřešil zavěšením trámu dlouhou 20 mm závitovou tyčí na pevný prvek v přesahu krovu domu. 

20200922_111604.thumb.jpg.b4e7b2083b832ab5f4b3e811efb84c00.jpg

Závitová tyč prochází polykarbonátem, podbitím a skrz trám pozednice, který je v tom místě vyveden mimo půdorys obvodových stěn (výklenek pro terasu). Nad pozednicí velká podložka a dvě matky do kontra.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta tyč není v podststě vidět, člověk si všimne jen jejiho konce a matky. Celkový pohled zespodu

Resized_20200714_074404_7888.thumb.jpeg.b27c0e2978c7d473d8f4db89219e4789.jpeg

Jedinou slabinou je prostup tyče skrz krytinu, což u mne nevadí ( přesah střechy 2,5 m - na to místo se voda nedostane).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@martar Máš to moc pěkný. Přiznám se, že tohle řešení mne taky napadlo a technicky by to bylo proveditelné, ale znamenalo by to mít dvě závitovky a cca 3metry dlouhé, protože to mám na štítové zdi a šlo by to fakt hodně vidět.

 

Ještě řeším problém s hlodavci, mám na zahradě (ještě neupravené) asi milion myší, které mají všude díry. Máte nějaký humánní nebo klidně i nehumanní způsob spolehlivé likvidace? Nechci čekat až je žena (je strašný lajdák a ačkoliv ji každý den kladu na srdce ať zavírá dveře i když jde jen se smetím do popelnice, je to otázka času) pustí do nového baráku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My používáme plašič krtků z Lidlu. U nás funguje a nebo se myši a krtci odstěhovali z jiného důvodu. Tam kde na zahradě plašič nedosáhne a objeví se díra sypne do díry manželka karbid vápníku a je klid.

před 46 minutami, shewcza napsal:

@martar Máš to moc pěkný. Přiznám se, že tohle řešení mne taky napadlo a technicky by to bylo proveditelné, ale znamenalo by to mít dvě závitovky a cca 3metry dlouhé, protože to mám na štítové zdi a šlo by to fakt hodně vidět.

 

Ještě řeším problém s hlodavci, mám na zahradě (ještě neupravené) asi milion myší, které mají všude díry. Máte nějaký humánní nebo klidně i nehumanní způsob spolehlivé likvidace? Nechci čekat až je žena (je strašný lajdák a ačkoliv ji každý den kladu na srdce ať zavírá dveře i když jde jen se smetím do popelnice, je to otázka času) pustí do nového baráku.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Beet napsal:

My používáme plašič krtků z Lidlu. U nás funguje a nebo se myši a krtci odstěhovali z jiného důvodu. Tam kde na zahradě plašič nedosáhne a objeví se díra sypne do díry manželka karbid vápníku a je klid.

 

Ak myslis tu vec co kazdych par sekund pipa, tak to

1. Na krtky nefunguje

2. Na mysi tiez nie

3. Na susedov ano. Vecerne posedenia na terase sa pre mna stali neznesitelne potom ako zacal sused plasit krtkov. Nastastie rozumny rozhovor pomohol. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, eskimak napsal:

Ak myslis tu vec co kazdych par sekund pipa, tak to

1. Na krtky nefunguje

2. Na mysi tiez nie

3. Na susedov ano. Vecerne posedenia na terase sa pre mna stali neznesitelne potom ako zacal sused plasit krtkov. Nastastie rozumny rozhovor pomohol. 

Tak u nás naopak. Mám pocit, že to funguje na vše. Navíc když sousedi plašili plechovkama (to jsme nedávali), koupili jsme jim plašič a zdá se, že jsou všichni spokojení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vrátím se znovu k pergole. Udělal jsem patky pergoly 6x4m. Pergola bude mít celkový rozměr i s přesahy 7x5m. Nechtěl jsem dělat středové podpěry, protože mám přesně na prostředku HS portál, tak aby mi to nezasahovalo do okna. Teď už mne dva lidé nezávisle na sobě od tohoto řešení odradili. Myslel jsem, že když trám bude 300x160x7000, tak se nemůže na šesti metrech prohnout, ale zdá se, že jsem se spletl. Můžete mi to někdo potvrdit nebo vyvrátit?
 
Samozřejmě patku na dlouhé straně od domu udělat můžu, ale naproti oknu hned u baráku bych nechtěl. Na barák žádné plotny taky vrtat nechci. Ještě bych mohl udělat dvě patky hned vedle toho HS portálu, ale to už budou ty stojny od sebe jen 1750mm. Pergola s pultovou střechou.
Hele, měl jsem projekt na dřevěné garážové stání tuším 3x9, u vjezdu s rozponem stojek právě 6m... zkusím pohledat , co tam bylo spočítáno za trám v projektu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[mention=30813]martar[/mention] Máš to moc pěkný. Přiznám se, že tohle řešení mne taky napadlo a technicky by to bylo proveditelné, ale znamenalo by to mít dvě závitovky a cca 3metry dlouhé, protože to mám na štítové zdi a šlo by to fakt hodně vidět.
 
Ještě řeším problém s hlodavci, mám na zahradě (ještě neupravené) asi milion myší, které mají všude díry. Máte nějaký humánní nebo klidně i nehumanní způsob spolehlivé likvidace? Nechci čekat až je žena (je strašný lajdák a ačkoliv ji každý den kladu na srdce ať zavírá dveře i když jde jen se smetím do popelnice, je to otázka času) pustí do nového baráku.
Čau mrkni na www.format1.cz
V autech to proti kunám funguje, mají tam i řešení k a do domu

Odesláno z mého F2 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K těm myším/hrabošům: jestli plánuješ příští rok dodělat zahradu (nevím, odhaduju), možná by teď stačila hluboká orba (co nejhlouběji projet celou plochu zahrady silným kultivàtorem) jako připravu na jaro... a k tomu pořidit k baràku kočku.

Chodbičky mají polní myši sice často až půl metru hluboko, ake hnízda jsou obvykle jen 15 - 30 cm pod povrchem. Když jim to člověk během půldne zruší, většina přeživších se odstěhuje a zbytek dochytá micina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rady, už to potřebuji řešit urgentně, protože jak přejdou deště jdu dělat fasádu a potom hned pergolu. Dřevo už mám nachystaný, tak musím nechat udělat ještě tři stojky. Nakonec jsem vykopal tři díry. Na straně od zdi do prostřed a u zdi hned vedle hs portálu. Budou cca 5cm od špalety ty hranoly.

Martar: chybí mi ještě dosypat cca 25cm zeminy abych byl na nule, ale prvně chci udělat obrubníky a potom srovnat terén. Problém je, že mám na zahradě svah a jsou právě v tom svahu, který přijde zmírnit a osadím ho velkými kameny a kamínky + skalničky a nějaké jehličnany.

 

Co se týče hlodavců, tak jsem dnes koupil Ratimor. Zatím nevím jestli to bude fungovat, ale chutná jim báječně. Dal jsem tři sáčky na místa kde jsem je viděl, šel do auta pro dva ztracáky a když jsem šel zpátky ani jeden tam nebyl. No, taky bych nevěřil. Rozházel jsem to tedy všude a chvilku čekal a asi jim to fakt voní, protože si bez ostychu pro to došly ikdyz jsem byl na dva metry daleko. Tak ještě aby to mělo ten správný efekt, doufám že je nevykrmuji na zimu 😄

 

20200922_184724.jpg

20200922_184443.jpg

20200922_161430.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@shewcza na té fotce je spíš hraboš, myš má větší uši.
Ratimor je jistota, používal jsem růžový na kuny a taky jim chutnal. Jen bacha kam to dáváš ať si neotrávíš něco dalšího. Když jsem likvidoval kuny ve stodole tak jsem to jednou dal na zem a otrávil jsem i ježka, což mě mrzelo.

Odesláno z mého F2 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Kotlick Je to možný, pro mě je to všechno otravná havěť a je mi celkem jedno co to je, ale nechci to tady 🙂

 

@martar https://www.vselektro.eu/energy-gel-fish-kuna-230g/?gclid=CjwKCAjwwab7BRBAEiwAapqpTFdsr-3jhCV1EPWY9onwZbbDB3nT0EI29R74G3ZdFrR9ghymAkiQYxoCf9AQAvD_BwE

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, martar napsal:

On v ČR existuje jed určený pro kuny? :eek:

Nevím jestli je to tam uvedeno, ale funguje Ratimor růžové taštičky. Stejné jako použil @shewcza, jen jiná barva. Ty růžové voní po ovoci, opravdu intenzivně a jelikož kuny nám chodily na višně a třešně, tak jsem to zkusil... Sežraly toho třičtvrtě kila a byl pokoj. Do aut jsme si na celé ulici namontovali plašiče a už 3 roky je od kun pokoj.

Plašič tento:https://www.format1.cz/aodha-t-tichy-plasic-na-mysi-odhanec-na-mysi-plasic-kun-z-auta.html

Ratimor tento: https://cz.unichem.si/ochranne_znacky/ratimor/product?prid=122

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...