Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pánové zasa to tak neprežívajte. Ja mám prístrešok na drevo rozmeru 6x4m položenej na betonových kockách 50x50x10cm. Nohy sú len priskrutkované cez obyčajný L profil. Celý prístrešok je voľne stojaci a vietor s ním nepohol. Takže 5 kubíkov betónu považujem za "mierne" prehnané.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Diablo1st napsal:

Pánové zasa to tak neprežívajte. Ja mám prístrešok na drevo rozmeru 6x4m položenej na betonových kockách 50x50x10cm. Nohy sú len priskrutkované cez obyčajný L profil. Celý prístrešok je voľne stojaci a vietor s ním nepohol. Takže 5 kubíkov betónu považujem za "mierne" prehnané.

5 kubikov je na pergolku asi trochu moc ... ak teda ta miestnostka nebude mat 15cm ZB steny 😅 

Ale tebe mozno nevadi, resp. to ani mozno nepoznas, ze ti kolna tancuje

Na druhu stranu uz som v praxi videl aj potrhane zakladove pasy, na ktorych stala hruba stavba domu, lebo sa stavebnikovy nechcelo na zimu zaklady prihrnut ...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozrejme pergolu určenú pre pobyt ľudí by som len na betónové kocky s L profilmi určite nedával, ale robiť základy ako pre dom mi príde zasa opačný extrém. 

Bohato podľa mňa stačí zaliať dve DT do zeme, do toho usadiť pätku a dať na štrk zámkovú dlažbu. Ale samozrejme všetci si robíme podľa seba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, Petr77 napsal:

Děkuju za reakci. Zemní vrut by byl fajn, ale mám pod dlažbou vybagrováno asi 50cm (zhutnění + dvě frakce štěrku), takže by to musel být nějáký nastavitelný vrut, abych se dostal alespoň 40cm do zeminy, co je dole. Ještě se na ty vruty poptám.

 

Díky za odpověď a odkazy. Ta dvojka vypadá zatím nejlépe, takhle by se mi to líbilo. Tu závitovku na chemii jsi kotvil do betonové desky???

Historicky jsem měl podél vjezdu cca 0,5 m vysokou stěnu ze ztraceného bednění, která je založena v nezámrzné hloubce. Do té jsem to kotvil. Na druhé straně jsou patky vybetonované opět do nezámrzné hloubky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Náhodou já jsem to ještě oproti projektu trochu ošidil a nešel jsem všude až na předepsaných 80cm. Jinak nároky na projektovou dokumentaci byly taky strašný a dokonce po mě budou chtít kolaudaci!!!! Úřední šiml řechtá hlasitě. Jde o první stavbu na pozemku, to je hlavní důvod obtíží.
1b752d24dc194f339e4210c55ea5cc8a.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 10. 2020 v 3:15, Toams napsal:

Nastavitelne existuji, tak jestli se ti nechce do nezamrzne, sel bych do vrtu (i kdyz financne narocnejsich). Nevim co mas za pudu, kolik promrza, takze doporucit jeden sar prolejvacky s garanci, ze ti to pak nebude tancovat, moc nemuzu.

Tak jdu nakonec kopat do nezámrzovky 80cm a dám na sebe tři šáry bednění. Měl jsem tady obchoďáka, co dělá zemní vruty, ale vzhledem k tomu, že by se u nás nezavrtaly do "rostlého" terénu, bylo by to zhutnění mizerné. Škoda...

před 16 hodinami, Lidoma napsal:

j.ocvirk

 

ty patky jsou super, ale každý nemá v práci takovou možnost. tichá závist, nerez, housenka jak fík, to je na věky.

Asi myslíš shewcza. A ano, ty jeho kotvící patky jsou 1A👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Petr77 napsal:

Tak jdu nakonec kopat do nezámrzovky 80cm a dám na sebe tři šáry bednění. Měl jsem tady obchoďáka, co dělá zemní vruty, ale vzhledem k tomu, že by se u nás nezavrtaly do "rostlého" terénu, bylo by to zhutnění mizerné. Škoda...

Asi myslíš shewcza. A ano, ty jeho kotvící patky jsou 1A👍

Omluva. Ano bylo to na příspěvek shewcza. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja kdyz vidim ty fotky tady tech rovnych pozemku a mixu, co dojedou az k vykopu, tak si vzdycky postesknu. ale stejne bych ten nas svah a nutnost vsechen beton pumpovat asi nemenil :)

pod zahradni boudou jsem takovym tim zemnim vrtakem udelal 9 der, kazdou tech 80-90 cm a vylil betonem, do ktereho jsem usadil do roviny tyhle patky

Ukotvení trámků U 101x100x200 mm, žárově zinkováno, 1 kus

a do nich uz potom tramek 10x10, opaleny, napatlany bochemitem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Anela napsal:

ja kdyz vidim ty fotky tady tech rovnych pozemku a mixu, co dojedou az k vykopu, tak si vzdycky postesknu. ale stejne bych ten nas svah a nutnost vsechen beton pumpovat asi nemenil :)

pod zahradni boudou jsem takovym tim zemnim vrtakem udelal 9 der, kazdou tech 80-90 cm a vylil betonem, do ktereho jsem usadil do roviny tyhle patky

Ukotvení trámků U 101x100x200 mm, žárově zinkováno, 1 kus

a do nich uz potom tramek 10x10, opaleny, napatlany bochemitem

Na jaře se chystám to udělat stejně, nebo hodně podobně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau, resim odtah ostruvkove digestore..

Faber s externim motorem. Odtah pujde pres zatepleny strop nahoru na pujdu a pak...

1. 90st kolenem do strany a pres zed ven (tuto variantu moc nechci)

2. Primo svislou trubkou od digestore nad strechu ven cca 2m trubka... (vsude na netu jsem nasel nejakej ohyb, ne primo rovnou trubkou nahoru, tak nevim jestli je to dobre reseni)

3. 90st kolenem do strany a pak zase 90st kolenem nahoru pres strechu.

Snad to chapete co tim myslim 🙂

diky za postrehy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...